Domů » Bleskovky » Microsoft přestane k zařízením s malými displeji rozdávat Office 365 na rok zdarma

Microsoft přestane k zařízením s malými displeji rozdávat Office 365 na rok zdarma

Microsoft v minulém roce vyvíjel veškerou snahu, aby přilákal výrobce zařízení do kolotoče jménem Windows. Licenci na svůj systém Windows 8.1 with Bing poskytl u zařízení s úhlopříčkou nižší než 9 palců zdarma a pro koncové uživatele navrch přihodil roční předplatné Office 365 pro jednotlivce, a to včetně neomezeného prostoru na úložišti OneDrive a volných minut na Skype. Tento bonus v ceně 1 899 korun ale zřejmě brzy skončí.

  

Změna přichází s Windows 10 a novými univerzálními aplikacemi Office Mobile pro Windows a jejich protějšky na konkurenčních platformách. Ty nabízí na zařízeních s úhlopříčkou do 10,1″ základní editaci zdarma dokumentů bez časového omezení, tudíž předplatné Office 365 není pro tyto účely zapotřebí. Desktopové Office nicméně mají mnohem více funkcí, a zamrzí také ztráta benefitů pro OneDrive a Skype. 

Univerzální Office nelze spustit na zařízeních s Windows 8.1, tudíž ta budou nadále dodávána s ročním předplatným Office 365 pro jednotlivce. K dispozici však budou pouze do vyprodání či přeinstalování systému, veškeré nové přístroje už budou přicházet s Windows 10. Pokud tedy pokukujete po novém zařízení s menší úhlopříčkou displeje, výhodnější bude vybrat si model s Windows 8.1 with Bing, a ten pak následně zdarma aktualizovat na Windows 10. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. a na co im je dobry takyto cirkus?

  • marek1 (neregistrovaný)

   A na co je dobre nejake predplatne len na rok?

  • ako mozny bonus pri kupe? ich to takto nestoji nic, ked by to dali ku kazdemu telefonu, a malo by to vacsi marketingovy prinos ako to co planuju… ked uz chcu ziskavat trzny podiel.

  • zabanovany AARON (neregistrovaný)

   salam00n: Microsoft se planu na ziskani vetsiho trzniho podilu v malych zarizenich vzdal. Tlaci vetsi Surface 4 a pro a smartphony vypousti skoro uplne (3-6 novych typu telefonu za rok).

  • No nevím, jestli v případě představení 3-6 nových smartů se dá mluvit o nějakém vypouštění. Pokud by jich bylo 6, tak to znamená, že pokrejou celou řadu od 4xx – 9xx a navíc pokud ještě každý bude ve variantě DS a SS a něco ještě XL ….

  • Asi jediny inteligentní osoba na této stránce. (neregistrovaný)

   Proč by dávali předplatné na rok, když je Office Mobile zdarma? Iniciativa ke koupi je stejná, dostaneš Office zdarma, akorát nedostaneš Skype a OneDrive, ale zase to máš napořád.

 2. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Ještě tady někdo pochybuje o tom co jsem psal?

 3. Ze ses psychicky naruseny? O tom nepochybuje nikdo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).