Domů » Bleskovky » Microsoft omylem potvrdil existenci Surface Mini

Microsoft omylem potvrdil existenci Surface Mini

Minulý měsíc Microsoft představil Surface Pro 3; tablet, který má ambice nahradit notebook. Ve stejný den se očekávalo představení i menší verze s názvem Surface Mini, k tomu však nedošlo a ani Microsoft jeho existenci oficiálně nepotvrdil, ačkoliv se spekuluje, že má vyrobeno několik desítek tisíc kusů.

   

V těchto dnech se začíná prodávat na vybraných trzích Surface Pro 3, paradoxně právě uživatelská příručka k tomuto modelu odhaluje, že Surface Mini skutečně existuje. Potvrzuje to položka týkající se dotykového pera Surface Pen, v jeho popise stojí, že stisknutím horního tlačítka tohoto pera dojde k probuzení Surface Mini nebo Surface Pro 3. Text o Surface Mini se objevuje i na dalších místech, například v kapitole o instalaci baterií a párování dotykového pera se Surface Mini.

  

Dosud stále není jisté, proč Microsoft Surface Mini nepředstavil, je však pravděpodobné, že k tomu dříve nebo později dojde. Spekuluje se, že Microsoft vyčkává na vydání vlastního kancelářského balíku Office přizpůsobeného dotykům a dalších stěžejních „univerzálních“ aplikací. Prozatím totiž tento tablet, postavený na platformě Windows RT, nemá oproti vlažně přijaté konkurenci co nabídnout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Yegor (neregistrovaný)

    Omylem….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).