Domů » Bleskovky » Microsoft Mobile: Nové jméno mobilní divize Nokie

Microsoft Mobile: Nové jméno mobilní divize Nokie

Do konce tohoto měsíce by se měla odehrát dlouho očekávaná akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem, obě společnosti se již intenzivně chystají na ukončení tohoto dlouho trvajícího seriálu. Nokia již dodavatelům rozeslala dopis, v němž je uvedeno, že Nokia Corporation/Nokia Oyj bude přejmenována na Microsoft Mobile Oy (Oy je obdoba zkratky s.r.o., která se u firem používá v České republice).

 

Firma bude existovat jako dceřiná společnost plně vlastněná Microsoftem, vazby tohoto výrobce mobilních zařízení na dodavatele, zákazníky a partnery mají zůstat beze změny. Již nyní se těšíme na nová zařízení a doufáme, že posňatkové oslavy těchto společností nezbrzdí jejich příchod.

Nokia zároveň uživatelům, kteří u společnosti mají registrovaný účet, rozeslala e-mail informující o tom, že všechny závazky a vaše osobní data přebírá Microsoft. Níže přikládáme plné znění zprávy.

Informace o ochraně osobních údajů, ochraně dat a podmínkách používání služeb vzhledem k prodeji divize Nokia Devices & Services společnosti Microsoft

Společnost Nokia v současné době očekává dokončení prodeje divize Devices & Services společnosti Microsoft v dubnu 2014. Po dokončení transakce převezme zodpovědnost za vaše osobní údaje a smluvní vztahy k výrobkům a službám týkající se této divize finská pobočka společnosti Microsoft*. Společnost Microsoft se důkladně stará o zachování Vašeho soukromí a o Vaše osobní údaje. Bude je i nadále shromažďovat a používat stejným způsobem a ze stejných důvodů jako to činila společnost Nokia. V souvislosti s prodejem byste neměli pocítit žádný rozdíl.

Společnost Nokia bude pokračovat ve vlastním podnikání včetně výrobků a služeb HERE souvisejících s určováním polohy, které nejsou součástí akvizice společnosti Microsoft. Zodpovědnost za Vaše osobní údaje a smluvní vztahy týkající se těchto výrobků a služeb Nokia zůstává na společnosti Nokia. Společnost Nokia se i nadále cítí zavázána k plnění nejvyšších standardů ochrany soukromí a osobních údajů.

Na zmiňované změny jsme Vás chtěli upozornit s tím, že náš závazek ochrany soukromí je pro nás stále na vrcholu důležitosti. Chcete-li se o zásadách ochrany osobních údajů a podmínkách používání služeb společností Microsoft a Nokia dozvědět více, pokračujte zde.

* Po dokončení prodeje se divize Devices & Services společnosti Nokia stane součástí finského subjektu Microsoft Mobile Oy, pobočky plně vlastněné společností Microsoft Corp.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

69 komentářů

 1. michal (neregistrovaný)

  Mě poslali email s informací , že všechny moje osobní údaje připadají Microsoftu. O názvu tam myslím nebyla ani zmínka.

  • To se tykalo tvého uctu u Nokie.Ty jsi snad vyhradni dodavatel?Asi ne ze, tak proc by jsi mel dostavat email o zmene nazvu..

  • Michal: Můžeš s tím nesouhlasit?

  • Samozřejmě. Na to má plné právo. Pak mu budou ale zrušeny veškeré služby od Nokie + MS…

 2. Jakub (neregistrovaný)

  Taky mi přišel u Nokie mail že firma Microsoft přebírá všechny její závazky a moje osobní údaje.

 3. Jiří (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  rádi bychom Vám sdělili důležité informace o ochraně osobních údajů a smluvních podmínkách.

  Společnost Nokia v současné době očekává dokončení prodeje divize Devices & Services společnosti Microsoft v dubnu 2014. Po dokončení transakce převezme zodpovědnost za vaše osobní údaje a smluvní vztahy k výrobkům a službám týkající se této divize finská pobočka společnosti Microsoft*. Společnost Microsoft se důkladně stará o zachování Vašeho soukromí a o Vaše osobní údaje. Bude je i nadále shromažďovat a používat stejným způsobem a ze stejných důvodů jako to činila společnost Nokia. V souvislosti s prodejem byste neměli pocítit žádný rozdíl.

  Společnost Nokia bude pokračovat ve vlastním podnikání včetně výrobků a služeb HERE souvisejících s určováním polohy, které nejsou součástí akvizice společnosti Microsoft. Zodpovědnost za Vaše osobní údaje a smluvní vztahy týkající se těchto výrobků a služeb Nokia zůstává na společnosti Nokia. Společnost Nokia se i nadále cítí zavázána k plnění nejvyšších standardů ochrany soukromí a osobních údajů.

  Na zmiňované změny jsme Vás chtěli upozornit s tím, že náš závazek ochrany soukromí je pro nás stále na vrcholu důležitosti. Chcete-li se o zásadách ochrany osobních údajů a podmínkách používání služeb společností Microsoft a Nokia dozvědět více, klepněte sem. [odkaz]

  Můžete se na nás obrátit také na adrese: Microsoft Mobile Oy, c/o Privacy, Keilaranta 7, 02150 Espoo, Finland nebo Nokia Corporation, c/o Privacy, Keilalahdentie 4, 02150 Espoo, Finland.

  S přátelským pozdravem,

  Chad Fentress

  Viceprezident, ředitel pro etiku a plnění předpisů

  Nokia

  Brendon Lynch

  Ředitel pro ochranu osobních údajů

  Microsoft

  * Po dokončení prodeje se divize Devices & Services společnosti Nokia stane součástí finského subjektu Microsoft Mobile Oy, pobočky plně vlastněné společností Microsoft Corp.

  =================

  Tento e-mail dostáváte z důvodu vašeho vztahu s divizí Devices & Services společnosti Nokia. Společnosti Nokia Corporation a Microsoft Mobile Oy vám toto sdělení poslaly v rámci prodeje divize Nokia Devices & Services společnosti Microsoft. Na tento e-mail není třeba nijak reagovat. Tento e-mail byl zaslán z adresy, která není monitorována, neodpovídejte na něj prosím.  Taky mi došel email:

  Copyright (c) 2014 Nokia Corporation and Microsoft Mobile Oy

  Nokia Corporation P.O. Box 226 FI-00045 Nokia Group Finland

  Microsoft Mobile Oy Keilaranta 7, 02150 Espoo, Finland

 4. Teda poslední dobou se Microsoftu výběr jmen moc nedaří.

  Roky trvý přesvědčit lidi, že Windows Mobile už neexistuje a že se mobilní systém pro chytré telefony nyní jmenuje Windows Phone a že je v tom velký rozdíl. A oni teď pojmenuji firmu vyrábějící zařízení s Windows Phone jako Microsoft Mobile?

  • fero (neregistrovaný)

   máš recht :D

  • Velda (neregistrovaný)

   Tablet či notebook není telefon.

  • To je sice pravda, ale je otázkou, zda Microsoft Mobile bude tablety a PC produkovat. Je sice to dost pravděpodobné, ale i tak bych zapřemýšlel nad jiným názvem. Ve vztahu k Windows Mobile je to matoucí.

 5. bzum (neregistrovaný)

  sakra jen doufám že když už kupovali práva na značku Nokia tak jí použijou já tam to logo prostě chci achjo.

 6. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Moment, teď mi to někdo vysvětlete. Jestli sem uplně blbej nebo ne, ale to jako nový telefony už se vůbec nebudou jmenovat Nokia a ten název zmizí z povrchu zemskýho? Co to má sakra bejt, vždyť většina lidí si to kupuje jen kvůli tomu, že to je Nokia, jak uvidí někde v názvu Microsoft lidi sou tupci a hned si řeknou že to je šmejd…

  • Není co vysvětlovat. Jaké jméno telefony ponesou ještě nikdo nezveřejnil. Zatím se jen ví, že výrobcem těch telefonů bude firma Microsoft Mobile. Tak nedělejte ukvapené závěry..

  • To sice je možná pravda, ale jak znám MS, tak to bude mít ve jméně určitě slovo „Microsoft“…

  • To spíš ne. :)

  • Jde jen o změnu firmy, nikoli značky. O osudu značky se ještě nijak nerozhodlo. Ale mám za to, že Nokia se časem stejně již nebude používat, protože se samotnou Nokii už nebude mít nic společného.

   To je stejný jako s českým O2. Dojde také k přejmenování firmy z Telefónica Czech Republic na O2 Czech Republic, ale pořád bude na nějakou dobu využívána značka O2. Ale časem se bude muset přejmenovávat, protože s O2 už nebude mít co do činěni.

 7. Byla by to skoda na nazev nokia jsou lide zvykli a kdyby to ms prejmenoval jen na lumia nebylo by to dobre nechame se prekvapit jak to vsechno bude ostatne znacku mohou dle smlouvy innadale pouzivat me je to osobne jedno

  • Me osobne je to tez sumak, jak se to bude v budoucnu jmenovat.Na znacku si nahraju.Hlavne, když se zachova jak HW tak SW kvalita jako doposud.

  • Určitě jsou miliony uživatelů co na jméno značky slyší a jen si tím pohorší :-)

  • Ano, právě – Nokia je u mnohých punc kvality. Kdežto pod Microsoftem si představí jen padající Windows a modrou obrazovku. Ještě jednou, dívám se na to pohledem BFU uživatele.

  • SMISEKCZ: něco na tom bude, to ukáže zase čas. Na druhou stranu, pokud si někdo teď kupoval Nokii (lumii), tak pokud nebyl úplně mimo, tak musel už teď vědět, že tam jsou ,,ty Windows“. Navíc většina lidí je s Windows smířená, protože je používá už od doby, co si sedli k PC.

 8. Asi tak kazdopadne jsem zvedav co vymysli ze by lumia a malym pismem napsano by microsoft?

 9. Kvůli Microsoftu spadla Nokia z prvního místa na dvanácté. Teď přijde o to poslední, díky čemu se to aspoň trochu prodávalo.

  • Kdepak, Nokie spadla a padla dolu diky Symbianu, ten ji nicil a tahnul dolu.

  • A Wp jí dal ránu z milosti. Byl to sice odvážný krok, vsadit všechno na nový systém, holt to nevyšlo. Teď to zkoušet zkoušet zachránit nějakou nokií x je zoufalý krok.

  • Ne, WP ji vytrhnul ze dna, jen blazen muze ocekavat výsledky „ihned“.

   Kazdy novy systéma,který by dnes ci od dnešního data vzniknul by se rozjizdel několik let ac by byl sebelepsi.

  • htcjirka: Tak, tak

  • Jak ze dna? Pořád padá. Kolik je to let, co ses tady smál těm, co tvrdili v souvislosti s WP „počkej za rok“?

  • „Pockej za rok“ platilo pro omezenost WP7.8

   Ta omezenost je davno pryc uz s prichodem WP8.

   Kolik let je tobe, aby jsi se podival na to kdo stahnul nokii ke dnu – Symbian a kdo ji odrazil zdna – Windows Phone a to hmatatelne/znatelne.Nebyt prichodu WP ani by nemel co Microsoft kupovat.

  • P.Rokl (neregistrovaný)

   Je to tak Windowsy zachránily nokii život od Windowsů se propad zastavil a nokia opět stoupá a získává na atraktivitě.Jeden ze schopných systémů který se soustředí na kvalitu.

  • Symbian už odvedl své a díky němu byla Nokia jedničkou, nech ho v klidu odpočívat.Ke dnu to šlo, protože Elop oznámil jeho konec na stejný konferenci, kdy představil nové telefony se symbianem, to by je kupoval leda blázen.

   WP ji odrazil ze dna hmatatelně? K smíchu, doteď nokii nevydělal ani dolar.

  • Jj, ale i BB povazuji za velice zajimavy systém, bohužel také prisel prilis pozde a kdoví kolik let usili by ho stalo byt na vyslusni.BB je mnohem kvalitnejsi a stabilnejsi systém nez takovy reklamosystem.Bohuzel lidi jdou dnes radsi s masou, ikdyz je dana věc odpad a to v ruznych odvětvích.

   Známému v jeho praci se kolegove posmivali, ze ma WP a dnes WP zadaji také, když si ho ohmatali a zjistili, ze reci které se nesou mají do reality sakra daleko a jsou zavadejici.

  • Symbian tahnul Nokii ke dnu ještě nez prisel Elop a cokoliv oznamil.

  • Uz v roce 2007 ztratila Nokia 60 procent své tržní hodnoty a zacala ztrácet na trhu s chytrymi telefony.Uz v roce 2007 se zacal podíl Symbian propadat.A kdy prisel Elop?Listopad 2010.To uz mel Symbian od r.2007 primo mega propad..

  • GEARY meleš blbosti, Symbian tahal Nokiu ku dnu odkedy prišla s dotykovimi telefonmi.Prvy konkurencie schopny symbian bol asi až Belle, ale už bolo neskoro

  • Ale teď už se nedá vymlouvat na Symbian, když už skončil a Nokia prodala míň telefonů v posledním čtvrtletí 2013 než v předposledním a to si vem, že byly vánoce a ostatním prodeje rostly.

  • Ty porad vytahujes Symbian jak byl skvely a najednou otáčíš.

   S WP také Nokia prodava vice telefonu nez kdysi prodávala.

   Zprava z listopadu 2013 – cituji

   „do rukou koncových zákazníků se dostalo ve třetím čtvrtletí 8,9 milionu telefonů, více než dvojnásobek ve srovnání se čtyřmi miliony kusů před rokem.“

   Prodej neustale roste.

  • Jinak Windows Phone ma pozici dvojky na trhu uz v devatenacti zemich, téměř většina (dalo by se rici všechny telefony) telefonu je od nokie.

  • Já nevytahuju symbian, že to byl skvělý systém, ale že s ním Nokia byla suveréní jedničkou, dnes je to naprosto minoritní výrobce, kterýho předhání kdejaká noname značka.

   A v posledním čtvrtletí prodala podstatně míň, než 8,9 miliónů, tam nastal obrat dolů.

  • Psal jsi tu nesmysly ze Nokii tahne dolu WP a ze Symbian nokii drzel nad vodou a ze Symbian znicil Elop oznamenich o jeho ukonceni,pritom Symbian zacal s vyraznym propadem uz v roce 2007 a Elop prisel az na konci 2010, opet se začínáš vymlouvat a překrucovat fakta jako vždy.Se Symbianem Nokia byla jednickou,tak mozna při uvedeni kdysi N7650 a nekterych nedotykovych modelu po ni,to uz jsme ale ve velke historii.

   Nokii jasne srazil ke dnu a polozil je dnu Symbian a WP nasledne vytahuje a i vytahnul Nokii ze samotného dna.Na tom není co polemizovat, to je realita.Jen někdo z pleziru to potřebuje porad překrucovat.

  • Ukaž jeden jedinej parametr, kdy na tom nokia pouze s WP byla líp, než v době, kdy ještě prodávala telefony se symbianem.

  • Nehraj si na hlupaka,startuje od nuly, logicke, ze nemůže mit zatím tak velke prodeje jako když upadal Symbian.Na sva cisla se opet vrati/vraci.Rust prodeju to jen dokazuje.

  • Ale to jsou pořád stejný výmluvy, za dva roky to budeš psát zase. Tvrdíš, jak hmatatelně vydělala na WP a když chci číslo, tak seš v koncích. Faktem je, že když ten příšernej symbian byl u konce, nokia prodala ještě v posledním kvartále 2011 skoro 20 miliónů chytrých telefonů. O tom se jí dneska může jenom zdát.

   A nakonec , je to její chyba,že nedokázala využít konkurenční výhodu a nepředělala symbian na moderní systém pro dotykový telefony.

  • Zadne vymluvy ale fakta,prodej se zveda,takze logicky tech cisle zase jednou dosahne.Cisla dostavas, pak je zpochybnis a nesmysly ,které ti clovek vyvrati, k tem uz se nevrátíš a otevres neco noveho.

   Zadny výrobce ani systém startuje-li od nuly se nevrati na vysluni během roku,dvou,tri ba ani ctyr.Takze si počkej anebo jen remcej – ne z duvodu fakt,ale nejakeho komplexu a nenavisti k systemu ci Microsoftu.

  • To už je, ja čekání na Godota. Na výsluní už se nevrátí, to víš dobře. Možná až ta pravá původn8 Nokia začne opět dělat telefony bez MS. Tys napsal jedno číslo, 8,9 miliónů lumií ve 3Q 2013 což je pravda, ale strmý pokles na 8,2 miliónů lumií v následujícím a zároveň nejsilnějším Q roku už jsi zamlčel.

  • Nikdo nic nezamlcel srandisto.No to je pokles jako blazen a dukaz ze WP nokii zabilo.Stejne zcestne jako kdybych napsal ,ze jsi zamlcel rok kdy se stal Elop CEO a nemel tak na mrtvy Symbian vliv ani podíl.

   Cekat by dnes musel každý, to není cekani na Godota.Kazdy kdo dnes prijde se super novinkou a prisel by nahodou i s lepsimi OS nez na trhu jsou dnes, bude cekat minimalne 5 a vice let nez bude videt ovoce.

   Takze priste opatrne,pro pomalejsi ještě jednou, za zkazu nokie muze Symbian, který nemá nesvedomi Elop a diky WP se Nokia odrazila odedna.Nebyt Elopa a planu WP nebylo by dnes co kupovat.

  • Ale Elop ten udělal, co měl, to nejhorší pro Nokii a to nejlepší pro Microsoft, to už je snad dneska známo, s čím tam šel. Vždyť nebylo, co kupovat, dostali to za hubičku. V době, kdy Elop nastoupil, to mělo desetkrát větší hodnotu.

  • Mě by spíš zajímalo, jak by na tom Nokia byla, kdyby s WP nezačla a rozjela to s MeeGo. Jestli by to dopadlo stejně.

  • Kolousek001 (neregistrovaný)

   Nokia si to podělala sama, stejně jako spousta dalších firem zaspala dobu, mysleli si že sou páni světa a Korejci s Číňanama jim natrhli prdel, my jako zákazníci sme jim taky nepomohli že sme ty čínský a korejský braky začli kupovat. Microsoft s WP a Lumiema to podle mě teď zachránil …

  • Samsung brzy dopadne stejne usinaji na vavrinech a konkurence jim tvrde slape na paty

  • To by me také zajímalo, nejblíže je mu dnes BB.MeeGo také mělo prijit drive, nahradit Symbian.Zajimave jak tenkrat nekteri trvdili jak jsou gesta k nicemu, ty same lidi vidam dnes pod BB10, kde z gest „uchcavaji“.

   Jenze systém muze byt jakkoliv dobry,ale dnes není místo.Lide znaji Android,iOS,jakztakz uz berou i WP,ale další systém sanci nemá,nejak vyrazne se prosadit.

  • To byla reakce na Marty04.

  • Konkurence už je i předhonila. Dnes jsem se dočetl, kolika lidem už do sgs5 vnikla voda. Na SGS1 a 2 si udělali nějaký jméno a teď z toho těží ať představí cokoliv. Ale musíse jim nechat, že z toho vyždímali, co mohli.

  • Geary

   Symbian byl dobry a nokia bodovala predevsim v N a zejmena manazerske E series s dotykovou S60 5th nemeli sanci.

  • tomik (neregistrovaný)

   Mimo to se symbianem a multimedialnimi telefony rady N ci hlavne manazerskymi Ecky se nokii dost darilo, bohuzel je ale pohrbili a dotykovou verzi S60 v3 5th edition v tech odpornych plastacich absolutne nezvladli.

 10. adam (neregistrovaný)

  Mceza & HTCjirka : zabijáci vsech diskuzi a debat na Smartmanii. Vlastnici univerzalni pravdy a vseho moudra.

  Ach jo….

  • Neregistrovaný ADAM – prototyp přispěvatele, co nemá nic k tématu, ale diskusi stejně zasviní.

  • a) nevidím nic špatného na tom, že se jedná o nezaregistrovaného člověka. Raději si něco přečtu něco od něj, než od některých registrovaných, kteří tu poslední tři roky tvrdí tutéž pohádku.

   b) oceňuji, že konečně někdo otevřeně napsal a nebál se. Zmiňovaní se totiž nestydí pustit velmi tvrdě ani do zdejších redaktorů a psát velmi tvrdou kritiku. Jedna věc je rozumná kritika, druhá věc pak jsou otevřené osobní útoky.

   Čili, ADAM: +1

  • ADAM: Jsi mimo

   smisekCZ: Ty jeste vice.

   MCEZA je chytry a co reki ma hlavu a patu, ale nekdy to podava dost blbym zpusobem.

   HTCJirka evidentne ma odpor k Androidu, ale take vetsinou rika smyslu plne veci. Preci jen jsou zaregisrovani mam ten pocit dele nez ja a ja jsem tu od roku 2007, takze nejaky rozhled a zkusenosti take.

   PEETE, GEARY, Greenarrow, BKF01 jsou Androidaci, kteri radi se strefovali do MS/Nokia ted se k nim pridal i novejsi jmeno SMISEKCZ.

   JOHNY, UNI – ti si take radi strefi do MS/Nokia.

   Nevim, je jedno co jak bylo v minulosti, dulezita je jen pritomnost. Pokud jde o to cim dal vice u nas v nadnardni spolecnosti maji osobni WP telefony. Navic stredni a vrcholovy management maji WP uz take.

   Takze mym okem jednoznacne lidi s WP pribiva v mem okoli a z velke casti je to NOKIA a lide si ty NOKIE pochvaluji.

  • nadnarodni

  • Raději si přečteš od někoho něco, co je jen výpad a není to vůbec k věci, než názory lidí k tématu, co ti nelezou pod tvůj nosánek?

   Přesně tohle tě charakterizuje. Až zase budeš uslintávat nenápadně něco pejorativního o jakýchsi nesoudných fandech, tak k tomu hned přilož vždycky svůj ilustrativní ksichtík, jsi totiž jejich hlavní představitel.

 11. já byl nokii věrný po celý život ( jo měl jsem i pár telefonů od jiných výrobcú) abych to zhodnotil tak nejvíce mě nasrala nokia N97 32 GB to byl opravdu zakousanej zalagovanej zasekanej propadák… naopak na tu doby byla dobrá nokia n86 s 8mp fotoaparátem,který byl za dobrých světelných podmínek lepsí nez foták u dnesni lumie 820 podle meho nazoru…s tou jsem byl opravdu hodne spokojeny..nyni jsem mel 820,925 a za par dnu si pojedu pro 1020 a mega spokojenost :-)

 12. Romi (neregistrovaný)

  Odjakživa jsem měl Nokii, ta první byla 3310 a doteď na ni vzpomínám s láskou jak to byl úžasný telefon ve své době. Následoval model 6230i, 6300, 5800 XpressMusic a nyní Lumia. Jsem na Nokii zvyklý a nikdy jsem neměl potřebu měnit. Je to škoda. Snad tomu nedaji název Microsoft Mobile. To je jako by Samsung se měl jmenovat Android Mobile či Google Mobile. Zní to příšerně.

  • Celá diskuse je podle mě v tomhle bodě dost mimo. Microsoft Mobile je název příslušné divize, pod kterou budou telefony spadat a v tomto smyslu je to název naprosto logický.

   Se samotným názvem telefonu to nemá co dělat a běžný zákazník tenhle název nikdy neuslyší. Nebude se mu tak ani narušovat podvědomí o systému WP ani o názvu telefonu, který bude předpokládám dále Lumia, která má už jistý zvuk.

 13. Myslím ale, že Microsoft Mobile nikde výrazně na telefonech nebude… maximálně na zadní straně dole mikropísmem (manufactured by Microsoft Mobile nebo tak něco) a na místech, kde dříve stálo Nokia bude nyní Lumia… to mi připadá jako nejlogičtější krok.

  • No ještě mě napadlo, že smartphony na přechodnou dobu ponesou stále jméno Nokia než si zákazníci zvyknou, že to bude jen Lumia… A tipoval bych, že to bude do začátku roku 2016, do kdy samotná Nokia nemůže své jméno používat na mobilních telefonech.

 14. Romi (neregistrovaný)

  Ano ponechat název Lumia, to bych uvítal a myslim že asi všichni.

  • Podle mě ho ponechají… přece by neplatili prachy za práva, aby ho nakonec nepoužili. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).