Domů » Bleskovky » Lumia 850 se odhaluje na kvalitních snímcích: Ve víru barev

Lumia 850 se odhaluje na kvalitních snímcích: Ve víru barev

Za poslední týden se nám dostaly do rukou neoficiální rendery a nekvalitní fotografie dosud nepředstaveného telefonu od Microsoftu, který nese kódové označení Honjo, a jehož prodejní jméno má být Lumia 850. Pokud tedy vůbec půjde do prodeje, některé hlasy totiž tvrdí, že byl vývoj tohoto modelu zrušen. Ať je pravda jakákoliv, máme zde opět nové rendery, tentokráte v poměrně vysoké kvalitě a zřejmě přímo od Microsoftu.

  

Telefon je na nich vyobrazen v bílé a černé barvě, další barevné odlišení mají na starosti kovové prvky – rámeček obepínající telefon a logo Microsoftu na zadní straně. Bílý model má mít tyto prvky v barvě žlutého a růžového zlata, černý pak v růžové a šedé. Rozmístění prvků na telefonu je stejné, jako na předchozích snímcích, telefon postrádá hardwarová tlačítka pod displejem i mechanickou spoušť fotoaparátu, což naznačuje jeho začlenění do střední třídy. Díky použitému kovu ale může paradoxně vypadat reprezentativněji, než současné vlajkové Lumie 950 a 950 XL, škoda jen poměrně širokých rámečků kolem displeje, který má mít úhlopříčku 5,7″ a Full HD rozlišení.

  

Bohužel stále nemůžeme potvrdit, zda se s tímto telefonem v příštím roce setkáme, či nikoliv. Alespoň jeden telefon od Microsoftu by ale počátkem příštího roku přijít měl, minimálně podle uniklé interní dokumentace polského operátora T-Mobile. Podle jeho dat by v prvním kvartále mělo přijít několik modelů řady Samsung Galaxy, jedno neznámé HTC One, HTC One A9 a konečně dvojice nových Lumií. Z novinek přitom v nabídce operátora chybí pouze Lumia 550.

  

V úvahu přicházejí prakticky dva v současnosti spekulované modely – levná Lumia 650 s 5″ HD displejem, Snapdragonem 210 a 2 000mAh baterií, anebo právě Lumia 850. Vzrůstající počet úniků druhého jmenovaného modelu by mohl naznačovat, že slova o jeho zrušení nemusí být pravdivá. Nechme se překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments