Domů » Bleskovky » Microsoft vydal Office 2016 pro Windows

Microsoft vydal Office 2016 pro Windows

Microsoft dnes začal s celosvětovým uváděním Office 2016. Nový Office přináší nové verze desktopových aplikací Office pro platformu Windows, jako je Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access v kombinaci se sadou spotřebitelských a komerčních služeb, jako je například online úložiště OneDrive, Skype pro firmy, Delve, Yammer, Sway a další firemní bezpečnostní funkce.

 

Součástí desktopových aplikací Word, PowerPoint a OneNote je funkce Co-authoring. Ta je stvořena pro týmovou spolupráci, zahrnující psaní v reálném čase v aplikaci Word 2016 a umožňuje ihned vidět změny provedené ostatními.

 

Excel 2016 nyní obsahuje integrované publikování do Power BI a nové moderní typy grafů, které umožňují dostat z vašich dat maximum.

 

Outlook 2016 poskytuje ještě více vylepšenou složku Doručená pošta s možností bleskového vyhledávání a automatického filtrování e-mailů s nízkou prioritou. Každý v položce „Komu:“ má přímý přístup k dokumentům uloženým na vašem cloudovém úložišti.

 

Přímo do Office aplikací je integrován Skype, který umožňuje psát rychlé zprávy (IM), sdílet obrazovku, začít hovor či video chat přímo z otevřeného dokumentu.

 

Funkce Tell Me umožňuje rychle vyhledat tu správnou funkci či příkaz v Office, a funkce Smart Lookup vyhledá automaticky související výrazy s obsahem ve vašem dokumentu na internetu. 

 

Díky seznamu naposledy používaných dokumentů lze navázat tam, kde jste naposledy skončili, a to napříč všemi zařízeními, které využíváte. Bez ohledu na to zda pracujete v Office Online, v aplikacích Office Mobilie či v desktopových aplikacích Office 2016. Office také přináší lepší možnosti zabezpečení, zejména ve firemním prostředí.

Office 2016 je nyní k dispozici v rámci předplatného Office 365, později bude k dispozici i samostatná licence. Office 2016 funguje na Windows 7 a vyšších. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. honza (neregistrovaný)

  Když mám koupený asi rok office 2013 pro domácnosti tak budu moci stáhnout 2016 nebo ne ?? Jinak by mě to celkem naštvalo za 3500 office a ted bych nemohl upgrade.

  • Jakub Karásek

   Bohužel upgrade není možný, povyšovat na novou verzi lze bezplatně pouze při využívání Office 365, krabicové verze je nutné kupovat znovu vždy, když vyjde nová verze

  • 3500 Kč za Office je moc? To snad ne. Víš kolik stojí jiné programy? Například Adobe Acrobat? Za komplet balík Office 365 platím 180 Kč/měsíc. Za pitomý Acrobat platím 860 Kč/měsíc jen pro to, že potřebuji spojovat a nebo dělit dokumenty v pdf.

  • Martin II (neregistrovaný)

   honza:

   Jakub Karásek:

   „Bohužel upgrade není možný, povyšovat na novou verzi lze bezplatně pouze při využívání Office 365, krabicové verze je nutné kupovat znovu vždy, když vyjde nová verze“

   Dve poznamky:

   1. Netyka sa to len krabicovych ale aj OEM verzii (ktorych je samozrejme viac)

   2. Prave pisali ze sa bude dat upgradnut za 35$ ak vlastnite nejaku predchadzajucu verziu.

  • 2. A kde to psali ??

  • Martin II (neregistrovaný)

   Musim ten 2. bod dat na pravu mieru, predtym som letmo cital len nadpis (pripadam si ako radio Jerevan). Je to sice 35$ ale za Office 365 (teda len na jeden rok) a musite mat windows 10.

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).