Domů » Články » Microsoft představil vlastní řadu telefonů Kin: Cílit budou především na sociální život

Microsoft představil vlastní řadu telefonů Kin: Cílit budou především na sociální život

Už od začátku loňského roku se spekulovalo o tom, že Microsoft chystá vlastní řadu komunikátorů a dnes se tyto zvěsti potvrdily. Světlo světa oficiálně spatřily nové telefony Kin One a Kin Two, které jsou primárně určeny především pro mladé lidi, kteří jsou velmi aktivní na nejrůznějších sociálních sítích. Telefony jsou postaveny na jádře systému Windows Phone 7, ale platí zde celá řada omezení, kterým vévodí především nemožnost instalace aplikací třetích stran.


Telefony nabízejí na první pohled trochu bláznivé uživatelské rozhraní; na hlavní obrazovce se seskupují statusy vašich přátel z nejrůznějších sítí. Pro přehrávání hudby a videa je zde připravený přehrávač Zune. Zajímavé je, že se v systému nenachází ani klasický Internet Explorer pro prohlížení webového obsahu, ten totiž nahradil modifikovaný prohlížeč z přehrávačů Zune. Když je tady tolik zpětných vazeb na Zune, očekával bych zde také kompatibilitu s herními tituly, ale to se bohužel nekoná. Telefony Kin tedy částečně působí jako vlastní uzavřená platforma, která posbírala z každého produktu Microsoftu něco. V internetovém prohlížeči mimochodem bude chybět podpora pro Flash a Silverlight. Na oficiálních stránkách KIN.com jsou oba přístroje prezentovány se štítkem „Windows Phone“, nicméně mám pocit, že kvůli omezením a uzavřenosti systému půjde spíše o obyčejné telefony s napojením na sociální sítě.

- -
Kin One a Kin Two

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Kin One vypadá na první pohled celkem sympaticky. Jde o velice malé zařízení s výsuvnou QWERTY klávesnicí, na které nelze přehlédnout například speciální tlačítko pro vkládání smajlíků, což už samo o sobě dává tušit pro koho že je telefon vlastně určený. Na přední straně najdeme kapacitní displej s QVGA rozlišením. K dispozici budou 4 GB vnitřní paměti, což mi vzhledem k absenci paměťových karet přijde tragicky málo, ale třeba má Microsoft v plánu i verze s větším úložištěm. Na zadní straně najdeme 5 MPx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, který by měl být jedním z velkých lákadel. Microsoft totiž slibuje kvalitní fotografie a záznam videa; s pořízenými snímky se samozřejmě budete moci ihned pochlubit na sociálních sítích.

-

Kin Two je na tom po hardwarové výbavě o poznání lépe. Displej má HVGA rozlišení a vnitřní paměť se rozrostla na 8 GB. Lepší bude i fotoaparát, který nabídne 8 MPx rozlišení, i když podle posledních informací to vypadá, že je zde přítomný stejný čip jako u modelu Kin One a fotografie se na vyšší rozlišení interpolují softwarově. Oba dva telefony budou disponovat 3G modulem, Wi-Fi a Bluetooth a k dispozici bude také OTA aktualizace systému. Za výrobou těchto novinek mimochodem stojí Sharp.

- - -

- - -
Screenshoty z uživatelského prostředí

Pro správu dat v telefonu bude na PC připraveno Kin Studio, se kterým můžete synchronizovat kontakty, fotografie, textové zprávy a další data z telefonu. Na první pohled vypadá velice pěkně, ostatně podívejte se na přiložené video.


Další videa naleznete na adrese YouTube.com/KIN

V Americe se Kin One a Kin Two dostane do prodeje už příští měsíc pod křídly operátora Verizon, v Evropě (Velká Británie, Německo, Španělsko a Itálie) se počítá s uvedením až na podzim pod taktovkou Vodafone. Ceny zatím zveřejněny nebyly.

Živé fotografie
- - -

-  -

Zdroje: Kin.com, Engadget.com


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. LordKaspr (neregistrovaný)

  Já měl za to, že Windows Phone 7 a qVGA displej nepůjde dohromady.. Ale ty „minimální požadavky“ asi platí pro ostatní výrobce, MS si může dělat cokoli bez ohledu na protokol.

 2. YAMATO (neregistrovaný)

  Tohleto? Tohle?
  :-) :-) :-) :-)
  Ten čudl na smajlíky by se v tomhle případě dost hodil.

 3. xjacka (neregistrovaný)

  Kin one má tak malou paměť, protože se veškerá data budou synchronizovat bezdrátově se vzdáleným servrem a budou tak přístupná odkudkoli. To dá asi pořádně zabrat datovej síti operátorů.

 4. Daidalos (neregistrovaný)

  WP 7 už příští měsíc? Ne konec světa nebude 2012, ale v létě 2010.
  Vypadají zajímavě,ale víc jak 7000 bych za ně rozhodně nedal, už jen kůli těm omezením. A „napíchnout“ se na facebook umí i Samsung star za 3000..

 5. LordKaspr (neregistrovaný)

  Jasně, co se týče paměti, tak je 4 GB dost. Je třeba brát ohled na to, pro koho jsou tyhle kousky určeny. Pochybuji že si do Kin One nějaký teenager nahraje mapy celých USA pro navigační aplikaci. Spíše to bude pár mp3 a videí.. BTW tyto telefony nepaří na smartmánii – vážně na nich nic SMART není :)

 6. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Tohle nejsou přímo WP7 telefony, pouze je to postavené na jejich jádře, ale jinak to s tím nemá příliš mnoho co společného a také s tím Microsoft cílí na úplně jinou skupinu uživatelů. Opravdové Windows Phone 7 komunikátory přijdou na podzim, tohle je spíše obyčejný telefon pro mladé uživatele.

 7. Daidalos (neregistrovaný)

  Aha, takže na tom nic podobného s WP 7 nebude. No o nic nepřišli, nevěřím, že se takových telefonů moc prodá. I když v Americe, má hodně lidí(teenagerů) takové komunikátory.
  To LordKasper: A co je Smart na WP7 ? :D

 8. weth (neregistrovaný)

  kulaté founy s hranatým GUI.. tragédie ve všech směrech.

 9. Standa (neregistrovaný)

  Vzhledem k zacileni telefonu chapu jejich vzhled i softwarove moznosti. Neudelal bych to jinak :)
  A proc to nepostavit na WP7, kdyz uz je hotovy?

 10. pepin (neregistrovaný)

  Zrůdnost nejrubšího zrna, už jen pomyšlení na tu neustálou propojenost se sociálními sítěmi atd. co nám všichni vnucujou, zpátky na stromy nebo alespoň k WM 5, tam to bylo alespoň o něčem.

 11. Jonage (neregistrovaný)

  Tohle nemá s WP7 moc společného. Já bych si to rozhodně nekoupil. A co se týče té myšlenky, myslím že chtěj na facebooku jen děsně vydělat a udělat z teenek a teenagerů, pro který tenhle hloupej telefon je určenej, naprostý facebook maniaky, který nedělaj nic jinýho než updatujou svuj status každý 2 minuty.

 12. Gildiss (neregistrovaný)

  Ale tak proč ne. Sice se mi to nelíbí ani po designové stránce ani po stránce SW a HW (a určitě nejsem jediný), ale třeba bude cílová skupina z tohoto facebook mobilu nadšená..

 13. jsmach (neregistrovaný)

  stando proč to nepostavit na WP7 když je hotový? On totiž hotový není, všichni o něm mluví nebo alepoň znají někoho kdo o něm mluví, ale nikdo ho ještě (vyjma prezentací na veletrzích, otázkou je zda prezentace = funkční OS) neviděl.

 14. Standa (neregistrovaný)

  Jo to je mozne. Ja sam nemam interni informace MS o stavu jejich systemu a opravneni pouzit jej ve vlastnim telefonu ;-)

 15. bkf1 (neregistrovaný)

  Hmm MS se snazi vytvorit svuj vlastni Facebook… mno myslenka vcelku dobra, provedeni opet nic moc… navic design tech pristroju… zbytecne o tom mluvit :D

 16. ge0rge (neregistrovaný)

  při ceně za jakou microsoft systém prodává vyrobcum nebude mít jinou možnost než si ty krámy vyrábět sám

 17. mdkill (neregistrovaný)

  Kin Two se prave prodava za neuveritelnych 49,99 USD. Bohuzel pouze na smlouvu 2 roky pri plneni 29,99USD mesicne. Kdyz koupite 2 tak mate 3ti zdarma:)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *