Microsoft odhalil další nové funkce tabletů se systémem Windows RT

Microsoft se chystá vyhlásit válku konkurenci na tabletovém bojišti speciálně upravenou verzí systému Windows pro ARM architekturu a pomalu se na povrch dostávají informace o tom, jaké že zbraně si chystá.

Po softwarové stránce přibude zajímavá funkce s názvem Connected Standby; tablet by díky ní měl samostatně aktualizovat aplikace ve chvíli, kdy jej nepoužíváte, zároveň by však měl udržovat nízkou energetickou spotřebu a příliš nevyčerpávat baterku. Nelze nezmínit nápadnou podobnost s funkcí Power Nap, kterou Apple již používá v OS X Mountain Lion.


Ilustrační obrázek – Microsoft Surface

Na internet se dostaly i přesnější informace o výdrži vestavěného akumulátoru. Při nepřetržitém přehrávání HD videa byste měli vydržet bez nabíječky až 13 hodin, což je o 3 hodiny více, než zvládá poslední verze iPadu. Ve zmíněném Connected Standby režimu pak výrobce slibuje 320 až 409 hodin výdrže.

Další rekordy se budou lámat ve váhové kategorii, kde Microsoft slibuje u nejlehčího modelu hmotnost 520 gramů a tloušťku pouhých 8,35 mm; opět pro srovnání nový iPad váží 652 gramů a má tloušťku 9,41 mm. Tak lehké však nebudou všechny tablety, doporučené konstrukční parametry by měly mít rozsah 520 až 1200 gramů váhy, 263 až 298 mm na délku, 168,5 až 204 mm na šířku a tloušťka by se měla pohybovat mezi 8,35 a 15,6 milimetry. Přesnější údaje zatím bohužel nejsou k dispozici, doufáme však, že i tato orientační čísla pomohou v rozhodování těm, kteří stále ještě čekají na tablet se systémem Windows RT.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku