Microsoft chystá nový Minecraft pro Windows 10: Beta přijde na konci měsíce

Na konci loňského roku Microsoft koupil vývojářské studio Mojang, které stojí za populární hrou Minecraft. Satya Nadella tehdy uvedl, že v akvizici Minecraftu vidí velký smysl, neboť se tato hra může stát skvělým nástrojem pro vzdělávání. Tato myšlenka byla tento týden oficiálně podpořena oznámením nového programu Minecraft for Education.

blank  

Podle Microsoftu byl Minecraft použit pro výuku po celém světě již dříve, Microsoft chce nyní v rámci nové iniciativy usnadnit spolupráci s pedagogy a pomoci dětem učit se lepším způsobem. Způsoby novodobé „školy hrou“ však zatím oznámeny nebyly, je však možné, že do hry budou zapojeny i brýle Hololens. 

29. července má být navíc představena nová verze Minecraftu pro systém Windows 10, který vyjde ve stejný den. Hra má získat prvky z mobilní verze Pocket Edition, podporu Xbox Live, lokální i globální multiplayer, možnost natáčet gameplay videa a další novinky. Hra bude uvolněna prozatím jako beta s tím, že ještě není hotová a bude se v čase rozvíjet.

blank  

Majitelé původního Minecraftu dostanou možnost stáhnout si hru z Windows Store zdarma, ostatní bude stát nový Minecraft 10 dolarů (asi 250 Kč bez DPH). Na systému Windows hraje Minecraft aktuálně 20 milionů lidí, proto Microsoft od nové verze očekává velký úspěch.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku