Microsoft prodal 5,8 milionů Lumií, zisk po akvizici mobilní divize Nokie klesl

Stejně jako Apple, i Microsoft včera oznámil své finanční výsledky, v případě redmondského giganta se jedná o poslední čtvrtletí fiskálního roku. Zatímco tržby oproti stejnému období v loňském roce vzrostly o 17 procent na 23,38 miliard dolarů, čistý zisk klesl ze 4,96 milard dolarů na 4,61 miliard. Může za to především akvizice mobilní divize společnosti Nokia. Meziročně čistý zisk nepatrně vzrostl z 21,86 miliard dolarů na 22,07 miliard. 

  

Úspěch zaznamenala služba Office 365 s celkem 5,6 miliony předplatiteli, přičemž jeden milion přibyl v posledním čtvrtletí. Silný byl také vyhledávač Bing, příjmy z reklamy vzrostly o 40 %, Microsoft se chlubí, že jeho aktuálně obsluhuje necelou pětinu vyhledávání na webu. Rostly také výnosy z cloudových služeb na 4,4 miliardy dolarů a o 11% také prodeje systému Windows, zjevně se projevuje ukončení podpory Windows XP. Konzolí Xbox se v posledním čtvrtletí prodalo 1,1 milionu, což je oproti stejnému období v loňském roce mírný nárůst.

  

409 milionů dolarů přinesla divize tabletů Surface. Nově nabytá mobilní divize Microsoftu vykázala příjmy 1,99 miliard USD, přičemž za (necelý) uplynulý kvartál bylo prodáno 5,8 milionů telefonů Nokia Lumia a 30,3 milionů ostatních zařízení s logem Nokia. Poslední položka však bude v následujících měsících klesat, neboť Microsoft v budoucnu již hloupé telefony vyrábět nehodlá a pouze doprodá již vyrobené kusy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku