Domů » Bleskovky » Microsoft Munchkin: Připravovaná dokovací stanice pro Lumie a prostředí Continuum

Microsoft Munchkin: Připravovaná dokovací stanice pro Lumie a prostředí Continuum

Po akvizici mobilní divize Nokie se Microsoft nestal pouze výrobcem telefonů, ale rovněž mobilního příslušenství. V jeho nabídce najdeme bezdrátové nabíječky, power banky či NFC klíčenky. Španělská webová stránka MicrosoftInsider.es nyní zveřejnila obrázky chystaného příslušenství, vyvíjeného pod kódovými názvy Valora, Munchkin, Murano a Ivanna/Livana.

  

Valora má být nová generace Treasure Tagu, která má přinést novou funkci upozorňující, že je s klíčenkou manipulováno; Murano bude patrně aktualizovaná krabička HD-10 pro sdílení obrazu skrze Miracast a Ivanna/Livana má být novou generací bezdrátového Bluetooth reproduktoru MD12.

  

Nejzajímavější je ale zařízení s kódovým názvem Munchkin, které má být podle zdrojů serveru Windows Central dokovací stanicí pro využívání prostředí Continuum z mobilních telefonů s Windows 10 na velkých displejích. Příslušenství má být vybaveno několika porty pro připojení externího displeje, myši či klávesnice. Univerzální Windows aplikace tak bude možné používat jako na běžném počítači s Windows 10. Munchkin bude zřejmě představen společně s novými Lumiemi letos na podzim, podpory starších telefonů se ale patrně nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Tak dúfam že to nejako vymyslia a aspoň Lumie 640/XL budú Munchkinom podporované. Práve som si totiž verziu XL kúpil a dosť by ma sklamalo keby predstavili takéto príslušenstvo a nebolo by kompatibilné.

  • Jakub Karásek

   Trošku mám obavy, že starší telefony podporovány nebudou. Nové Lumie budou patrně vybaveny konektorem USB-C, a Munchkin bude zřejmě sloužit jako rozbočovač (pár USB plus HDMI) na periferie. Ale může se pochopitelně mýlit

  • Tak tak, vše jednoznačně směřuje k USB-C/USB 3.x, přes ten pomaloučký USB 2.0 by jsi stejně nic moc neprotlačil, natož „PC“ (data, video, audio). Trocha realistického přístupu pls:)

  • rcvf (neregistrovaný)

   teoretickz z to mohlo j9t p5es miracast napr.

  • rcvf (neregistrovaný): Ano, teoreticky, defakto u jakéhokoli zařízení a OS. Ale není tomu tak. A mám pocit, že Miracast není moc prosazený std, navíc poměrně hromada omezení, např. myslím že to neumí nic moc rozlišení. Odezva je taky dost velká (zvláště u kurzoru by ji z toho…).

  • Miracast jde ve Full HD nebo 720p celkem rozumně. Rozšířený je taky dost, ale problém je opravdu ta odezva. Na přehrávání dobrý, ale vstupy jsou pomalé + může být problém se signálem.

 2. První dojem s obrázku byl, že jsem na webu se sanitární technikou ;D

 3. Vojta (neregistrovaný)

  Myslím, že Microsoft pro představení funkce, udělat z mobilu desktop, řekl že to budou podporovat jen nivě telefony

 4. Takže bez dokovacej stanice nepojde Continuum? Nepriamo cez kabel to nepojde? Pretože si kupovať ešte dokovaciu stanicu za 3 tis nebudem.

  • Tak stejně by jsi musel koupit USB-C-něco (HDMI, DP). Navíc pak šaškuješ s napájením, takže potřebuješ HDMI s podporou MHL. Jénže, to zase zas tolik zobrazovadel nemá.

   Takže co? Dokovací stanice, z toho vyleze klasický digitální obraz (kde klasický HDMI kabel nebo HDMI-DP, které jsou levnější než USB-C – HDMI), napájíš to klasickou AC, můžeš použít ty nejlevnější klasické USB HID ovladače a ne BT.

   Já v tom fakt nevidím problém. Naopak, má to jen a pouze přednosti.

  • Martin Alexandr

   Tomáši continum pujde impresí kabel ale pokud bys chtel používat mys, klavesnici tak bys musel připojit k mobilu pomoci Bluetooth, tady ta domova ci stanice bude mit nejspíš USB , ke kterému připojit dratovou mys a klavesnici , podle me to bylo myšleno takhle, a možná ta dokovaci stanice bude mit i repracky v sobě zabudovany, kdo vi

  • Mate pravdu. Tých pripojení bude minimálne dve a plus napajanie mobilu. Takže dock asi zmysel bude mať. :)

 5. Snáď bude cena docku prijatelna.

  • Tak to je relativní. Cena bude odhaduji 3k+ (nebál bych se odhadnout spíše 4k). K telefonu za 5k asi ne, k telefonu za 15-20k (tak snad budou nový hiendy, které stejně vzhledem k výkonu budou na to vhodnější) ok.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).