Microsoft Office 2013: Nové logo a screenshoty

Microsoft již v lednu oznámil, že spolu s novými verzemi operačních systémů připravuje také další ze série svých populárních kancelářských balíků. Office 2013, jak se má podle čínského serveru cnBeta nový nástupce jmenovat, bude kromě dosavadní desktopové, webové a mobilní nově dostupný také v tabletové verzi pro systém Windows RT. Nikoho již zřejmě příliš nepřekvapí, že se po výrazné grafické změně loga systému Windows dočkal i druhý úspěšný produkt redmondské společnosti.

Microsoft v úterý na konferenci TechEd demonstroval běh nových Office na systému Windows RT. Jak můžete vidět na screenshotu níže, prostředí doznalo jistých změn. Za zmínku stojí především zvětšení ovládacích prvků kvůli většímu přizpůsobení pro dotykové ovládání. Jak se zdá, zmizela i možnost pro připnutí Ribbonu. Důvodem je zřejmě úspora místa, protože lze předpokládat, že Windows RT poběží především na zařízeních s úhlopříčkou displeje kolem 10 palců.

Do třetice, serveru LiveSide se podařilo získat obrázky z nově připravovaného prostředí Office Web Apps. Kromě grafických změn, které budou zřejmě společné pro všechny varianty kancelářského balíku, přibudou i nové funkce. Z těch, které lze ze snímků vypozorovat, můžeme jmenovat např. nové možnosti pro úpravu písma a odstavců, celý nový oddíl „Page Layout“ (Vzhled stránky) nebo zobrazení komentářů v režimu pro čtení.

Podle některých ohlasů bychom se mohli veřejné zkušební verze Office 2013 dočkat již tento měsíc. Objevil se i názor, že by se spolu s desktopovou verzí mohla objevit i beta Office Web Apps. Ať už se tato tvrzení zakládají na pravdě nebo ne, Microsoft čeká do uvolnění finální verze ještě spousta práce a jsme velmi zvědaví, jak se se svým úkolem nakonec vypořádá.

Zdroje: LiveSide, Within WindowscnBeta

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku