Domů » Bleskovky » Microsoft přidal do nabídky Office 365 verzi pro jednotlivce, stojí 170 Kč měsíčně

Microsoft přidal do nabídky Office 365 verzi pro jednotlivce, stojí 170 Kč měsíčně

Společnost Microsoft rozšiřuje nabídku svého předplatného kancelářského balíku v rámci Office 365. Nyní se v ní kromě několika verzí předplatného pro podniky nebo Office 365 pro domácnosti objevila nabídka pro jednotlivce. Oproti verzi pro domácnosti se liší počtem zařízení, na kterých můžete kancelářský balík v rámci jednoho předplatného používat. Zatímco verze pro domácnosti je určena až na pět počítačů PC a pět tabletů, verze pro jednotlivce vás opravňuje k instalaci pouze na jeden počítač a tablet.

 

Cena bohužel pětinová není, pokud však vlastníte pouze výše zmíněnou dvojici zařízení, můžete oproti verzi pro domácnosti ušetřit. Roční předplatné Office 365 pro jednotlivce stojí 1 699,00 Kč, měsíční pak 169,99 Kč. Tuto nabídku lze využít i pro plnohodnotné používání balíku Office pro iPad a zahrnuje 20 GB extra prostoru na OneDrive a 60 minut volání měsíčně na Skype do 60 zemí světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  no sice to trvalo, ale konečně jim to začíná docházet. Osobně nechápu, proč je to omezeno zrovna na tablet a nejde to třeba na počítač-počítač, ale co člověk nadělá, i tohle je za hranicí Microsoftí flexibility a uživatelské empatie.

 2. MoB (neregistrovaný)

  Já zase nechápu, kdo v domácnosti (!) potřebuje MS Office. A myslím opravdu v domácnosti, ne nepřiznaný podnikatel…

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak v domácnosti nemusíš mít jen rodinu, můžou tam bejt i studenti nebo kdokoliv a vést si v tom kde co. Druhá věc je, co je vlastně licence „Home“ u microsoftu, protože ta například u windows 7 (a dalších) je klidně použitelná stejně jako třeba verze PRO, tedy pro komerční užití. Microsoft přímo na stránkách Office 365 píše: „On five PCs/Macs and five tablets, for use only by members of the same household as the licensed subscriber.“ Takže pokud podnikáte celá rodina (a je jedno kde), máš zřejmě dveře otevřené a můžeš si to klidně vzít sebou do práce kam chceš.

  • Johny (neregistrovaný)

   No nehodlam to studovat, je to zas děsně nepřehledná sra*ka, ale pak tu je ještě tahle možnost, což mi prijde taky docela rozumný [odkaz]

  • mrzic (neregistrovaný)

   No studovat by jsi to měl. U toho odkazu nejsou plnohodnotné aplikace a nemůžeš office používat na tabletech. Navíc s tím podnikáním, najdi si rozdíl mezi domácím použitím a firemním použitím

  • Johny (neregistrovaný)

   Seru na to, nikde neni volně stažitelná licence, kde by to bylo jasně napsaný. Maximálně budu přeskakovat po vyjádřeních Microsoftu směrem k médiím. Licenci dostanu až když si produkt zakoupím. U Microsoftu se sice všechno jmenuje nakrásno Home, ovšem každej produkt má jiná oprávnění k užití a to se ještě v průběhu vývoje samotného produktu mění. Takže FCK OFF, nemam čas v životě věnovat se každej půl rok licencím microsoftu a hádáním, co zase změnili. Stačí mi vědět že Windows 7 Home = volno pro komerční užití a že teď je Office 365 pro jednotlivce + ceny. Pokud má někdo srozumitelně tohle nastudovaný, prosim, může to sem napsat v nějakém přehledu. Z vlastní zkušenosti ale vim, že ty licence neznaj ani český obchoďáci a jdou automaticky po PRO = práce, Home = doma…

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   To JOHNY:

   Prosimtě, nelži. Jsi jen línej se podívat.

   Office pro domácnosti (také Home&Student) jsou pro nekomerční využití a obsahují jen základní aplikace. Viz: [odkaz]

   Office pro podnikatele (také Home&Business) jsou pro komerční využití, obsahují vše co Office pro domácnosti a navíc Outlook. Viz: [odkaz]

   Office Professional jsou pro komerční využití, a oproti verzi pro podnikatele obsahuje navíc Publisher a Access. Viz: [odkaz]

   Na produktových stránkách jsou všechny tyto informace volně a přehledně dostupné pro všechny varianty.

   Veškeré licence ke všem produktům MS jsou volně dostupné v různých jazycích na [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Za prvé, to že se člověk zmýlí neznamená, že je lhář. Nevím, co to je za módní zvyk nazvat každého, kdo se plete lhářem, ale zde to je obzvláště oblíbené. I tak, děkuji za zpřesňující informace, mě se opravdu nepodařilo najít ten poslední odkaz ;-) Rozhodně mi nevyskočil nikde na „Office 365 license“, takže pardon, jestli se tě nějak dotklo, že nevím kde to Microsoft má.

   Jinak jak jsem uvedl, to co má napsáno Microsoft na stránkách (první 3 odkazy) nemusí být přesně to, co obsahuje licence. Je rozdíl mezi popisem „pro domácí užití“ a „pro nekomerční užití“ protože dokavad si člověk nepřečte přesně licenci, neví, co „domácí užití“ pod sebou skrývá – viz. Windows 7 Home.

   Na závěr, mluvíš o stránkách Office, my se tu bavíme o Office 365 a tam to zdaleka tak přehledně napsané není:

   [odkaz] – čili je potřeba dohledat licensi, což mi snadné zrovna nepřijde.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Nepsal jsem že jsi lhář ale prosil jsem aby jsi nelhal.

   Když něco nevíš, tak se klidně zeptej, nech se opravit nebo nasměrovat. Ale nepiš tak definitivní věty jako „nikde neni volně stažitelná licence“ když její nalezení je otázka asi na 5 vtěřin, jen člověk skutečně musí chtít ji najít.

   Ty informace zkrátka jsou volně dostupné zcela bez potíží, a jakékoli jiné tvrzení je zkrátka lež.

  • Napriklad znama na gymnaziu mela ucitele, kteremu se libily nejake sablony z PowerPointu. Takze za jejich pouziti daval lepsi znamku, za jejich nepouziti horsi. Cili Office potrebovala, protoze nemohla dotycneho poslat nekam a on ji samozrejme licenci nezaplatil.

 3. supr že už je tu, na to jsem čekal..

  • Souhlas, pro uživatele co Office pro sebe využije je tohle nabídka nad kterou už nemusí nijak dumat. Roční předplatné vychází měsíčně na 142Kč a vemu-li i o něco nižší nabídku přeprodejců původních Office 365, tak se dá počítat i s měsíční položkou cca 125-130 Kč. Myslím že pro toho, kdo chce Office používat není co řešit.

 4. k comu je vlastne platit za office?? mi to pride ako platit za yutube alebo za sms alebo za apliakciu fotenia

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo, i takový jsou lidi, co neví co je license a autorský práva :D Ale zkus Microsoftu navrhnout marketingový plán ve kterém nebude třeba přímá účast zákazníka, všichni to oceníme :D

 5. No „pekny“ – asi jsem zhyckanej z mobilnich aplikaci, ale stale mi pripada 170Kc/mesic jako silene moc. Na mobil jsou nejdrazsi aplikace za 200Kc vicemene max, ale aplikace zustava naporad a ne rocni predplatne. A ze by Office bylo zas tak buhvijaky terno, aby si ho lidi koupili –> to ho stejne radsi ukradnou..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).