Domů » Bleskovky » Microsoft připravuje nové aplikace: Organizátor času, multiplatformní clipboard a emailový chat

Microsoft připravuje nové aplikace: Organizátor času, multiplatformní clipboard a emailový chat

V Microsoftu nepracují pouze na Windows 10, ale rovněž na nových aplikacích pro mobilní platformy, které si kladou za cíl zvýšit produktivitu uživatelů. V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat osobního asistenta zastřešujícího kancelářské programy Office, šikovného nástroje pro rychlé sdílení textu a obrázků napříč platformami a také odlehčeného emailového klienta pro iOS.

Office Now

Vývoj osobního asistenta má na starosti sám zakladatel a někdejší CEO Microsoftu Bill Gates. Aplikace má pomoci organizovat den uživatele, vytvářet schůzky, přidávat jejich účastníky, zprostředkovávat mezi nimi konferenční hovory nebo efektivně vyhledávat v emailech. Díky aktualizaci v reálném čase se například okamžitě dozvíte, zda některý z účastníků události neodřekl svoji přítomnost.

    

Aplikace zvládne pracovat s polohou uživatele, například umí do denního plánu zahrnout reálný potřebný na přesun mezi dvěma místy. Office Now bude zřejmě v lecčems suplovat funkce Outlooku či Cortany, i tak se může jednat o užitečného pomocníka v organizování času, který navíc potěší dostupností na Windows, Androidu i iOS. (zdroj)

  

OneClip

Druhý z chystaných nástrojů Microsoftu je multiplatformní schránka OneClip pro Windows, Android a iOS. Aplikace slouží k zachytávání kopírovaných textů, odkazů či obrázků a díky rychlé synchronizaci k okamžitému zobrazení na jiném zařízení. Ve Windows se jedná o aplikaci pro desktop, která běží na pozadí a uchovává veškerá kopírovaná data (dokonce spolupracuje s klávesovou zkratkou CTRL+C či s klávesou PrintScreen), mobilní aplikace ukládá jen ta data, která do ní nasdílíte.

Takto OneClip funguje naživo (zdroj: WindowsCentral

Data jsou posílána přes cloud, výhodou oproti jiným řešením (například OneNote či Evernote) je především rychlost přenosu informací z jednoho zařízení do druhého. (zdroj

Flow

Poslední chystanou aplikací má být jednoduchý emailový klient Flow pro iOS. Na rozdíl od Outlooku má být Flow jednoduchý instant messenger mezi uživateli s emailovými adresami. Aplikace běží na serverech Microsoft Exchange a veškerá komunikace skrze Flow bude dohledatelná v běžných emailových klientech. Flow si klade za cíl maximálně zjednodušit emailovou komunikaci, která se však musí obejít bez příloh a dalších „pokročilých“ emailových funkcí. (zdroj)

  

Kdy budou nové aplikace Microsoftu vypuštěny do světa, prozatím nevíme. Jako první zřejmě bude vypuštěn OneClip, který je již možné stáhnout jako beta verzi z Windows Phone Store, verze pro Windows, Android a iOS lze stáhnout z tohoto odkazu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Richie (neregistrovaný)

  ještě jste zapomněli na Revolve

 2. Norbert (neregistrovaný)

  One Clip uz je vonku aspon v beta mam na smartfone z androidom a na tablete z Windowsom super vec!

  • Krykr (neregistrovaný)

   A odkud jste stáhnul desktopovou verzi? Mně ta verze z odkazu v článku blbne.

 3. „například umí do denního plánu zahrnout reálný potřebný na přesun mezi dvěma místy“ autorovi tam vypadlo jedno slovicko :)

 4. A už to KONEČNĚ bude umět synchronizaci s Outlookem pro desktop?

  • hof (neregistrovaný)

   Souhlas, nicméně ono to synchronizuje i nyní za předpokladu, že v MS Outlooku je jako výchozí kalendář ten, který je přiřazen účtu na outlook.com. Tedy z mého pohledu je nyní nevýhoda v tom, že kalendář není součástí souboru .pst (důvody osobní).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).