Domů » Bleskovky » Microsoft na konferenci Build ukázal, jak funguje virtuální realita skrze brýle HoloLens

Microsoft na konferenci Build ukázal, jak funguje virtuální realita skrze brýle HoloLens

Microsoft se na konferenci Build věnoval rovněž svým holografickým brýlím HoloLens, které vzbudily velký ohlas již na lednové tiskové konferenci a sklidily obrovský zájem vývojářů. Na konferenci Build bylo představeno, jak ve skutečnosti brýle fungují a to díky speciální kameře, která zobrazovala objekty, které viděl figurant s brýlemi HoloLens na očích.

  

Nositel HoloLens může prostor, který jej obklopuje, vyplnit aplikacemi, které jsou navíc univerzální. K tomu slouží speciální holografická nabídka Start, kterou lze vyvolat gestem. Tyto „miniaplikace“ lze nechat plavat v prostoru nebo je připnout na skutečné objekty v okolí, například lze pověsit přehrávač videa jako virtuální televizor na stěnu.

   

Objekty mohou rovněž sledovat pohyb uživatele, při videohovoru skrze Skype lze například pocházet po bytě a neztratit vizuální kontakt s volaným. Aplikace lze ovládat gesty a libovolně jim měnit velikost, tudíž se můžete jedním gestem stát majiteli televizoru s třímetrovou úhlopříčkou.

   

Microsoft má ale pro HoloLens pokročilejší využití, než pouze zobrazení virtuální televize, obrazovky Skype nebo domácího mazlíčka ve vašem obýváku. Sílu virtuálních brýlí mají využít především konstruktéři, modeláři, či architekti, kteří dostanou možnost zobrazit si svůj návrh přímo v jeho trojrozměrné podobě s možností s ním v prostoru pracovat.

Široké možnosti se také nabízí v medicíně nebo ve školství, HoloLens mohou být perfektním nástrojem pro výuku.  

    

Brýle HoloLens jsou zcela autonomní zařízení vybavené mnoha senzory a nepotřebuje ke svému chodu žádné připojené příslušenství, webkameru, mobilní telefon či počítač. 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. kroks (neregistrovaný)

    žádné příspěvky v diskuzi? :) Asi jsou MS hateři z toho v prdeli…a lestej Google glass:D

  2. pozeram ze dnes uz zmyzol z microsoft webu technical Preview a uz tam je Insider Preview. vie niekto podrobnosti?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).