Tajemství Microsoftu prozrazeno: Máme pro vás smršť novinek o Lumiích 950 a 950 XL i o „odpískaných“ modelech

Microsoft po dlouhém čekání představí na podzim nové vlajkové Lumie. Na internet se nyní dostaly detailní informace od člověka, který je viděl na vlastní oči, a také specifikace tří Lumií, které světlo světa vůbec nespatří.

 

Letos na podzim by měl Microsoft dokončit práce na systému Windows 10 Mobile, jehož příchod by měl být podpořen několika novými telefony Lumia. Očekávají se minimálně dva vlajkové modely, které jsou v kuloárech označovány jako Lumia 950 a 950 XL. Známý leaker @evleaks dokonce v minulosti uvedl, že ví minimálně o šesti chystaných zařízeních, to však bylo ještě předtím, než proběhla v mobilní divizi Microsoftu čistka zaměstnanců a zřejmě i chystaných zařízení.

Lumia 550, 750 a 850: Low-endy, které nestihly dozrát

Na internet se nyní dostaly specifikace telefonů nesoucích označení Lumia 550, 750 a 850. Vesměs se jedná o low-endová zařízení, jejichž společným jmenovatelem je pětipalcový displej. Na podrobné specifikace se můžete podívat na následujcím obrázku.

Při důkladném prozkoumání specifikací si nelze nepomyslet, že toto už jsme tu několikrát viděli. V Microsoftu si toho zřejmě byli vědomi, a podle serveru Windows Central vývoj těchto telefonů zrušili. Mělo se údajně jednat o modely s kódovými označeními Honjo, Saana a Guilin, jak v červnu uvedl @evleaks.

Jedinými „přeživšími“ se tak údajně staly Lumie s kódovými označeními Saimaa, Talkman a Cityman. Specifikace modelu Saimaa není dosud známá, má se však jednat o zástupce řady 6xx, tedy nižší střední třídy, v níž Microsoft hodlá pokračovat. Je možné, že se jedná o model RM-1128, který nedávno odhalil benchmark GFXBench. Tento telefon bude patrně uveden na trh až příští rok.

  

Lumia Talkman a Cityman: Vlajkové modely na scéně

Již na podzim se ale mají objevit modely s kódovými názvy Talkman a Cityman, o nichž server Windows Central získal spousty nových informací, neboť jeho redaktoři měli to štěstí, že viděli oficiální interní dokumentaci obou telefonů včetně obrázků, a také se setkali s člověkem, který oba telefony viděl na vlastní oči. Níže uvedené „spekulace“ tudíž můžeme brát jako prakticky potvrzené. Specifikace obou telefonů mají být následující:

Lumia Talkman

Lumia Cityman

Displej

5,2palcový Quad HD (1440 × 2560 px), OLED

5,7palcový Quad HD (1440 × 2560px), OLED

Čipset Qualcomm Snapdragon 808 Qualcomm Snapdragon 810
RAM a vnitřní paměť 

3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti + slot na microSD kartu

3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti + slot na microSD kartu

Fotoaparáty

PureView fotoaparát o rozlišení 20 Mpx, čelní širokoúhlá 5Mpx kamerka

PureView fotoaparát o rozlišení 20 Mpx s trojicí LED diod, čelní širokoúhlá 5Mpx kamerka

Baterie

Vyměnitelná baterie o kapacitě 3 000 mAh

Vyměnitelná baterie o kapacitě 3 300 mAh

Nabíjení

Konektor USB-C, bezdrátové dobíjení Qi

Konektor USB-C, bezdrátové dobíjení Qi

Barvy

Bílé nebo černé polykarbonátové tělo

Bílé nebo černé polykarbonátové tělo

Přečtou vaše oko, ale možná to bude chvíli trvat

Obě vlajkové Lumie budou také disponovat čtečkou oční duhovky pro funkci Windows Hello, mobilní Windows 10 si s ní však údajně nebudou rozumět, podpora má přijít v rámci aktualizace měsíc až dva po zahájení prodeje těchto telefonů. 

 

I bez zahnutého displeje mají být „sexy, jako peklo samo“

Člověk, který nové vlajkové Lumie viděl na vlastní oči, dále uvádí, že mají být velmi tenké, cca 7 – 8 milimetrů a jejich vzhled má být jakousi kombinací Lumie 928 a 830. Zdroj dokonce tvrdí, že jsou „sexy as hell“. Čela obou telefonů má po celé ploše zakrývat ochranné sklo, které však nemá být zahnuté. Baterie mají být masivní, ale přitom velmi tenké, údajně nejtenčí, jaké kdy viděl.


Render Lumie Cityman založený na oficiání dokumentací Microsoftu

Na pravé straně telefonu se mají nacházet hliníková hardwarová tlačítka včetně mechanické spouště fotoaparátu, tlačítka pro změnu hlasitosti mají být dostatečně oddělená od tlačítka pro zamknutí telefonu. Na zádech telefonu nemá být logo Microsoftu, ale pouze stříbrná vlajka společnosti, jméno výrobce se má nacházet na čelní straně nad displejem. Větší model má být pocitově velmi lehký a jeho fotoaparát má být vyveden do černého kruhu (podobně jako u Lumie 1020), avšak má být olemován asi milimetr širokým stříbrným rámečkem. 

Příslušenství: Dotykové pero, kryt s otvorem a dokovací stanice

Server Windows Central dále uvádí, že Microsoft bude k novým Lumiím nabízet jako příslušenství pero Surface Pen (stejné jaké prodává s tabletem Surface Pro 3) a také chytré kryty s velkým kruhovým výřezem pro sledování notifikací a dalších informací. Tyto kryty mají přijít v černé, bílo-stříbrné a hnědé barvě.

 

Oba telefony budou podporovat funkci Continuum, pro její fungování však bude nutné zakoupit speciální příslušenství s kódovým označením Munchkin, o němž jsme psali v této bleskovce. Munchkin má stát 99 dolarů, což je v přepočtu asi 2 500 Kč bez DPH, a k telefonům se bude připojovat skrze oboustranný konektor USB typu C.

 

Datum představení stále neznáme

Microsoft údajně ještě není rozhodnutý, zda modely Cityman a Talkman ponesou jméno Lumia 940 (XL) nebo 950 (XL), rozhodnout se o tom má v září. Oba modely budou nejspíše představeny na samostatné akci na přelomu října a listopadu, ačkoliv stále prý může Microsoft překvapit již na veletrhu IFA v září v Berlíně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku