Domů » Bleskovky » Starší Lumie dostanou Windows 10 Mobile již brzy, tvrdí Microsoft

Starší Lumie dostanou Windows 10 Mobile již brzy, tvrdí Microsoft

Operační systém Windows 10 Mobile je stále dostupný pouze na nejnovějších Lumiích 950, 950 XL a 550. Jeho příchod na starší modely byl odsunut z konce loňského roku na letošek a Microsoft nyní na svém twitterovém kanále @lumiahelp slibuje, že aktualizace bude pro vybrané modely dostupná brzy.

  

Australská pobočka Vodafonu očekává přijetí testovací verze systému do poloviny ledna, španělský Movistar uvádí, že by mohl s vypouštěním aktualizací začít na konci ledna. Update na Windows 10 Mobile bude vypouštěn ve vlnách, v té první by neměly chybět Lumie 630, 640, 640 XL, 730 a 930. Časový harmonogram však bude ovlivněn nejen typem telefonu, ale jeho operátorským původem.

  

S novým rokem se začínají znovu rozjíždět práce na sestaveních pro Insidery. Viceprezident inženýrství divize Windows and Devices Gabriel Aul před Vánoci přislíbil, že nová sestavení budou v rychlém kruhu aktualizací přicházet mnohem rychleji s tím, že první ukázky přijdou již v lednu. Příští verze Windows 10 (Mobile) ponese jméno Redstone a má přinést lepší spolupráci mobilního systému s počítačovým.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).