Domů » Bleskovky » Microsoft maže stopy po Nokii: Ve starší reklamě zmizelo z Lumie 930 finské logo

Microsoft maže stopy po Nokii: Ve starší reklamě zmizelo z Lumie 930 finské logo

V posledních týdnech došlo k dokončení přerodu mobilní Nokie na mobilní Microsoft v reklamních materiálech, na sociálních sítích, webových stránkách a také na samotných produktech. Aby Microsoft dál nešířil slávu finské značky, pustil se do úprav i některých starších materiálů, například následující reklamy na Lumii 930.

Originální reklama pochází z července letošního roku, na YouTube kanálu Microsoftu se nyní objevila její kopie, která se liší v jedné věci – všechny zmínky o Nokii jsou pryč a to včetně jejího loga na čelní a zadní straně Lumie 930.

Do prodeje se zřejmě Lumia 930 bez loga Nokie nedostane, Microsoft se však bude snažit vší silou propagovat vlastní značku a udělat za působením Nokie v mobilním světě zřetelnou tečku. Podle vyjádření ředitele finské společnosti z tohoto týdne to na návrat mezi výrobce mobilních telefonů v nejbližší době nevypadá

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

38 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  A mění se tím něco?

  • Mění se tím mnoho, s logem „Nokia“ měl MS ještě poslední zbytky naděje na lepší budoucnost WP, nyní je WP odsouzen k definitivní záhubě, slovo Microsoft je na rozdíl od legendární Nokie spíše kontroverzní…

  • sdfsdf (neregistrovaný)

   S týmto názorom súhlasím…

  • Zadna zahuba se nekona ani dnes ani v brzke budoucnosti, tak si porad nic nenalhávej.

  • Já si nic nenalhávám, já jen odpovídal na dotaz. Čili ano, odstraněním Nokie se mění hodně…

  • lerion (neregistrovaný)

   Chápu smisku, ze máš vlhká rána a nadšeně vždy běžíš na internet, zda Microsoft už náhodou nezkrachoval. Ale asi tě budu muset rovnou připravit na to, že tě čeká jen a jen zklamání…

   Tabletům Microsoft se tobě podobní (tuším že i ty) také smáli a už Microsoftu Surface pěkně vydělává.

   Já jsem naopak rád, že teď se nesnažili třeba dva tři roky budovat jméno cizí značce jen proto, aby to za pár let přejmenovali na Microsoft Lumia.

   Udělali nejlepší možný krok a tím je zbavení se toho, co jim nepatří.

   Když by to teď prodávali jako Nokie, tlačili to, dělali na to reklamy, tak by dělali reklamu cizímu. Stejně se těm telefonům říká Lumia. A jestli je to Microsoft nebo Nokia Lumia je jedno.

   Tak jdi radši na zmrzlinu. Něčím se uklidni. Ať ti nepraskne žilka, že ten ďábelský, špatný a neschopný Microsoft dělá dobré kroky, které rozhodně nevedou k zániku ničeho…

  • Mě nic nemusí praskat, na rozdíl od tebe se dokážu vyjadřovat bez urážek a podobně. Ale minority se chovají vždycky stejně, řvou a řvou, urážejí a hůře a je jedno, o jakou minoritu jde, zda linuxovou, WP nebo např. náboženskou či rasovou, projevy jsou vtšinou stejné…

  • lerion (neregistrovaný)

   Nejdřív si můj text znovu a v klidu přečti. Nikde tě neurážím.

   Minority? Mám v telefonu i notebooku poslední veřejnou verzi Windows – nejrozšířenějšího desktopového OS na světě, kde nejbližší konkurence má podíl, který se dá spočítat na prstech ruky. Já jsem s ním spokojený a nepotřebuji na nikoho řvát.

   Kdo tu neustále a dokola už dva roky opakuje, že Windows Phone je mrtvý systém jsi ty. ANI JEDNA z tvých prognóz se nikdy nepotvrdila.

  • Co jsem na fóru (prosinec 2013), mám jen jednu prognózu – konec WP na rok 2015, to se jeví jako čím dál reálnější datum, protože s MS nechce žádný pořádný výrobce spolupracovat a MS to už tak 4 roky sám táhne na úrovni max. 4-5% celosvětového podílu.

   Kdyby jste se toho taky nebály, tak byste to tu furt nepředhazovali…

   Do minority jsem tě zahrnul v rámci WP, ne Windows. Nevím, proč je zmiňuješ, navíc když to není minorita.

  • lerion (neregistrovaný)

   WP a Windows jsou v jádru stejné OS. Od Windows 10 budou stejné úplně. Tím se z minority stane absolutní král ve všech segmentech :D

   Takže ano, máš pravdu. Windows Phone končí. Ale jen název. A pojede se dál.

   Já se ničeho nebojím. I kdyby teď hned ze dne na den WP skončil, alespoň se odhodlám koupit si BB Passport, po kterém delší dobu pokukuji.

   Jinak si velmi dobře pamatuji, že před rokem touhle dobou jsi tu psal, jak je WP mrtvé a že po novém roce (2014) končí.

  • Jak říkám, loni touto dobou jsem zde ještě nebyl registrován, nemohl jsem tedy ani nic takového psát :) A pod pojmem „konec WP“ si představuji něco jiného…

   a když mi to tu někteří neustále předhazují, asi na tom opravdu něco bude :)

  • S tím desktopem souhlasím, sám WP10 testuju, ale pouhé přejmenování na WP10 podíl mobilní verzi W(P) nepřinese. Je úplně fuk jak to MS zakamufluje – jestli se bude snažit ukazovat celková čísla a tvrdit, že oddělit mobilní segment od desktopového/serverového „už nelze“. A co teprve end-user/enterprise. Mě se osobně MS líbí, protože jeho mobilní platforma č.1 je momentálně i moje – iOS. Díky MS za grandiózní podporu a skvělé apps!

  • WP uz mel podle smiska koncit tento rok, pristi rok touto dobou bude psat smisek prognózu, ze konci 2016.Porad dokola to bude posouvat.Verim, ze se kazdy den rano modli za konec a ono porad nic, to naštve :-)

  • wtf (neregistrovaný)

   Smisek, asi nevieš o tom, že v USA nebo Nokia nikomu nič nehovori :)

  • wtf (neregistrovaný)

   *meno

  • WP a Windows jsou v jádru stejné OS. Od Windows 10 budou stejné úplně. Tím se z minority stane absolutní král ve všech segmentech :D

   Tak tímhle jsi mě rozesmál :-D Navíc si absolutně nevidíš do huby(ústa mají pouze lidé) Jak jsi mimo, tak Ti fandím ;-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Jo, je to pojaté dost propagandisticky, ale je to prostě tak. Nebo snad ne? Napiš své argumenty. Napiš něco trochu „hlubšího“ než jen to, že jsem tě rozesmál. Už jsi někdy ve svém životě použil opravdový argument?

  • Narážel jsem na to, že přeci nejde o procentuální zastoupení na trhu-aspoň to tady pořad čtu. Ale teď to s komunitou WP bude ještě horší-vit Hulán, když se přejmenoval Hotmail tuším na Live(klidně mě oprav) a všude blinkal, jak Live během nekolika dnů začalo používat desítky-stovky milióny uživatelů :-D Vždyť to přeci akorát ten dotyčný dělá hlupáka, ne? :-) Každý máme o někom svůj obrázek, ale že napíšeš to, co jsi napsal mě jaksi dostalo…

  • ako neviem si momebntalne predstavit mat vovfecku nieco ine ako zaraidenie s ios ale tak microsoft s desiatou verziou windowsu spravi asi ten najlepsi krok za posledne rok,y, takze fakt len tazko postihnuty fanatik moze tvrdit ze ms konci windows sa nepredava a podobne….este len teraz nastava skutocny vyber na trhu s mobilnymi osobnymi pocitacmi, kedze vsetky tri hlavne systemy budu dospele a teda konecne ponuknu, to co sa od nich ocakava..jedine co tak moze skoncit he blackberry a podobne snahy, ktore musia financovat z cudzich penazi pomocou statnej intervencie..ale microsoftu nic naozaj nic vazne nehrozy na najblizsie roky, tak ako googlu a tak ako applu…amen

 2. BigHlava (neregistrovaný)

  Kontroverzní je v dnešní době spíše Google…

  • Nepopírám, Google v poslední době používá stejné špinavé kroky co dělal dříve Microsoft, čímž mě donutil např. přejít z Chrome na Firefox. Zatím ale stále platí, že Google je pro mě čištějším, než MS, který dává oficiálně do svých produktů špehující software – keyloger.

   Na Win10 jsem se těšil a MS chválil, dokud se neprovalilo, že MS každému uživateli Win10 kontroluje, co zadává na klávesnici…

  • lerion (neregistrovaný)

   1) S tím keylogerem jsi už trapný.

   2) Microsoft nikde neříká, že tam je keyloger. Jen v EULA k Windows 10 Technical Preview je odstavec, že MS má právo za účelem zlepšení systému sledovat, co v systému děláš. Nic víc, nic míň a nikde se nepíše, jak to využívají.

   3) Děláš, jako kdyby Google nešpehoval… Například zcela oficiálně čte tvoje maily.

  • čtení emailů je v pořádku, jedná se o službu zdarma. Windows 10 sice jsou zdarma taky, ale ten si díky volné EULE může naskanovat vše, nejen emaily, ale obsah disku, co zadávám na klávesnici a podobně.

   Tohoto betatestu se opravdu účastnit nebudu, jedná se o obrovské svinstvo, které používá celý svět a MS se ho neštítí špiclovat.

   Při té myšlence jsem si vzpomněl na knihu 1984:

   [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   A ty si myslíš, že jestli MS bude chtít špiclovat uživatele, že to nebude dělat, když to nebude mít v EULA?

   Na jejich OS beží telefony, tablety, stolní počítače, servery. Dokonce i některé tramvaje a podobná zařízení. Vážně si myslíš, že pokud MS bude chtít tahat z lidí jejich hesla, bude na to používat nějakou developerskou demoverzi nového operačního systému? Naivko!

  • Na tohle by se jistě dříve či později přišlo díky lidem, co se o to zajímají více jak já a kontrolují pomocí různých nástrojů typu Wireshark a podobně.

   Teď to dělá MS oficiálně a lidé to ještě s nadšením používají, nechápu…

  • Wireshark a podobně. -> Wireshark a podobně co jejich počítač posílá do světa.

  • SMISEKCZ: Na paranoiu jsou snad nějaké léky, ne? Měl by jsi je zkusit..

  • Dokonce na Windowsech běží většina bankomatů apod.. tam asi těžko někdo něco wiresharkuje.. a stejně tam zadáváš pin svojí karty.. takže te paranoi nech a ¨běž radši na procházku…

 3. Myslím že sú to logické kroky. Potrebujú sa od značky Nokia čím skôr odpútať.

 4. To se dalo čekat. Je to logický krok, který MS prostě musel podstoupit. Je to ovšem pouze papírová změna. Logo na mobilu vůbec nic neřeší. Důležité je, co má MS v plánu a žádné logo špatný krok nezachrání.

 5. fuck (neregistrovaný)

  Nokia mala meno u beznych ludi, ktory takmer ine znacky nepoznali a isli len po Nokiach.

  Teraz to vidim tak, ze siahnu nie po MS telefone, ale skor po nejakom Android.

 6. Pedro (neregistrovaný)

  Dělají dobrý krok. Značka Nokia už dnes tolik netáhne. Microsoft je brand celosvětově známý a pokud bude fungovat marketing, pak není důvod se neajk obávat. Značka Lumia už se v mobilním světě taktéž stává brandem známým. Podle mě je tento krok lepší než se stále držet značky Nokia.

  • Nokia že už dnes netáhne? Ale notak :-D Chápu, že někteří zaritci tvrdí totéž, ale značka je jeden z prvních faktorů na které zákazníci slyší viz Samsung nebo Apple ;-) Nebudu tu mektat co a jak bude, ale pokud Nokia měla prodeje kolem 10mil, tak MS na tom líp určitě nebude. Čísla a prodeje nejsou důležitá-prej, ale jako uživatele BlackBerry mě těší, když se jim občas zadaří(BB10 nebo Passport) a je jasné, že podobné věci jsou i jinde. Žádná firma ani MS neni živitelem, je to zase a jen zákazník. Zajímal by mě třeba průzkum: Dobrý den, koupil by jste si mobil od Microsuftu nebo Nokie :-)

  • A u mě je to tak, že nebýt Nokie, tak jsem si doteď WP7 i WP8 dlouhodobě neosahal, takže asi tak :-)

  • To neznamena, ze když je tomu tak u tebe tak, ze je to tak zaroven ve vetsine u ostatních.Me je znacka ukradena a vždy jsem si porizoval telefon podle toho jak vypada a jake jsou jeho parametry.Vyrobce ci jeho nápis je druhorady.A znam i lidi z okoli co si tez nehraji na znacku a spise koukaji na parametry a jak je telefon zaujme.

   Jestli telefon ponese Nokia ci Microsoft prodeje ani vnimani neovlivni.

  • Mě je také značka ukradená a jde mi v první řadě o to, co mi nabídne OS. Jen jsem dodal, že díky Nokii jsem se seznámil s WP, nic víc a nic míň. A ta Tvá poslední věta je pochopitelně hloupost. Lidé v první řadě zajímá cena, potom zase cena a pak samozřejmě značka :D Jsem zvědavý na to, jak se MS povede ve světě, ale i u nás, když značka není rozhodující(nemluvím tu o sobě ani Tobě) ale o lidech, které zajímá jiné téma a jdou si prostě koupit mobil, protože těch je nejvíc.

  • PEETE: Po znakče Nokia prahnú skôr staršie generácie, ktoré majú zakorenené to zvučné meno. Ale spomínaná veková kategória si smartfón skôr nekúpi. Medzi mladšími sa už skôr rozšírilo meno Lumia. Ale tebe je aj tak zbytočne niečo písať, ty si ANTI-MICROSOFT pozitívny…

  • Pedro (neregistrovaný)

   Nemyslím si, že značka Nokia ve smartphonech nějak táhne. Je to můj názor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).