Domů » Bleskovky » Microsoft plánuje rozšířit herní službu Xbox LIVE na platformy Android a iOS

Microsoft plánuje rozšířit herní službu Xbox LIVE na platformy Android a iOS

Pokud jste náruživými hráči mobilních her a rádi porovnáváte své herní úspěchy se svými přáteli, možná v budoucnu nebudete odkázáni pouze na vzájemné prohlížení displejů svých zařízení. Microsoft v současné době vyvíjí snahu přivést svou službu Xbox LIVE i na platformy Android a iOS.

  

Služba Xbox LIVE je známá majitelům zařízení se systémem od Microsoftu – konzolí Xbox, počítačů a tabletů s Windows 8.1 a mobilních telefonů s Windows Phone. Tato služba zastřešuje podporované hry pod jeden účet, který je interpretován vaším nickem a avatarem, „vymodelovaným“ ze stovek dostupných součástí (vlasy, vousy, oblečení, doplňky). Na tento účet sbíráte herní bonusy (tzv. achievmenty) z jednotlivých her a ty následně můžete sdílet a porovnávat s vašimi Xbox LIVE přáteli. Hry, podporující multiplayer, vám dokonce umožní vyzvat své přátele přímo k online hraní. Některé hry, dostupné na více platformách, například Windows a Windows Phone, lze rozehrát na jednom zařízení a dohrát na jiném.

  

Veškeré výhody této sociální nadstavby mají být v budoucnu dostupné i hráčům na platformách Android a iOS. Microsoft aktuálně hledá vášnivé a zkušené vývojáře pro vytvoření moderního open source rámce, který bude dostupný napříč všemi platformami. Důraz je kladen především na open source, což má nalákat především vývojáře herních titulů pro konkurenční uzavřené ekosystémy, jako je například Apple Game Center.

 

Služba Xbox LIVE má být dostupná zdarma, předpokládáme však, že její užívání bude podmíněno založením účtu Microsoft, což může redmondský gigant využít k rozšíření základny uživatelů svých dalších služeb, jako outlook.com, OneDrive nebo Office Online. Uvidíme, za jaký konec Microsoft nakonec uchopí svou příležitost rozšířit sociální nadstavbu Xbox LIVE pro hráče her na systémech Android a iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  Tak na porovnávání skrze displeje nejsme odkázání už několik let:) (Apple GameCenter), následně „dostali“ podobný nápad i Google (Play Games) a MS (rozšíření Xbox Live z Xbox/Windows).

  Jediní (ale ne nepodstatné) co z tohoto vyplývá je snaha MS rozšířit toto i mimo MS ekosystém, což je chválihodné a bylo by fajn, kdyby člověk mohl přenášet úspěchy a postupy ve hrách i mimo danou platformu). Což není až tak nová myšlenka (umí to příp. daní vývojáři ve svém projektu-vlastní cloud), ale uchopené ze strany dané platformy je samozřejmě lepší.

  Snad se to povede, ačkoli přímou návaznost na nalákání vývojářů do WP platformy tam tedy nevidím:-)

 2. mimonaut (neregistrovaný)

  a není to tak, že pro iOS už je dostupná od roku 2011? :)

  [odkaz]

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   To je pouze aplikace pro zobrazeni a editaci sveho xbox live uctu, vysla i pro Android. Microsoft ma ale zajem vydavat spolecne s tvurci her primo tituly s certifikaci xbox live pro ziskavani hernich bonusu a sdileni skore napric platformami

  • mimonaut (neregistrovaný)

   aha.. :)

 3. smisekCZ (neregistrovaný)

  Aby to nedopadlo stejně špatně, jako „Games for Windows“, které měli zjednodušit hraní her, přitom jej zesložitili (instalace doprovodného SW a různé registrace mnohdy trvaly déle, jak instalace hry samotné). Navíc má 1. července dojít k jejich ukončení.

  [odkaz]

 4. Zeta (neregistrovaný)

  A k čemu jako? Microsoft by měl raději rozšířit důležitější věci, jako je Zune Marketplace, nebo teda teď už Xbox Music, pokud by někdo chtěl slovíčkařit. MS je jediný, kdo stále neprovozuje v ČR obchod s hudbou. Google Music, iTunes, Spotify, Deezer, všechno tu už je. Takže místo zpřístupňování kompletních služeb pro zahraniční uživatele VLASTNÍ platformy (zahraniční – non-US uživatelé, pokud MS vůbec ví, že existuje něco jiného než amerika), se vyvíjí něco pro cizí platformy. Good job, MS!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *