Domů » Bleskovky » Microsoft odhalil další nové funkce tabletů se systémem Windows RT

Microsoft odhalil další nové funkce tabletů se systémem Windows RT

Microsoft se chystá vyhlásit válku konkurenci na tabletovém bojišti speciálně upravenou verzí systému Windows pro ARM architekturu a pomalu se na povrch dostávají informace o tom, jaké že zbraně si chystá.

Po softwarové stránce přibude zajímavá funkce s názvem Connected Standby; tablet by díky ní měl samostatně aktualizovat aplikace ve chvíli, kdy jej nepoužíváte, zároveň by však měl udržovat nízkou energetickou spotřebu a příliš nevyčerpávat baterku. Nelze nezmínit nápadnou podobnost s funkcí Power Nap, kterou Apple již používá v OS X Mountain Lion.


Ilustrační obrázek – Microsoft Surface

Na internet se dostaly i přesnější informace o výdrži vestavěného akumulátoru. Při nepřetržitém přehrávání HD videa byste měli vydržet bez nabíječky až 13 hodin, což je o 3 hodiny více, než zvládá poslední verze iPadu. Ve zmíněném Connected Standby režimu pak výrobce slibuje 320 až 409 hodin výdrže.

Další rekordy se budou lámat ve váhové kategorii, kde Microsoft slibuje u nejlehčího modelu hmotnost 520 gramů a tloušťku pouhých 8,35 mm; opět pro srovnání nový iPad váží 652 gramů a má tloušťku 9,41 mm. Tak lehké však nebudou všechny tablety, doporučené konstrukční parametry by měly mít rozsah 520 až 1200 gramů váhy, 263 až 298 mm na délku, 168,5 až 204 mm na šířku a tloušťka by se měla pohybovat mezi 8,35 a 15,6 milimetry. Přesnější údaje zatím bohužel nejsou k dispozici, doufáme však, že i tato orientační čísla pomohou v rozhodování těm, kteří stále ještě čekají na tablet se systémem Windows RT.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

14 komentářů

 1. Tohle je od MS pěkné PR, ale bez vztažení údajů ke konkrétnímu zařízení je to o ničem. Že nějaký tablet vydrží 13 hodin a další je tenký a lehký, vůbec neznamená, že tablet s Windows RT bude tenký a s dobrou výdrží.

  • výdrž a váha se vztahuje k surface RT. Alespoň tak jsem to pochopil

  • Oli (neregistrovaný)

   Tady se mluví o Surface, bych řekl :)

  • To není ve zdroji, ani v článku, nikde uvedeno. Všude je napsáno jen WinRT tablets. Takže pořád si stojím za tím, že obsahově je tam prd:)

 2. vaha pekna, povodne mala byt vyssia u RT modelu, takz easi skutocne vymenili kov za plast

 3. “ Při nepřetržitém přehrávání HD videa byste měli vydržet bez nabíječky až 13 hodin, což je o 3 hodiny více, než zvládá poslední verze iPadu. “

  to známe. „BY MĚL…“

  • Tak jaké taky má rozlišení Surface a jaký iPad…:-)

   Celé je to nějak furt takové…nehmatatelné. Apple s tím rozhodně nedělá takové štráchy, ukáže, za týden začne prodávat miliony. Žádný „bude to super, apod.“, prostě „je to super“ kup nebo nech bejt. Výdělek vychází jen z jednoho zdroje, z kapsy člověka předávající peníze přes pult prodavači, tyhle virtuální války…

  • AlexanderStick

   Souhlasím, jak se říka za monitorem je každý frajer, ale Apple je frajer i v reálu, představí za týden prodává a za další týden má miliardy v kapse…

   Zatim co Microsoft má stovky renderu a možná i funkční prototyp, toď vše. A jak dlouho už o surface básní? Myslím že už to bude 2-3 měsíce, a zatím žádný hmatatelný vzorek…

  • Zas tady je rozdíl mezi Applem a MS – zatímco Apple to potřebuje začít prodávat než se zjistí, že je to průměrný výrobek, tak MS potřebuje nalákat investory.

   Oboum firmám jsou uživatelé ukradeni, ale každé jiným způsobem.

 4. VNavratil (neregistrovaný)

  Surface a Win tablety měly především přijít na trh minimálně o rok dřív, takhle zase jen dohání vlak, přitom nás tu lakuje, jak bude všechno lepší než u konkurence.

  • Fred (neregistrovaný)

   Na trhu je jeden pouzitelny tablet a to iPad od Apple – ty hruzy s Androidem se opravdu pocitat nemůžou. MS prichazi s tablety prave včas…

  • Fred (neregistrovaný) Dobre ty. S tvym pristupem asi musis chodit vsude pozde :-D

  • jj Frede, iPad je skutocne „pouzitelny“ :-D

  • Když mluvíte o použitelnosti, tak je otázka použitelnosti na co. Třeba mě současné tablety natolik nevyhovují, že nemám důvod si je pořizovat. Prostě to neumí nic, co by nezvlád menší mobil a nejsou o tolik mobilnější než aby se mi vyplatilo kupovat si další zařízení místo notebooku…

   Proto Win8 tablety přicházejí právě včas. Tablety jsou už v dobrém povědomí mezi lidmi a teď najednou přijde OS, který bude umět vše, co si člověk vymyslí a co bude potřebovat. (Samorřejmě myslím plnohodnotná Win8)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).