Domů » Recenze » Microsoft Office 365: S hlavou v oblacích, nohama pevně na zemi (recenze)

Microsoft Office 365: S hlavou v oblacích, nohama pevně na zemi (recenze)

Láká vás představa mít svá data a nejpoužívanější pracovní nástroje v cloudu a přístupná odkudkoliv, ale nevíte kterou službu zvolit? V této recenzi vám představíme možnosti, které nabízí Microsoft.

Cloudové služby se bezesporu staly trendem moderní doby, na staré sbírky CD/DVD disků s instalačními balíčky programů a zálohami dat už se jen práší a většina alespoň průměrně technologicky zdatných uživatelů minimálně vyzkoušela některá z internetových úložišť. Pro někoho tento pokus možná skončil frustrací, někoho data v oblacích nadchla a někdo by je s chutí používal, ale kvůli nepřebernému množství poskytovatelů zažívá rozhodovací paralýzu a neví kterým směrem se vydat. My jsme se rozhodli za vás tyto služby otestovat a začneme rovnou balíčkem Office 365 od Microsoftu, který po předběžném průzkumu nabízí nejširší nabídku služeb. Předem ale upozorňuji, že se nejedná o komerční článek, nýbrž o zcela objektivní recenzi.

Klady (+)

 • nejširší nabídka služeb
 • velikost úložiště v cloudu
 • nízká cena vzhledem k nabízeným službám
 • multiplatformní podpora (Windows Phone, iOS, Android, BlackBerry)
 • měsíční zkušební doba zdarma

Zápory (-)

 • nižší rychlost přenosu dat
 • zastaralá verze Office 2011 pro Mac
 • volné Skype minuty lze v ČR využít pouze na pevnou linku

Cena versus nabídka služeb: Velká hudba za rozumné peníze

Cena za sadu Office 365 se liší podle cílové skupiny, pomineme-li speciální balíčky Business Essentials, Business a Business Premium pro firemní zákazníky s maximálním množstvím až 300 uživatelů připojených v rámci jedné licence, jako běžného uživatele vás bude zajímat balíček Office 365 pro domácnosti pokrývající až 5 členů rodiny (tedy 5 počítačů, 5 tabletů a 5 telefonů) za jednorázový měsíční poplatek 249,99 Kč. Každý z pěti členů získá plnou sadu služeb a 1TB prostor v cloudu OneDrive, nemusíte se tedy dělit o úložiště a na každého z uživatelů pak vychází cenový podíl směšných 50 Kč.

Pokud se nechcete vázat, můžete si samozřejmě objednat i balíček pro jednotlivce, který stojí 169,99 Kč a nabízí stejné služby pouze pro jeden počítač, jeden tablet a jeden chytrý telefon. Tedy pro upřesnění – ke svým datům budete moci přistupovat odkudkoliv a synchronizační aplikaci OneDrive si rovněž můžete nainstalovat na více počítačů a zajistit tak jejich vzájemnou synchronizaci, omezení se týká jen samotné kancelářské sady Office, kterou půjde nainstalovat pouze na jeden počítač. V případě že z jakýchkoliv důvodů pracujete v průběhu dne na více strojích, mohlo by vás to omezovat.

Zvláštní výhodu mají studenti vysokých škol, kteří si mohou za 1990 Kč předplatit Office 365 na celé 4 roky během kterých samozřejmě dostávají zdarma nejnovější aktualizace kancelářského balíčku a po rozpočtu za 4 roky je tato investice vyjde na 41,65 Kč měsíčně, tedy ve studentské měně dvě piva. Kromě kancelářského balíčku Office (tedy aplikací Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher a Access) dostanete v sadě i 1 TB cloudového prostoru OneDrive, který v praxi sotva zvládnete zaplnit. I tento limit je ale v současné době průběžně u všech uživatelů odbouráván a Microsoft naděluje postupně předplatitelům neomezené úložiště (viz náš článek).

To ještě stále není vše, jako bonus získáte i 60 minut měsíčně pro volání po celém světě přes Skype na mobilní telefony a pevné linky. Jako jednoznačnou výhodu považuji možnost všechny služby vyzkoušet na měsíc zdarma, nemusíte tedy kupovat zajíce v pytli. Pojďme si ale tyto dílčí služby rozebrat jednu po druhé a zhodnotit jejich kvalitu i využití.

Kancelářské aplikace Office

Aplikace jako Word, Excel, PowerPoint nebo propracovaný poštovní klient Outlook vám jistě nemusíme představovat. Jedná se o zlatý standard, se kterým se dnes učí pracovat i děti na základních školách. Pokud nepatříte mezi softwarové piráty, nejspíše jste byli zvyklí si sadu Office kupovat za jednorázový poplatek, proč byste tedy měli nově platit každý měsíc? Podobnou taktiku zvolila například i společnost Adobe u kompletního sortimentu svých aplikací.

Výhoda klasické licence je jasná – zaplatíte jen jednou, dostanete za své peníze DVD s instalací aktuálně prodávané verze Office a dál už nic neplatíte a používáte koupený software jak je vám libo, k instalaci nemusíte mít nutně ani připojení k internetu.


Na Windows 8 má sada Office 2013 oproti verzi pro Mac příjemně moderní uživatelské rozhraní

Pokud si koupíte Office 365, tedy předplacenou verzi s měsíčním či ročním hrazením, Microsoft vám z bankovního účtu pravidelně odvádí stanovenou částku a platíte de facto neustále dokud chcete služby používat. Výhodou je ale to, že při vydání nové velké aktualizace nemusíte kupovat další DVD za poměrně vysokou cenu, aktualizaci dostanete v rámci Office 365 již v ceně předplatného.

Dle mého názoru je konverze na splátkový režim i celkem chytrý krok v boji proti nelegálnímu šíření programů. Především mladším uživatelům nebude dělat velký problém odvádět měsíčně 170 Kč za vždy aktuální software bez virů a nutnosti obcházet bezpečnostní opatření, zatímco několikatisícovou jednorázovou investici si přeci jen mnozí rozmyslí.


Grafické rozhraní zastaralého Office 2011 na jemném Retina displeji Macu nevypadá příliš vábně

S aktualizacemi to bohužel v praxi až tak slavně nevypadá, mě například hned zpočátku zklamal fakt, že pod novým názvem Office 365 jsou schované staré balíčky Office 2013 pro Windows a pokud preferujete Mac, vykoukne na vás při instalaci stařičký Office 2011, což je necelé dva týdny před začátkem nového roku 2015 poměrně smutné zjištění. Samotné programy sice běží na Macu po funkční stránce bez problémů a nabízí širší škálu možností a pokročilých funkcí než nativní alternativa iWork od Applu, rozpixelované neostré uživatelské rozhraní bez optimalizace pro Retina displeje ale vaše nadšení z práce velmi rychle zchladí.


Pro srovnání rozhraní aplikace Pages z kancelářského balíčku iWork od Apple

V roce 2015 má vyjít nová verze Office 15, doufejme tedy že nás Microsoft nenechá dlouho čekat a vydá jednotnou aktualizaci pro Windows i Mac. Své dokumenty můžete upravovat i v poměrně povedeném editoru Office Online přímo ve vašem prohlížeči bez nutnosti cokoliv instalovat, což je skvělá možnost, která vám dovolí pracovat i mimo dosah vašeho počítače a umožní používat balíček Office na více počítačích i v případě zakoupení nejlevnějšího tarifu pro jednotlivce.


Velice šikovná je možnost upravovat dokumenty v kvalitním online editoru Office Online

OneDrive: Prostorem rozválcuje konkurenci, v rychlosti ale pokulhává

Dalším dílem skládanky je samotné cloudové úložiště OneDrive (dříve SkyDrive). Po průzkumu nabídky služeb a cen konkurence jako je Dropbox, Box, MEGA, Google Drive a dalších brzy zjistíte, že OneDrive nabízí bezkonkurenčně největší prostor pro vaše data za nejlepší cenu. I v případě že byste nevyužili kancelářský balíček Office a Skype používáte jen na volání mezi počítači (které je stále zdarma), vyplatí se teoreticky zaplatit 170 Kč (licence pro jednotlivce, viz první odstavec) už jen za to, že dostanete 1 TB úložiště v cloudu, které navíc Microsoft v současnosti rozšiřuje bez jakýchkoliv doplatků na neomezenou verzi. Je v tom nějaký háček? Bohužel je, a to sice rychlost přenosu dat.

Microsoft sice nikde nezmiňuje, že by rychlost přenosu dat v rámci OneDrive nějak omezoval, v praxi ale brzy narazíte na to, že upload i download větších souborů trvá celou věčnost. Konkrétně mně napadlo, že bych mohl díky OneDrive využívat svůj starší Mac Mini jako uživatelsky snadno nastavitelný server s velkým diskem, kde bych mohl například archivovat kompletní kolekci fotografií za několik posledních let, ty by byly automaticky zálohovány i do cloudu odkud bych si je v případě potřeby mohl stáhnout do MacBooku a naopak nové série fotek nahrávat z MacBooku odkudkoliv na světě přes OneDrive na domácí Mac Mini. Geniální.


OneDrive umožňuje nastavit synchronizaci vybraných složek, v cloudu tedy můžete mít více místa než na disku

Jakmile jsem ale do synchronizované OneDrive složky přesunul zhruba 40 GB fotografií, začalo nekonečné nahrávání a Mac Mini jsem musel nechat běžet téměř 4 dny a noci v kuse dokud se vše nenahrálo do cloudu. Zdůrazňuji, že připojení k internetu mám poměrně rychlé a ostatní mnou používané cloudové služby fungují mnohonásobně rychleji.

Doufejme, že Microsoft tento neduh vyřeší, z mého pohledu je právě rychlost přenosu dat hlavní vadou na kráse celého balíčku a mohla by odradit dost případných zájemců. Po zažehnání tohoto problému by si mohl Microsoft získat velice solidní náskok oproti konkurenci.

 
Otázka za 10 bludišťáků: Ve složce jsou sobory JPG, RAW a PSD – jak poznáte které jsou které? :)

Abychom neskončili na špatné notě, je třeba pochválit, že je OneDrive šikovně propojený s kancelářským balíčkem Office a umožňuje tak snadné sdílení dokumentů mezi několika uživateli a jejich simultánní úpravu. Podobné možnosti nabízí ale i Google Drive nebo iCloud od Applu byť editor dokumentů je u konkurence omezenější a méně komfortní oproti Office. Běžný uživatel se ale často spokojí se základní úpravou a v tomto ohledu budou z výhod ekosystému nejvíce čerpat spíše firemní zákazníci, kteří si v rámci Office 365 mohou vytvořit celkem služný workflow pro celou kancelář či firmu.

Skype: 60 minut volání zdarma, v ČR pouze na pevné linky

Jak jistě víte, společnost Skype nyní patří pod střechu Microsoftu, který v rámci balíku Office 365 nabízí i 60 minut měsíčně volání na pevné sítě a mobilní telefony zdarma. Stále tedy platí, že z počítače na počítač můžete volat klasicky zdarma bez jakýchkoliv předplacených tarifů, pokud si ale zaplatíte Office 365, dovoláte se i na telefonní čísla.

Zní to jako naprosto famózní nabídka, ale pokud se pozorně začtete do podmínek provozování služby, zjistíte, že například na mobil si zavoláte pouze do 8 vybraných oblastí (Kanada, Guam, Hongkong, Portoriko, Singapur, Thajsko a Spojené státy americké).

 
60 minut Skype volání na mobilní telefony je velké lákadlo, v Čechách na to ale zapomeňte

V České republice tedy máte smůlu a můžete získaných 60 minut využít pouze pro volání na pevné linky (do více než 60 zemí). Ruku na srdce – kdo z vašich přátel či rodiny ještě stále používá pevnou linku? Tuto informaci navíc snadno přehlédnete a na oficiálním webu Microsoftu se k ní musíte proklikat přes několik odkazů schovaných ve spodní části stránky, z příjemného bonusu se tak rázem může stát zbytečná frustrace. Při tom samotné volání na mobilní telefony v ČR funguje naprosto bez problémů, jen si kvůli tomu budete muset dokoupit kredit za minimálně 5 dolarů, tudíž jde nejspíš jen o cenovou politiku.

Závěrečné hodnocení

Je poměrně těžké objektivně zhodnotit Office 365, záleží totiž co od této služby očekávate nebo spíše kvůli čemu si ji chcete pořídit. Pokud jste firemní zákazník, jistě oceníte skvělé možnosti propojení uživatelů v rámci společnosti, profesionální kancelářský balíček i emailový klient Outlook nebo snadnou možnost sdílení a simultánní editace dokumentů mezi jednotlivými uživateli.

Pokud i jako fyzická osoba používáte v práci či doma intenzivně programy jako Word, Excel, Powerpoint a další a práce s dokumenty je vaším denním chlebem, Office 365 je skvělá možnost jak mít stále aktuální profesionální nástroje vždy a všude s sebou bez nutnosti kupovat jednorázově drahé licence. 


Konkurence je velká a Microsoft se musí ještě hodně snažit aby si zajistil své místečko na výsluní

Jestli vás na celém balíčku ale láká nejvíce služba OneDrive a rádi byste velké množství svých dat dostali do cloudu a mohli k nim následně rychle a efektivně odkudkoliv přistupovat, možná by stálo za to zvážit ještě nabídku konkurence jako je Google Drive, iCloud, Dropbox a dalších poskytovatelů.

Příslib nekonečného úložiště v internetových oblacích přímo láká okamžitě vytáhnout kreditku z kapsy, mohla by vás ale zklamat především nízká přenosová rychlost dat a s ní související nekonečné čekání na synchronizaci velkých souborů. Obrovskou výhodou je, že nemusíte kupovat zajíce v pytli a díky měsíční zkušební době si Office 365 můžete osobně vyzkoušet a zvážit zda konkrétně vám vyhovuje.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

57 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  A už umí OneDrive přistupovat nějak k přenosným diskům?

  • Můžeš to nějak rozvést? Nevěděl jsem, že s tím má OneDrive nějaký problém.

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: No docela zásadní v tom, že to vůbec nefungovalo a jakmile jsi disk odpojil a chraň bůh opět připojil, jakákoliv synchronizace byla ta tam. Takovej cloud mi je samozřejmě k prdu, pokud mám disk, na kterém přenáším data když v místě kde du věc předvádět není internet. Nebudu mít přeci zdvojený obsah na přenosném disku a znova na pevném disku v počítači, jen kvůli skydrivu, že?

   Lerion: Nastup už tu léčbu. Chápu, že se blíží vánoce a silvestr a chceš bejt s rodinou, ale i pro ně to možná bude jednodušší.

  • Johny (neregistrovaný)

   [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   Takže sis vlastně na otázku „A už umí OneDrive přistupovat nějak k přenosným diskům?“ odpověděl sám.

   Ano, umí. Uměl to tak vždy.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: lolol :D Ty si fakt úplně mimo, co? :D „Ella Huang MSFT Support: …However, I have to say sorry, since at present, it’s not feasible to sync files to external drive directly using OneDrive…“ 3/5/2014 2:00 AM

  • lerion (neregistrovaný)

   Víš, že „sync files to external drive directly“ a „umí OneDrive přistupovat nějak k přenosným diskům“ je obrovský rozdíl?

  • Johny (neregistrovaný)

   Přistupovat funkcema! chápeš to? Jako jestli je pro tebe „přistupovat“ prolézt průzkumníkem, tak pak chápu že si taky myslíš, že grafici pracujou v malování. Opravdu co post od tebe, to perla. A kdybys to náhodou nechápal, pod svým příspěvkem jsem to rozvedl, což jsi samozřejmě ignoroval a dál blil ty svoje kraviny.

  • JOHNY: Nepřijde mi to jako zásadní problém. Cloud je směrován spíš na koncová zařízení schopná s daným obsahem pracovat a ne na přenosné disky.

  • pouzivaj inu cloudovu sluzbu ktora to podporuje ne ? ci na co ti je vlastne one drive ?

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: v čem není přenosný disk koncové zařízení? Jako sorry, ale někdo si na počítači jen nehraje, ale taky na něm pracuje. Myslím si, že umět pracovat se síťovejma složkama nebo s externim diskem je docela základ u takové služby. Zvlášť, když má „ambice“ nahrazovat tyto mobilní zařízení.

   Imperator: Používám CC a to to umí. Jen jsem se zeptal, jestli to OneDrive už umí také, protože tam mám 20 giga a pokud z něj má jít streamovat hudba, mohl bych je využít (protože logicky mám hudbu na přenosném disku). Když to ale neumí, tak mi těch 20 giga je k ničemu. Abych si tam nasdílel DOTU, nebo savy do need for speedu? Ani jedno mi nezajímá.

  • lerion (neregistrovaný)

   To je panecku vec! Vic Johny, co je to Cloud? A vis k cemu Cloud slouzi? Tak na co proboha potrebujes nejake externi disky?

   Jinak OneDrive s externimi disky i sitovym ulozistem pracovat umi. Ovsem jen do doby, dokud ten disk neodpojis. Pak pro nej prestava existovat a je to zcela v poradku.

   PS: Z Cloudu synchronizovat data na sitove uloziste – tomu se rika ultrabrutal reseni :D :D :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion:

   ad1: Johny v 16:09

   ad2: Johny v 16:15

   ad PS: Představ si, že některé firmy mají nasdílená data v síti a bylo by jednodušší, navolit složku pro cloud, než nastavovat celej disk pro přístup z internetu a pak někde na předváděčce přistupovat jednim odkazem na disk a druhym odkazem na cloud. Co příspěvek od tebe, to jen důkaz toho, jak omezenej seš. Stačí si projít poslední diskuze.

  • lerion (neregistrovaný)

   Uz to tvoje trolleni prestava byt vtipne…

   Pouc me prosim, jak by firmy chtely synchronizovat sve sitove disky s cloudem pres pocitace uzivatelu. Rad se priucim.

   Mas vubec alespon malinke tuseni, jak funguje OneDrive for Buisiness??? Alespon uuuuuplne malilinkate?

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: Hele di si hrát s klukama z vesnice a mě z toho vypust, jen ze sebe dokola děláš blbce.

  • gck23 (neregistrovaný)

   U firem ktery by chteli Pouzivat onedrive, predpokladam, ze jedou na ms reseni a pak je nejjednodussi pouzit sharepoint + onedrive for business

  • JOHNY: Na externím disku ti budou data jenom ležet a bez dalšího zařízení s nima neuděláš nic. Nebo mi chceš říct, že jdeš zákazníkovi něco prezentovat a požádáš ho o půjčení PC aby jsi mu to z externího disku mohl ukázat? :D Radši si pusť malování a místo blbejch keců dělej něco užitečného. Já mám totiž PC na práci a ne na hraní.

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: Nechápu, o čem to mluvíš.

   1. Externí disk je normálně permanentně připojenej k počítači a používá se stejně jako interní.

   2. Ano, často ke klientovi přijdeš normálně s diskem a ten tam připojíš, protože má projektor nebo obrazovku obřích rozměrů, případně je tam velká projekční místnost, kde se presentace odehrávají a je to snažší, než aby si tam každej připojoval celé zařízení. To bys ale musel zažít, víme? Nevim proč máš potřebu najednou útočit, když já se tě nijak nedotkl a vždy jsem ti slušně na tvojí otázku odpověděl. Inu, hezký svátky ;-)

  • JOHNY: To bude rozdílným pohledem na používání externího HDD. Když bych ho měl permanentně připojený, tak z něj mám do týdne nefungující těžítko. Prezentace u klienta naštěstí nezažívám. Plácám se s počítačem na sitech mobilních operátorů a tam nic z toho nenajdu. :D Hele to nebyla potřeba útočit, ale sám jsi si naběhl na vidle. ;-) S PC jsem se už něco napracoval a oba máme na práci s počítačem jiné nároky. Já musím mít data na lokálním disku. Používám dost specifické programy a ty načítání dat z externích zdrojů vylučují. :/ Některé si dokonce vynucují instalaci na systémový disk. Jinde prostě nefungují.

  • Oslík (neregistrovaný)

   NAS na OneDrive synchronizovat jde.

 2. Nemohl ten článek vyjít o měsíc dřív? :D Bohužel jsem kvůli telefonování na skypu aktivoval office na jiný MS účet a po dokončení všeho jsem zjistil, že volání je jen na pevné linky :( nevadí, za 4 roky budu chytřejší :D

 3. Mar-tin (neregistrovaný)

  Měsíční poplatek za kancelářský software mi přijde jako úlet. A to i s tím prostorem v cloudu.

  • tom (neregistrovaný)

   Souhlas, tenhle systém práce není dobrý. Cloud ano, ale ne bezhlavě na všechno. Tak jako hodně lidí přišlo na to, že tablet vlastně nepotřebují a leží v šuplíku, tak jako přišli na to, že dotykový notes je k ničemu, tak přijdou za čas i na to, že mít svůj život v cloudu vystavený napospas komukoliv, je nesmysl.

  • Johny (neregistrovaný)

   Souhlasím. Zvláště dnes, když je to nastavený jako standard pro běžného uživatele a všichni jsou tak odkázáni na to si pro přečtení/tisk dokumentů buďto platit službu, kterou prakticky ani z třetiny nevyužijou nebo volit nekompatibilní programy. MS tak uživatele prachsprostě vydírá.

  • JOHNY:

   Office lze licencovat jako OEM, klasiku, předplatné na osobu, předplatné na 5 osob, + firemní licence.

   Co je na tomto širokém výběru licencování „prachsprosté vydírání“?

   Pokud Vám z nějakého určitá licence nevyhovuje, nikdo Vás nevydírá, abyste ji zvolil. Prostě můžete si svobodně zvolit jak produkt, tak jeho licencování.

  • Johny (neregistrovaný)

   Delfin: Tak mě jde o to, že ty jsi podmíněnej vůbec si za tu službu zaplatit, abys to vůbec přečetl a pro komerční využití, tj v práci, musíš zakoupit celej balík office. Což pokud z toho jen tiskneš nebo to jen čteš pro tebe je samozřejmě nesmysl. A MS nenabízí pokud vim žádnej kompatibilní reader (pouze nekompatibilní s aktuální verzí a jeho vývoj zastavil) a nebo jsi odkázanej na jiné aplikace, kde je opět problém s kompatibilitou, protože MS neustále mění svoje standardy. Tím pádem proto, aby sis přečetl jeden dokument z wordu legálně, v práci, ty musíš zakoupit celej balík MS Office (pokud tedy se něco nezměnilo). Příklad, že to jde dělat i bez podobného „vydírání“ je Adobe, které má acrobat či indesign, které produkují standardizované verze PDF, které se na každém počítači a v kterékoliv verzi zobrazí stejně a především mají pro běžného uživatele Acrobat Reader, aby ty dokumenty mohl vůbec prohlídnout. Tak jsem to myslel :-)

  • lerion (neregistrovaný)

   „Tím pádem proto, aby sis přečetl jeden dokument z wordu legálně, v práci, ty musíš zakoupit celej balík MS Office (pokud tedy se něco nezměnilo).“

   Nic se nezmenilo a presto je to mozne. Kde je tedy chyba? Ze by v Johnym?

  • Hapy (neregistrovaný)

   delfin

   1) Někteří lidi rádi čtou knihy a cvhtějí jich mít mnoho v jednom zařízení, ale zároveň chtějí zařízení na maily a internet v jednom. Na to bohatě stačí Androidový tablet.

   2) Někteří lidi nechtějí tablet jenom jako telefon s velkým displejem, ale plnohodnotný počítač v tabletu, pro ty jsou tu hybridní dotykové noťasy. (Dotykový displej na obyčejném noťadu ale tolik nepřinese, jako noťas s oddělitelným, nebo přeotočitelným displejem, to je teprve něco jiného)

   3) Některým lidem je jedno, že se jim fotky někam automaticky zálohují (ba naopak jsou za to rádi), nefotí nějaké intimnosti, ale třeba přírodu apod. O fotky, videa, soubory atd. nepřijdou , mají je v cloudu, přístup k nim mají kdekoliv a někeré programy, třeba Office, si umí informace z Cloudu samy tahat a ne jen to, ale i nastavení systému, aplikací a podobně.

  • Johny: V dnešní době už tě nikdo Word kupovat nenutí, protože formát DOCX už otevře s klidem WordPad…

  • Johny: Dokonca ti na to staci aj outlook.com…Word Online ti dovoluje si dokument (aj PDF) si precitat, vytlacit, vytvorit a dokonca aj zakladnu editaciu…a to vsetko free…nemusis kupovat ziadnu licenciu…a podobne to je aj s excelom, ppt a dalsimi.

  • tomato (neregistrovaný)

   WORD reader Ti nič nehovorí???

  • Johny (neregistrovaný)

   ani jedno není kompatibilní, takže pro tisk to dokument totálně rozjebe, nesedí odkazy (obsah), nefungují poznámky pod čarou a další věci, takže to opravdu nepovažuju za řešení. Wordpad v nějaké nejnovější verzi jsem nezkoušel, vyzkouším, díky za tip.

 4. topa77 (neregistrovaný)

  Když budu mít licenci pro pět kombinací počítač tablet telefon, budou se všechny osoby připojovat přes jeden účet?

 5. Nechápu Office pro Mac 2011 v záporech. Ona je snad nějaká novější verze? Číslování verzí pro Mac neodpovídalo těm pro Windows. To se má sjednotit až s verzí 2015

  • Právě proto je to zápor, že MS nebyl schopný od roku 2011 vydat novější verzi Office pro Mac. Když si člověk zaplatí za Office 365, tak fakt neočekává, že za to dostane starý software z roku 2011 s rozmazaným uživatelským rozhraním. Pro mě to je dost zásadní zápor.

 6. S recenzí souhlasí. Řeči o prachsprostém vydírání nechápu, to je prostě nějaký mindrák. Jednak Microsoft stále nabízí krabicové licence a druhak pokud mám za 3000 bez daně ročně aktualizovaný komplet celý balík, s návaznými službami a dospělým exchange serverem (mluvím o licenci pro podnikatele), tak si chrochtám, jak je to oproti klasickým licencím levné.

  Co se týče té rychlosti. Používám na macu i na windows a mám pocit, že klient na macu je prostě pomalejší. A ano, office 2011 pro Mac je oproti skvělému office 2013 pro okna opravdu hodně chudý a ošklivý příbuzný. Jen doufám, že office 2015 nebude jen přemalovaný stávající, což se bohužel více méně stalo s novým outlookem pro mac os. Funkcionalitou je stále daleko za outlookem pro windows.

 7. Zakoupil jsem Office 365 pro MAC, ale až vyjde Office 2015, tak zakoupím licenci a od verze 365 odstoupím. Doufám, že to vydají do října příštího roju?!

 8. tom (neregistrovaný)

  Když jsme u těch cloudů – uměl by prosím někdo poradit, jak vytisknout běžné SMS vlákno z Lumie včetně kontaktu (číslo/nebo jméno)? Jde to nějak pomocí cloudu nebo je nějaká apka (třeba i placená), která to zvládne? Budu rád, když mi poradíte. Umím jen kopírovat „prostý text“ apkou Kopy (což je k o ničem) a PrintHand SMS neumí. Je to škoda, taková běžná věc a WP to neumí.

  • lerion (neregistrovaný)

   Netvrdil bych, ze je to „taková běžná věc“.

   Kazdopadne pres telefon to urcite nepujde, protoze z bezpecnostnich duvodu nema do SMS pristup zadna aplikace.

   SMS se zalohuji (pokud to mas zapnuto) na OneDrive. Neni mi ale znamo, ze jsou nekde v tuto chvili nejak pristupne.

  • Johny (neregistrovaný)

   No tak vzhledem k tomu že to v nějaké formě uměl každej dumb phone co šel připojit k počítači, tak pro někoho to „taková běžná věc“ bejt může ;-)

  • lerion (neregistrovaný)

   A kazdej druhej dumbphone mel infraport… A ted uz ho vetsinou nemaji ani vlajkove lode…

  • Johny (neregistrovaný)

   Tomu se říká vývoj technologie. Dřív totiž infraport sloužil k přesunu dat z telefonu na telefon nebo komunikaci mezi telefony. Dnes toto zastupuje např. Bluetooth nebo internet, nevím jestli jsi to dokázal už zaregistrovat. Oproti tomu SMS tu stále je, protože se stále využívá v podobě jako dřív. Ještě něco co ti ušlo?

  • Jen pro LERIONa, který snad zamrzl pouze u šuntů vyrobených „dokonalám“ MS, ano, existují i dnes mobily s Androidem a infra portem, lze jimi ovládat elektroniku (TV, DVD…) a nejedná se pouze o vlajkové lodě, ale i obyčejné mobily.

   Jen by to chtělo vytáhnout hlavu z písku (někdo by napsal i od jinud) a začít se konečně o mobily zajímat obecně a nejen o ty křápy o MS.

  • „dokonalám“ -> „dokonalý“

   „ty křápy o MS“ -> „ty křápy od MS“

  • lerion (neregistrovaný)

   Smisku, ty hlavo dubová. Kde píšu, že žádný telefon nemá infraport?

 9. Karllan (neregistrovaný)

  Díky za info ohledně rychlosti OneDrive. Zrovna nedávno se mi doneslo, že máme od školy zdarma Office 365, tak jsem přemýšlel, co s tím terabytem udělám… Měl jsem v plánu také zálohovat fotky, ale vzhledem k tomu, že jich mám také celkem dost jsem rád, že jsem se do toho ještě nepustil :D

  • lerion (neregistrovaný)

   Pokud mas s OneDrive propojeno zarizeni, tak synchronizace probiha na pozadi. Takze ta rychlost zas tak omezujici neni.

   Ja s rychlosti nemam problem, jen obcas se to kousne a nejakou dobu trva, nez s tim zase jde neco delat.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Lerion: Pri rychlosti tveho mysleni se ani nedivim, ze nemas problem.

 10. Jan (neregistrovaný)

  Tak zajimave tema a tak odlfaknuty clanek… to uz sem tu dloiho nezazil. Rozebrani rozdilu v planech O365 nikde… tyhle dva jsou vlastne jen takove okrajove v celem O365. Uzivani O365 studenty ma take krapet jina pravidla a naprosta vetsina studentu vyuziva O365 plnohodnotnych planu zcela zdarma. Jako minus je nizsi rychlost prenosu dat? Pri cem… na OneDrive mam sync cca. 19Mb/s. Minusovat „zastaralost“ aplikaci, kdyz novejsi jeste nejsou, take neni moc rozumne a ve chvili, kdy budou nove, tak v O365 samozrejme budou. Zaverem jen zopakuji to, ze to co je zmineno v clanku je opravdu jen okraj celeho O365 a tudiz si z toho nelze delat subjektivni nazor. Honza P. – MS Cloud Accelerate Partner

  • Já se v Praze dostanu v Holešovicích Max na 4Mb/s a Měcholupech kde mám 100/100 lajnu občas onedrive jede kolem 1Mb/s. Těch 19 bych chtěl vidět.

 11. lerion (neregistrovaný)

  Zajímavé, že Ruslan nahrával 40 GB fotografií 4 dny. Já měl 36 GB nahráno za asi půl dne.

  • Ian (neregistrovaný)

   Jasně. A zároveň jsi MS expert, expert na grafiku, IT, telefony, máš titul ředitele zeměkoule a bůhvíco ještě. Kluku, ty jsi tak neskutečně moc k smíchu. Musíš mít bez tý klávesnice fakt krušnej život, jinak si nedokážu představit, že by normální svět mohl vyprodukovat něco takovýho, jako jsi ty.

  • Jedinej Lerionka píše kvalitní komenty vždy k věcím a má super přehled opravdu o všem a ostatní píší tzv ultrabláboly, jak jsem se od něj posledně dověděl :-D takoví by mě měli onu noc raději polykat nebo aspoň splachovat :-D

 12. Proc nekdo nezablokuje ty tri idioty? Johny, smisekcz a Mr. Arakin. Vzdyt jejich stupidita by snad uz mela byt i trestna.

 13. Jerry (neregistrovaný)

  Ahoj, asi spíš otázka na Ruslana, funguješ nějak na Office 365 na BB Passport, nebo máme smůlu.Přes SNAP office stáhnu, ale nerozchodím, díky za odpověď.

 14. Jiří Dvořáček (neregistrovaný)

  Microsoft Office 365 mi v cloudu naprosto vyhovuje, jelikož ho můžu využít jak v práci, tak doma. Ve firmě nám implementovali tuto verzi Office a nikdo si nemůže stěžovat. Líbí se mi zpracování Office oproti předchozí verzi 2010. Moc se mi líbí firma, která mi se vším pomohla [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).