Domů » Bleskovky » Microsoft se blíží vysněnému cíli. Windows 10 pohání 900 milionů zařízení

Microsoft se blíží vysněnému cíli. Windows 10 pohání 900 milionů zařízení

Když Microsoft v roce 2015 představil Windows 10, vytýčil si smělý plán dostat tento systém během tří let na miliardu zařízení. To se Redmodnským nepovedlo, nicméně jejich vysněný cíl se blíží alespoň po limitu. Tento týden se Microsoft pochlubil, že Windows 10 pohánějí 900 milionů zařízení.

Posledních 100 milionů Microsoft nasbíral za 202 dní, což znamená denní přírůstek zhruba půl milionu lidí. Tímto tempem by měli redmondští dosáhnout svého vysněného cíle někdy v průběhu příštího roku. Adopce „desítek“ dokonce může zaznamenat zrychlení, neboť v lednu příštího roku skončí podpora populárních Windows 7.

Windows 10 pohání nejen počítače, ale i další zařízení – tablety, konzole Xbox, Hololens, Surface Hub a drobná zařízení internetu věcí.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1

Ono tomu taky pomáhá fakt, že na řadě notebooků nelze Win7 provozovat, protože wifi se tváří jako vypnutá a nelze ji nijak zapnout. Ale o tom se překvapivě NIKDE nepíše… a když si někdo koupí notebook s klasickým plotnovým diskem, tak to je pak „radost“ na tom provozovat Win10 👌

uni
Uživatel
uni

Grats MS. Pár let sem, pár let tam, kdo by se ptal 😊