Domů » Bleskovky » Microsoft koupil Acompli: Pokročilý emailový klient a kalendář pro iOS a Android

Microsoft koupil Acompli: Pokročilý emailový klient a kalendář pro iOS a Android

I když pro mobilní telefony existuje nepřeberné množství komunikačních nástrojů, pradědeček email stále ne a ne umřít, ba dokonce v letošním roce obdržel od Googlu líbivou omlazovací kůru v podobě Inboxu. Microsoft v této oblasti nechce zůstat pozadu a pro tyto účely zakoupil společnost Acompli, která má na svědomí oblíbenou aplikaci pro správu emailu, kalendáře a kontaktů pro Android a iOS.

  

Acompli podporuje snad veškeré myslitelné emailové protokoly včetně těch od Microsoftu, přičemž výhoda této aplikace má spočívat v rychlé interakci mezi samotnými emaily, kontakty a kalendářem, aniž by bylo nutné aplikaci opouštět. Nabízí pokročilé a rychlé vyhledávání, díky němuž lze spolehlivě najít poštu včetně příloh v dávné historii. Microsoft má v plánu tyto funkce dále rozšiřovat, přičemž tým Acompli bude spolupracovat s týmem tvořícím aplikaci Outlook.

Detaily akvizice a informace o její budou prozrazeny v příštích měsících, server Re/Code tvrdí, že cena akvizice se vyšplhala na 200 milionů dolarů (4,42 miliard korun). Microsoft chce pokračovat v rychlém tempu aktualizací a přidávání funkcí, přičemž Acompli má ambice stát se v budoucnu Outlookem pro mobilní zařízení. Po Office, Skype, OneDrive a OneNote se Microsoftu otvírají další vrátka do zařízení s konkurenčními systémy. 

   

Acompli pro iOS a Android si můžete zdarma stáhnout z následujících odkazů. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Dobrý krok, chválím.

  „Acompli má ambice stát se v budoucnu Outlookem pro mobilní zařízení.“

  Urcite?Nejaky pan tu porad tvrdi, ze mobilni Windows 2015 konci..

  • Tak končit nebude, ale bude si držet svých pěkných 5% na „vyspělém“ trhu a 15% v Indii. Dobrý krok.

  • Dekuji, to jste me uklidnil, ze nebude koncit :-)

  • To s koncem WP tu neustále omývají někteří WP uživatelé, kteří se asi bojí, že tomu tak asi opravdu bude. Nedokážu si to jinak vysvětlit…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jirko, opet jsi potvrdil, ze ti to moc nemysli. Viz muj prispevek dole.

   Logitech: Pet procent je utopie. Na konci Q4 bude mit podil pod 2 procenta. V Indii ho zabije Android One.

  • jj, souhlas s MR. ARAKIN, s WP to vypadá bledě, zvláště pak když chce začít prodávat důležité modely až dlouho po Vánocích…

  • vlada (neregistrovaný)

   logitech: Windows phone dosahlo 2,7% za 2014. Asi se bude jednat o odhad [odkaz] v indii koukam 12% [odkaz]

  • „Na konci Q4 bude mit podil pod 2 procenta.“

   Koukni se na odkaz od kolegy Vládi – podíl má dle IDC stoupat, což je asi relevantnější zdroj, než MR. ARAKIN

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Sklenenou kouli IDC znam duverne. Jsou vedle, jak ta jedle. Na konci Q4 bude mit pod dve procenta.

  • „Jirko, opet jsi potvrdil, ze ti to moc nemysli. Viz muj prispevek dole.“

   Ba naopak, precti si ještě jednou clanek a lepe a poradne se zamysli.Hodla jej zakomponovat do svého systemu, to ti asi uteklo, ostatne jako porad ti něco utika.Polepsi se.

 2. Microsoft koupil aplikaci pro AOS a iOS :D

  • Nějak jsem ten vtip nepochopil. Co je na tom směšného? Očividně si tím pomůže a ověřené funkce a postupy může poměrně levně (vzhledem ke zkušenostem masy uživatelů levně) implementovat do / pro své OS.

  • Johny (neregistrovaný)

   No mě to směšné docela přijde. Jen by mi zajímalo, jesli MS bude teď skupovat všechny aplikace, co pro jeho platformu nejsou a nikdo je vyvíjet nechce :DDD

  • Chcelo by to myslieť trochu v širších súvislostiach ;)

  • MS je jeden z lídrů na trhu s groupwarem a snad pochopíš, že taková aplikace se nekupuje kvůli konkrétní implementaci na nějaký OS, ale kvůli nápadu, know-how a týmu lidí, kteří to vymysleli.

  • Někdy se však stává, že klíčoví lidé odejdou po převzetí původní firmy jinou firmou, což se stalo i MS v případě koupě Minecraftu.

  • Máš na mysli keď zo 40 ľudí ktorý tam pracovali odišlo 5?

  • Dobrá firma je vždycky postavena tak aby nikdo nebyl „klíčový“ a firma jela normálně dál. Apple taky jede dál bez Jobse a by slovu „klíčový“ jistě vyhovoval.

  • Je jedno kolik jich odešlo, důležitá je klíčovost. Osobně jsem zvědav, kam se posune Minecraft pod křídly MS….

 3. Pepa (neregistrovaný)

  Ta fotka samsungu s HW i SW tlačítkama bije do očí, to jste nemohli vybral nějakou lepší? :D

 4. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Dalsi dukaz toho, ze MS platformu Windows na smartphonech odepsal a bude se soustredovat na platformy, na kterych mu jeho sluzby vydelaji penize. Nebo si snad nejaky naivka doopravdy mysli, ze by koupil produkt, ktery na WP neexistuje a verzi pro tuto platformu dovyvine sam?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).