Domů » Bleskovky » Microsoft pracuje na nové dotykové verzi Office pro Windows a Windows Phone

Microsoft pracuje na nové dotykové verzi Office pro Windows a Windows Phone

Je paradoxem, že Microsoft vydal svůj kancelářský balík Office pro dotykové platformy iOS i Android, zatímco prostředí Modern UI systému Windows musí na svoji plně optimalizovanou kancelář pro ovládání dotykem ještě čekat. Microsoft na konferenci Build nicméně ukázal, že na verzi Office pro Metro UI pracuje.

 

Bohužel ukázka nebyla nijak dlouhá a zahrnovala pouhý zlomek toho, čeho bychom se měli v budoucnu dočkat. Prezentován byl dotykový PowerPoint, který je nepřekvapivě podobný již představeným verzím pro Android a iOS. Ovládání bude probíhat skrze známý pás nabídek Ribbon, ten ale bude dostatečně zvětšen tak, aby nedocházelo při ovládání prsty k překlepům. Demonstrace nového PowerPointu byla poměrně svižná a nedocházelo k žádnému zadýchávání.

 

Díky sdílení kódu bude nový balík Office dostupný i pro systém Windows Phone, což by mohlo naznačovat výrazné rozšíření funkcí mobilních Office. O datu vpuštění Microsoft Office do Windows Store respektive Windows Phone Store bohužel na konferenci nepadlo ani slovo, stejně tak nevíme, zdali bude plnohodnoté používání podmíněno předplatným služby Office 365, podobně jako na Androidu nebo iOS. Doufejme, že se dočkáme již letos.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. „Je paradoxem, že Microsoft vydal svůj kancelářský balík Office pro dotykové platformy iOS i Android, zatímco prostředí Modern UI systému Windows musí na svoji plně optimalizovanou kancelář pro ovládání dotykem ještě čekat.“

  Čekat? Proč čekat na něco, co není potřeba? Desktopová verze (která funguje na úplně všech Windows 8 zařízeních) má optimalizované dotykové rozhraní. Metro verze je tak naprosto zbytečná. Jo, na prohlížení dokumentů dobrý, ale kdo chce Office využít jako Office, bude jen rád za plnohodnotné Officy narozdíl od omezených verzí pro iOS, Android a WP.

 2. Oslík (neregistrovaný)

  Tak hlavně to má i podle toho letmého preview výrazně více funkcí, než Office pro iPad.

  Pro MS to je zásadní verze, navíc postavená na úplně novém API a raději to nechtějí uspěchat. Chápu to.

 3. jk (neregistrovaný)

  Doporučuji si nejdříve ověřit fakta. Na iPhone a Androidu jsou Office od minulého týdne zdarma a žádné předplatné Office 365 již není potřeba. Na iPadu funguje zdarma zobrazování dokumentů, ale pro editaci je již potřeba předplatné Office 365.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).