Domů » Bleskovky » Microsoft propouští redaktory, nahradí je umělá inteligence

Microsoft propouští redaktory, nahradí je umělá inteligence

Microsoft se v oblasti zpravodajství pohybuje již od roku 1995, kdy představil svou kolekci internetových služeb MSN.com. V roce 2018 dále spustil službu Microsoft News, která byla dalším krokem k vylepšení poskytovaných informací z celého internetu.

MSN logo microsoft news

Za těmito službami stálo přes 800 redaktorů z 50 zemí světa, se zdokonalováním algoritmů umělé inteligence (AI) se však tyto pozice stávají nadbytečnými. Umělá inteligence již dříve ulehčovala práci redaktorům tím, že automaticky doporučovala obrázky, které mohou spojit s danou zprávou, nyní je však AI schopna převzít větší část práce.

Přesné množství zaměstnanců, kteří jsou touto změnou postiženi, není známé. Dle serverů Business Insider The Guardian je takto postiženo 50 pozic v USA, resp. 27 pozic ve Velké Británii. Dle vyjádření Microsoftu tento krok nesouvisí s aktuální situací jež je způsobena koronavirem, ale jedná se o výsledek dlouhodobého hodnocení efektivnosti firemních procesů a postupné cesty k čím dál větší automatizaci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.