Domů » Bleskovky » Microsoft propouští redaktory, nahradí je umělá inteligence

Microsoft propouští redaktory, nahradí je umělá inteligence

Microsoft se v oblasti zpravodajství pohybuje již od roku 1995, kdy představil svou kolekci internetových služeb MSN.com. V roce 2018 dále spustil službu Microsoft News, která byla dalším krokem k vylepšení poskytovaných informací z celého internetu.

MSN logo microsoft news

Za těmito službami stálo přes 800 redaktorů z 50 zemí světa, se zdokonalováním algoritmů umělé inteligence (AI) se však tyto pozice stávají nadbytečnými. Umělá inteligence již dříve ulehčovala práci redaktorům tím, že automaticky doporučovala obrázky, které mohou spojit s danou zprávou, nyní je však AI schopna převzít větší část práce.

Přesné množství zaměstnanců, kteří jsou touto změnou postiženi, není známé. Dle serverů Business Insider The Guardian je takto postiženo 50 pozic v USA, resp. 27 pozic ve Velké Británii. Dle vyjádření Microsoftu tento krok nesouvisí s aktuální situací jež je způsobena koronavirem, ale jedná se o výsledek dlouhodobého hodnocení efektivnosti firemních procesů a postupné cesty k čím dál větší automatizaci.

David Preiss

10 komentářů

 1. To by se mohlo zavést i zde na smartmanii, nebude moc velký problém naučit program vaši práci – tedy vzít článek ze zahraničního webu, přeložit v google translatoru a publikovat zde. To vám někdo naprogramuje i dneska :D

  • tak proc sem lezes, ubozaku?

  • Proč bys řekl? Primitivní vyjadřování, nulové znalosti a neustálé urážení ostatních. Léčení osobních problémů, mindráků, atd. jak vyšité :-)

  • Děkujeme za informaci, proč sem chodíš ty, ale myslím, že otázka byla mířena na mou osobu.

  • Odpověděl jsem za tebe a dokonce správně :-)

  • Spis by to tady mohli nasadit do diskuzi, aby takovy lopaty co se nemely ani narodit (qam treba a dalsi kvileci) nemuseli psat tyhle blitky.

  • ktovie ci aj tvoj koment nie je prelozeny AI

 2. Tak roboty na články už máme.
  Teď ještě roboty, kteří to budou číst a klikat na reklamy.

 3. A redaktoři nebudou mít co žrát…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).