Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Microsoft potvrdil integraci Skype ve Windows 8.1

Microsoft potvrdil integraci Skype ve Windows 8.1

Microsoft včera na svém blogu oficiálně potvrdil integraci komunikačního nástroje Skype do nitra operačního systému Windows 8.1. To, o čem se již dříve spekulovalo a co naznačovalo uniklé sestavení těsně před dokončením RTM, se tak stalo skutečností. Skype zcela nahradí aplikaci Zprávy v dotykovém rozhraní a bude tak sloužit jako univerzální klient pro hlasovou, textovou a vizuální komunikaci. Novinkou je také možnost přijmout hovor přímo ze zamčené obrazovky tabletu nebo počítače.

 

Dá se říci, že toto rozhodnutí není žádným překvapením vzhledem k podobné integraci Skypu v ostatních produktech Microsoftu, jako jsou Xbox One nebo webový a desktopový Outlook. Do budoucna se navíc obecně očekává, že do této skupiny přibude také mobilní platforma Windows Phone 8.

Integrace Skypu do Windows je jistě vítanou změnou nejen pro samotný Microsoft, ale i pro uživatele, kterým by se tak mohlo notně zjednodušit jeho užívání. Otázkou ale zůstává, zda k tomuto kroku ještě nebude mít nějaké připomínky Evropská komise.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments