Domů » Bleskovky » Microsoft odhalil plány s Windows 10 Mobile: Redstone 2 přinese práci v oknech v Continuu

Microsoft odhalil plány s Windows 10 Mobile: Redstone 2 přinese práci v oknech v Continuu

Microsoft v těchto dnech koná partnerskou konferenci Ignite, která může být pro běžného spotřebitele nezajímavá, avšak postupně odhaluje několik zajímavých novinek v budoucím směřování systému Windows 10 a jeho mobilní verze. Ta nás zajímá nejvíce, přeci jen výroční letní aktualizace mnoho změn nepřinesla, velké změny však mají přijít počátkem příštího roku. Jaké změny to mají být?

feature-updates

V přednášce nazvané „Objevte, co nového přijde pro Windows 10 Mobile pro telefony a malé tablety“ se objevil snímek, který alespoň částečně odhaluje chystané novinky ve větvi Redstone 2. Jak se dalo očekávat, Microsoft se bude soustředit zejména na vylepšování počítačového režimu Continuum. Pracovní progres v Continuu konečně nezmizí po uspání telefonu, nová vlastnost Proximity Connect zase zajistí bezdrátové připojení k dokovací stanici, aniž by bylo nutné vytáhnout telefon z kapsy (patrně díky Bluetooth spojení).

cont

Nabídka Start má být v Continuu nezávislá na domovské obrazovce vašeho telefonu, na obou dvou bude možné měnit rozestavení dlaždic zvlášť. Zřejmě nejdůležitější novinkou je bezesporu práce s více aplikacemi na jedné obrazovce – okna budou moci měnit svoji velikost a přichytávat se k okrajům obrazovky. Zástupce aplikací také bude možné připínat na hlavní panel. Administrátoři více zařízení s Windows 10 Mobile ocení možnost hromadné aktualizace skrze USB.

Redaktoři serveru Neowin se Microsoftu optali i na nativní chod Windows 10 Mobile v 64bitovém módu, načež se jim dostalo odpovědi, že zatím nejsou žádné smartphony s více než 4 GB RAM, tudíž dosud nebyl důvod. Microsoft ale uznal, že se jedná o důležitý prvek, jehož jsou si vědomi.

Jaké další novinky mimo Continuum mobilní desítky přinesou, zatím nevíme. Aktualizace Redstone 2 má přijít zřejmě až v březnu příštího roku, jako první se k novým funkcím tradičně dostanou insideři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments