Domů » Bleskovky » Microsoft potvrdil integraci Skype ve Windows 8.1

Microsoft potvrdil integraci Skype ve Windows 8.1

Microsoft včera na svém blogu oficiálně potvrdil integraci komunikačního nástroje Skype do nitra operačního systému Windows 8.1. To, o čem se již dříve spekulovalo a co naznačovalo uniklé sestavení těsně před dokončením RTM, se tak stalo skutečností. Skype zcela nahradí aplikaci Zprávy v dotykovém rozhraní a bude tak sloužit jako univerzální klient pro hlasovou, textovou a vizuální komunikaci. Novinkou je také možnost přijmout hovor přímo ze zamčené obrazovky tabletu nebo počítače.

 

Dá se říci, že toto rozhodnutí není žádným překvapením vzhledem k podobné integraci Skypu v ostatních produktech Microsoftu, jako jsou Xbox One nebo webový a desktopový Outlook. Do budoucna se navíc obecně očekává, že do této skupiny přibude také mobilní platforma Windows Phone 8.

Integrace Skypu do Windows je jistě vítanou změnou nejen pro samotný Microsoft, ale i pro uživatele, kterým by se tak mohlo notně zjednodušit jeho užívání. Otázkou ale zůstává, zda k tomuto kroku ještě nebude mít nějaké připomínky Evropská komise.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. Trošku se obávám, že komunikační program používaný pro chat lidi nebudou chtít využívat ve full screen režimu a neustále si připínat metro proužek na stranu obrazovky (protože toto nastavení si metro aplikace nepamatují), čili šermovat s celou aplikací po obrazovce je pro řadu lidí dost nepraktické. A že se postupem času přestane vyvíjet desktopová verze se mi zdá jako velmi pravděpodobné… No uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál..

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ja ked catujem cez skype (zvycajne preposielam nejake odkazy), tak ho mam otvoreny ako druhu aplikaciu v metre. Ako uzky pruh obrazovky. V tej zvysnej casti robim nieco ine(desktop, web,…). Ziaden problem.

  • Ale já nechci mít neustále značnou část obrazovky zakrytou skypem. Dělám grafiku a tam je každý pixel znát. A neustále štelovat metro app na kraj obrazovky mne taky nebaví..

  • Martin II (neregistrovaný)

   Tak pouzivaj klavesovu skratku WIN+TAB alebo ak mas dotykovu obrazovku, tak swipe zlava. Ak ti pride sprava, uvidis notifikaciu.

  • Já mám dva monitory. Na primárním pracuji, na sekundárním mám v úzkém proužku právě chat.

   Jinak k integraci Skypu: MS konečně do 8.1 dává funkce, které měly být už ve win8…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).