Microsoft klidně může představit telefon s Androidem, jeho launcher umí zajímavé věci

Microsoft v tomto týdnu nevypustil do světa pouze testovací verzi prohlížeče Edge pro Android a iOS (více informací), zároveň uvolnil i velkou aktualizaci Arrow Launcheru pro Android. Došlo k jeho přejmenování na Microsoft Launcher a přidání několika zajímavých funkcí.

Arrow Microsoft Launcher se těší poměrně velké oblibě uživatelů, o čemž svědčí pozitivní recenze a vysoké hodnoncení na Google Play, a také umístění na prvním místě v žebříčku populárních aplikací pro personalizaci.

Launcher se učí návykům svého uživatele, a tak nabízí doporučování často spouštěných aplikací, okruhů oblíbených témat zpráv, rychlý přístup ke kalendáři / fotogalerii / oblíbeným kontaktům, apod. Samozřejmostí je rychlé vyhledávání, podpora widgetů, gest či široká možnost nastavení (velikost ikon, jejich množství, apod.)

Novinkou je například funkce Continue on PC, tedy obdoba Handoff od Apple. Pokud máte launcher spárovaný se stejným účtem jako počítač s Windows 10, můžete se plynule přesunout z činnosti na telefonu na počítač, ať už prohlížíte fotky, dokumenty, apod. Tato funkce vyžaduje Windows 10 po podzimním Creators Updatu, který bude vypuštěn až 17. října.

My jsme funkci otestovali na Insider Preview Windows 10 a vše funguje – například otevření fotografie na telefonu a požadavku k zobrazení na PC vede k jejímu uploadu na OneDrive, vybrání zařízení a automatickému otevření na daném zařízení.

Některé prvky launcheru byly přemalovány do Fluent Designu, tedy do designového jazyka, na kterém budou stavět příští verze systému Windows 10. Do něj je například pozměněn feed, tedy jakási obdoba Google Now s inteligentními doporučeními.

Microsoft Launcher si jako beta verzi můžete stáhnout přímo z Google Play, nejprve je však nutné stát se testerem.

Microsoft Launcher
Cena: zdarma
Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku