Domů » Bleskovky » Microsoft ruší vlastní domény na Outlook.com, budou pouze pro předplatitele firemních Office 365

Microsoft ruší vlastní domény na Outlook.com, budou pouze pro předplatitele firemních Office 365

Vlastní doména je prvek, který učiní vaši emailovou adresu originální a narozdíl od koncovek zavedených poskytovatelů freemailu vám za úplatu umožní zaregistrovat si například adresu karasek@smartmaniak.cz. Tuto službu dříve zdarma (nepočítáme teď roční poplatek za doménu) nabízel Google v rámci Gmailu, v roce 2012 však kvůli společnostem, které rády využívaly toto řešení zdarma, službu zpoplatnil 50 dolary ročně za uživatele. K podobnému kroku se nyní odhodlává i Microsoft.

 

I ten nabízel možnost používat v rámci Outlook.com vlastní doménu zdarma, nicméně tato možnost nyní patrně ze stejných důvodů jako v případě Googlu skončí. Od června letošního roku budou moci vlastní doménu používat pouze předplatitelé služby Office 365 a to nikoliv její varianty pro domácí uživatele, ale firemní. Do té doby bude vše fungovat jako doposud. Nejdůležitější informace pro stávající uživatele je ta, že pro aktuálně zaregistrované schránky se prozatím nic nezmění, pouze již po červnu nebude možné přidávat nové.

 

Stávající zákazníci budou o těchto změnách informováni emailem v nejbližších dnech a bude jim nabídnuto tříměsíční předplatné k Office 365 Small Business Premium. Majitelé předplatného Office 365 pro firmy budou moci nadále pokračovat ve správě domén a využívat všechny služby, které byly dosud zdarma. Office pro firmy stojí 1 350 Kč ročně na uživatele, s desktopovou verzí kancelářského balíku činí poplatek za předplatné 3 430 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže zatím to nemá cenu řešit, protože po červnu to ještě normálně poběží…

  2. Stávající domény a emaily na nich budou podporovány „indefinitely“. Akorát se budou administrovat přes Outlook.com. A do června jsou pro stávající domény přidávat i další emaily, takže pokud někdo chce, může se zatím zdarma „předzásobit“. Od června to nepůjde.

  3. Tak jsme odesel z Google Apps do Outlook.com kvuli activesyncu. Doufam, ze pro stavajici to podrzej, jinak se budu muset poohlednout po necem jinem (pravdepodobne bych se vratil ke google apps). Office 365 za 4EUR per mailbox je pro me bohuzel trochu moc. Mam na domene 6 mailboxu a to uz je trochu prilis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).