Domů » Bleskovky » Office v režimu Continuum: Pro editaci dokumentů bude od dubna vyžadováno předplatné Office 365

Office v režimu Continuum: Pro editaci dokumentů bude od dubna vyžadováno předplatné Office 365

Microsoft nabízí své mobilní kancelářské aplikace Word, Excel a PowerPoint zdarma, ovšem editace dokumentů na zařízeních s úhlopříčkami displeje nad 10,1″ vyžaduje předplatné Office 365. Tato podmínka platí i pro všechny telefony Microsoft Lumia, editace na nich je zcela zdarma, ovšem od příštího roku vstoupí do hry nová podmínka.

  

Týkat se bude režimu Continuum, který umožňuje používat telefony Lumia 950, 950 XL a Acer Jade Primo částečně jako počítač spárovaný s běžným monitorem nebo televizorem o libovolné úhlopříčce. Dosud je možnost používat kancelářské aplikace v Continuu zdarma včetně editace, od 1. dubna příštího roku však bude nutné mít pro tuto činnost zakoupené předplatné Office 365. Editace dokumentů Office na displejích telefonů by měla zůstat nadále zdarma. Jsme zvědaví, zda k podobnému kroku Microsoft sáhne i u tabletů s Windows 10, které lze rovněž připojit k externímu displeji a využívat většinu funkcí moderních Office aplikací na větší úhlopříčce.

  

Microsoft neustále hledá nové způsoby, jak přinutit uživatele k používání Office 365. Nejprve nabídku svého balíku provázal s prostorem na cloudovém úložišti OneDrive, který pak následně ořezal na kost a zdražil, aby byla cesta přes Office 365 tou nejvýhodnější. Výpadek z příjmů prodejů licencí Windows je zkrátka nutné něčím nahradit, a předplatné služeb se jeví jako dobrý a pravidelný zdroj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments