Domů » Bleskovky » Microsoft představil univerzální klávesnici: Fungovat má se všemi operačními systémy

Microsoft představil univerzální klávesnici: Fungovat má se všemi operačními systémy

Někteří uživatelé nosí k tabletu externí klávesnici, nebo tablet používají v obalu, který klávesnici přímo obsahuje – jedním z nejznámějších je řešení pro Microsoft Surface. Společnost Microsoft se rozhodla mezi nabídku příslušenství zařadit také univerzální mobilní klávesnici.

 

Nové příslušenství obsahuje klávesnici a ochranný obal, který zařízení chrání, když není používáno. Otevření krytu klávesnici aktivuje, zapne Bluetooth připojení a spáruje se zařízením dle vašeho výběru. Zavření krytu způsobí vypnutí klávesnice, Microsoft zahrnul také odpojitelný stojánek, který umožňuje přidat spárované zařízení rovnou ke klávesnici, případně dál od ní, jak bude uživatelům nejvíce vyhovovat.

Klávesnice podle slov Microsoftu bude fungovat se systémem Windows, ale opomenuty, nejsou ani konkurenční platformy iOS a Android. Klávesnice se bude adaptovat podle systému, který zrovna užíváte, tlačítka tedy budou měnit funkce podle konkrétního operačního systému. Microsoft začne klávesnici prodávat v průběhu října. Cena je nastavena na 79,95 dolarů, u nás by se cena mohla pohybovat okolo dvou tisíc korun včetně DPH.

David Podzimek

8 komentářů

 1. Fred (neregistrovaný)

  U Windows Phone pracovat nebude, protoze system nepodporuje HID profil…

  • D-Evil (neregistrovaný)

   Souhlas. A navíc v článku o podpoře Windows Phone neni ani slovo…

  • D-Evil (neregistrovaný)

   Myšleno v původním článku na webu Microsoftu.

  • David Podzimek

   Omlouvám se za chybu, opraveno.

   Automaticky jsem předpokládal, že WP takovou běžnou věc podporuje a MS bude myslet i na svůj OS:)

  • lerion (neregistrovaný)

   Konečně by mohli do WP podporu HID doplnit. Mám tu ještě starou a bezvadnou Bluetooth klávesnici, kterou jsem používal se Symbianem.

  • Jo to já mám taky (freedoom keyboard), ale bohužel, komunikuje pouze profilem SPP a nepodařilo se mi ji na androidu rozchodit, na symbianu a WM chodila v pohodě.

  • lerion (neregistrovaný)

   Také mám Freedom (tuším, že Pro) keyboard. Umí jak HID, tak SPP, ale ani jedno WP neumí.

  • Nepsalo se, že má přijít BT HID profil v GDR2?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).