Domů » Bleskovky » Microsoft se pomalu loučí s Cortanou a začíná se kamarádit s asistentkou od Google

Microsoft se pomalu loučí s Cortanou a začíná se kamarádit s asistentkou od Google

Personální asistentka Cortana přežívá smrt Windows 10 Mobile na počítačích, a částečně také na mobilních platformách iOS, buď jako samostatná aplikace nebo součást Microsoft Launcheru. Nyní se však zdá, že se Microsoft se svojí asistentkou pomalu loučí.

cortana 1

Redmondští na konci minulého týdne oznámili, že budou postupně Cortanu stahovat z vybraných trhů, a to včetně Velké Británie nebo Kanady. Její mobilní uživatelé tak přijdou o vybrané funkce jako připomínky, úkoly či seznamy; dostupné budou pouze v Cortaně na počítačích s Windows nebo v aplikaci To Do (patrně však bez hlasového ovládání). K odstranění Cortany z obchodů aplikací a Microsoft Launcheru dojde 31. ledna příštího roku.


Na běžné dotazy se zeptejte u konkurence

Microsoft se s Cortanou neloučí úplně, podle oficiálního vyjádření se má stát součástí balíku aplikací Microsoft 365. Patrně tak bude pohánět pouze aplikace zaměřené na produktivitu, a na běžné úkoly a otázky bude Microsoft nabízet konkurenční řešení. Koneckonců na počítačích s Windows lze hlasem vyvolávat Alexu od Amazonu, podzimní aktualizace konzole Xbox One z minulého týdne zase přináší integraci služby Google Assistant, byť Xbox v tomto případě slouží jako prostředník připojený přes Google Home.

Google Assistant Xbox One

Asistentka od Google zatím rozumí pouze angličtině, Microsoft nicméně slibuje přidání podpory i pro další jazyky. Hlasem lze na Xboxu spouštět a pozastavovat hry, vypínat/zapínat konzoli, měnit hlasitost, spouštět aplikace apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nwm nwm
Anonym
Nwm nwm

Takže tehdejšího Clippyho nahradí Cortana, kterou potom nakonec odeberou, jako odebrali Clippyho. :D

jklejna58
Uživatel
jklejna58

No jo, no. U Microsoftu jeden nikdy neví. Třeba se u Windows časem dočkáme linuxového jádra.

zkill
Anonym
zkill

A mohu se zeptat k čemu by to bylo. Zrovna monolitický kernel jako má Linux je spíš koncepčně zastaralé řešení. Hybridní kernel jako je např. NT kernel je daleko progresivnější řešení.