Domů » Bleskovky » Microsoft na to jde z druhé strany: v Galaxy Note 10 najdete řadu jeho aplikací i snadné propojení s Windows

Microsoft na to jde z druhé strany: v Galaxy Note 10 najdete řadu jeho aplikací i snadné propojení s Windows

Společnosti Samsung včera v rámci představení modelů řady Galaxy Note 10 oznámila další krok v rámci svého dlouhodobého strategického partnerství se společností Microsoft, který přinese další integraci v oblasti produktivity napříč zařízeními, aplikacemi i službami.

Microsoft Samsung

Díky propojení s řešeními Microsoft, kterou nabídl právě nový Galaxy Note 10, získávají uživatelé lepší způsob, jak ve své práci střídavě pokračovat na chytrém telefonu či PC. Včera odhalený notebook Galaxy Book S se systémem Windows 10 do konceptu obou společností rovněž zapadá. Fakt, že spolu obě společnosti úzce spolupracují podtrhuje i možnost objednat si v USA Galaxy Note 10 přímo z webu Microsoftu.

Samsung a Microsoft se postupně snaží propojovat to nejlepší, co platformy Galaxy a Windows nabízejí a rozhodně bude zajímavé sledovat, jakým směrem se další vývoj bude ubírat. Smysl by dávalo například využití cloud computingu a pokročilé inteligence, aby v éře sítí 5G mohli na trh uvést mobilní řešení poskytující zcela nerušenou uživatelskou zkušenost.

Propojení počítače a telefonu?

Celé řešení pro propojení počítače a telefonu je zatím na začátku, ale jak je vidět, Microsoft i Samsungu s ním mají velké plány. V New Yorku Samsung ukázal aplikaci pro Windows 10, se kterou je možné přistupovat k fotkám z telefonu, a také odepisovat na textové zprávy. Stačí jen, aby notebook i Galaxy Note 10 byly připojeny ve stejné bezdrátové síti, ale jinak s Note 10 můžete pracovat nezávisle na počítači – vaše ratolest na něm třeba můžete sledovat film a vy během toho kopírovat nové fotky do PC. Chybět nemá ani podpora pro notifikace.

Microsoft Samsung 2
Samsung a Microsoft odstartovali pohodlnější propojení počítače a telefonu. Do budoucna slibují přidat i podporu pro volání.

Jsem zvědavý, zda se podobné aplikace dočkáme také pro macOS, nebo tohle řešení (se všemi funkcemi) bude výsadou systému Windows 10. Vzhledem k partnerství obou společností mám ale trochu obavy, že podobná aplikace pro macOS zdaleka nenabídne tolik fukcí, ale uvidíme. V budoucnu by se aplikace pro Windows měla naučit i telefonování.

„Jsme přesvědčeni, že mobilní průmysl prochází přelomovou transformací, kdy stávající individuální zařízení nahradí bezproblémové, propojené a kontinuální uživatelské prostředí, které budeme mít k dispozici kdekoli,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Otevřená spolupráce, jako je naše špičkové partnerství se společností Microsoft, je zásadně důležitá pro to, abychom se mohli stát průkopníky nové generace mobilních zážitků. Až se nové technologie, jako je 5G, stanou realitou, bude naše partnerství hrát důležitou roli a umožní lidem žít s méně překážkami a flexibilněji.“

„Společnosti Microsoft a Samsung mají za sebou dlouhou historii inovací a vzájemné spolupráce a dnešním oznámením vstupují do nové fáze našeho partnerství,“ uvedl Satya Nadella, CEO společnosti Microsoft, který na včerejší keynote Samsungu v New Yorku rovněž vystoupil. „Naším cílem je pomáhat lidem být produktivnější na jakémkoli zařízení a kdekoli – a díky kombinaci našich inteligentních řešení s výkonnými novými zařízeními Samsung se tato vize může stát realitou.“

Vzájemné propojení telefonu a počítače

S představením modelu Galaxy Note 10 byly nejpopulárnější aplikace zaměřené na produktivitu integrovány přímo do operačního systému. Jmenovitě se jedná o tyto funkce:

 • Vylepšená práce s programem Outlook: Aplikace Outlook v sobě spojuje elektronickou poštu, kalendář, kontakty a přístup k souborům. Galaxy Note10 obsahuje optimalizovanou a integrovanou aplikaci Outlook, která s využitím pera S Pen umožňuje uživatelům po najetí na
  e-mail, událost v kalendáři nebo kontakt zobrazit krátký náhled.
 • Cloudové úložiště OneDrive: Od podzimu se může Galerie Samsung automaticky synchronizovat se službami Microsoft OneDrive. Uživatelé tedy budou moci přistupovat ke svým fotografiím a videím z různých zařízení.

note 10 microsoft

 • Bezproblémové přecházení mezi stolním počítačem a mobilním zařízením: Odkaz na Galaxy Note 10 je v systému Windows začleněn do panelu rychlého spouštění, takže lze snadno odesílat zprávy, spravovat oznámení, synchronizovat fotografie a zrcadlit svůj telefon na stolním počítači. Tato kontinuita služeb vytvoří spojení s jakýmkoli stolním počítačem se systémem Windows 10.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

7 komentářů

 1. Tak to mělo být už dřív, palec ?

 2. smartmania je asi jediná, která o tom informovala, přitom tj hodně důležitá věc. uz přítomnost Nadelly na stage značí, kam se MS chce postupně ubírat. Surface phone RIP :)

 3. Konečně to nějakýmu výrobci smartphonů došlo. Stejně jako to Sung pochopil s One UI, že musí hezky vypadat a dobře se používat, tak tu teď máme i propojení PC a telefonu. Že to ale trvalo.

 4. No už aby to bylo. Takových pokusů tu už bylo a snad vyjma BB to všechno hned umřelo po narození.

 5. Vždycky jsem chtěl telefon plný bloatware do Samsungu a MS :)

 6. Mám S10 a Surface Book 2 a propojení se pomalu dostává do toho co měl Microsoft v době Lumie 950. Tedy skoro a trošku krkolomně přes aplikace. S10 stále podporuje zálohy jen na Samsung Cloud. Aplikace OneUI nejsou sladěné s Microsoftem, příkladem je jak email, tak kontakty apod. To, že mohu z PC posílat sms, nebo se mi synchronizují fotky je supr, ale to není to pravé pro korporát.

 7. A potrebujem to? Keď má človek veľa vecí v cloude tak je mi jedno či som na PC alebo mám v ruke len telefón, k všetkému podstatnému mám prístup aj tam, aj tam. Dokumenty Office na Onedrive, maily to je normálna vec, kalendár tiež, Evernote poznámky, Messenger.
  Nechcem to kritizovať, určite je to ďalšia dobrá vec (ktorú v Note 9 po dajakej budúcej akutalizácii snáď vyskúšam), ale nie je to nič čo by som ihneď potreboval. Ale viem si predstaviť že to prinesie prístup z PC k aplikáciám v mobile a to nemusí byť zlé… Možno ma to nakoniec aj prekvapí čo to v praxi ponúkne… A telefóny sa dostanú o ďalšiu úroveň vyššie, a že teda už teraz s Dexom sú už hodne vysoko…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).