Microsoft rozšiřuje Xbox Live, dostane se také na konkurenční platformy

Kdo někdy hrál hry na něčem z dílny Microsoftu, tomu jistě neunikla jejich služba Xbox Live. Herní síť zažila svůj debut na konzoli Xbox, přičemž se podívala také do stolních i mobilních Windows. Její hlavní předností je sociální rozměr a achievementy, jejichž sbírání umí být pořádně návykové. Omezenost na systémy od redmondského giganta sice dávala smysl, Microsoftu ale nestačí. Na Games Developer Conference plánuje vypustit do světa SDK služby Xbox Live, čímž by se mohla dostat také ke konkurenci.

blank

Aktuálně se Xbox Live chystá na Android, iOS a Nintendo Switch. Na těchto platformách by se měly objevit funkce jako jsou zmíněné achievementy, chat s přáteli, ale především cross-platformové hraní. To je v současné době pořád velké sci-fi. Meziplatformové hraní je sice možné v rámci operačních systémů od Microsoftu, nicméně to se týká především PC a Xboxu.

blank

A co na to Sony?

Co je možná trochu nevyužitým potenciálem, je PlayStation od Sony. Ta má vlastní síť PlayStation Network a je dlouhodobě známo, že Japonci nejsou zrovna naklonění cross-platformovému hraní. V dohledné době nemůžeme čekat, že se přístup Sony změní směrem k prohráčskému přístupu, neboť by to znamenalo přímé podpoření konkurence.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku