Domů » Bleskovky » Microsoft oznámil, kdy vydá Windows 10 April Update. Někteří mohou aktualizovat už zítra

Microsoft oznámil, kdy vydá Windows 10 April Update. Někteří mohou aktualizovat už zítra

10. dubna měla vyjít velká aktualizace Windows 10, kvůli chybě nalezené na poslední chvíli však Microsoft odložil update na neurčito. V týdnu se objevily spekulace, že vyjde až při příštím zaplátovacím úterku, který vychází na 8. května, nakonec to však Microsoft stihne dříve.

Zdá se, že poslední testovací sestavení netrpí žádnými zásadními chybami, a tak je Microsoft odhodlán vypustit jej do éteru v poslední dubnový den, tedy zítra. To je poměrně symbolické, neboť Microsoft novou verzi Windows pojmenoval jako April Update. Nutno podotknout, že v pondělí bude update ke stažení pouze skrze aplikace Update Assistant nebo Media Creation Tool, do služby Windows Update bude aprílová aktualizace vypuštěna až 8 května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Doufám že odstranili zamrzání systému , které se dá vyřešit jen tvrdým restartem . Po poslední aktualizaci mám tyto problémy , nakonec jsem instaloval i čistou instalaci , ale občas se opět tato chyba objevuje . :-(

  • Tohle též mi dělá že zamrzne což nechápu a to jsem udělal vše od upgrade střev PC po reinstalace Windows po výměně disku. Nic tak snad to pomůže.

 2. Nic mi nezamrzá, šlape jak hodinky. Podívala bych se na konflikt aplikací popřípadě antivir atd. Aktualizace ovladačů

  • Tak jestli to bude stejně kvalitní verze jako Fall Creators, kdy po aktualizaci na nový build přestal fungovat úplně zvuk a nejde to opravit kvůli automatické aktualizaci ovladačů, ať se člověk snaží jak chce. Pomůže jen vrácení systému na předchozí build, a pak zas otravuje s aktualizací.
   Ne díky nechci 7 byli 100x lepší.

  • Je zjavne ze mas problem s ovladacom zvukovky. Obratil by som sa na vyrobcu zvukovky.

  • W10 ve všech edicích včetně Fall Creators jsou ok a bez potíží. Jak píše TomášSX1, obrať se na výrobce zvukovky ohledně aktuálních ovladačů. Pokud jsi v tomto IT nemehlo, svěř to někomu odbornému.

  • jen malá poznámka – po každý velký aktualizaci musím přeinstalovat ovladače k externí zvukovce, štve mně to, nicméně pak to zase funguje.

 3. 4 zařízení Lenovo: G550, ThinkPad E125, Yoga Tablet 2 a Helix (1. generace, tuším). Všude 1803 funguje dobře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).