Sledujte nás na YouTube

Microsoft představil univerzální klávesnici: Fungovat má se všemi operačními systémy

Někteří uživatelé nosí k tabletu externí klávesnici, nebo tablet používají v obalu, který klávesnici přímo obsahuje – jedním z nejznámějších je řešení pro Microsoft Surface. Společnost Microsoft se rozhodla mezi nabídku příslušenství zařadit také univerzální mobilní klávesnici.

 

Nové příslušenství obsahuje klávesnici a ochranný obal, který zařízení chrání, když není používáno. Otevření krytu klávesnici aktivuje, zapne Bluetooth připojení a spáruje se zařízením dle vašeho výběru. Zavření krytu způsobí vypnutí klávesnice, Microsoft zahrnul také odpojitelný stojánek, který umožňuje přidat spárované zařízení rovnou ke klávesnici, případně dál od ní, jak bude uživatelům nejvíce vyhovovat.

Klávesnice podle slov Microsoftu bude fungovat se systémem Windows, ale opomenuty, nejsou ani konkurenční platformy iOS a Android. Klávesnice se bude adaptovat podle systému, který zrovna užíváte, tlačítka tedy budou měnit funkce podle konkrétního operačního systému. Microsoft začne klávesnici prodávat v průběhu října. Cena je nastavena na 79,95 dolarů, u nás by se cena mohla pohybovat okolo dvou tisíc korun včetně DPH.

David Podzimek

8 komentářů

  1. Fred (neregistrovaný)

    U Windows Phone pracovat nebude, protoze system nepodporuje HID profil…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *