Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Microsoft ke konci roku zařízne některé služby, telefony s WP7 již nebude možné odemknout

Microsoft ke konci roku zařízne některé služby, telefony s WP7 již nebude možné odemknout

Telefony se systémem Windows Phone 7 (7.5, 7.8) dostanou k počátku příštího roku další hřebíček do rakve. Nejprve v září Microsoft ukončil funkčnost aplikace Skype, poté v říjnu skončila oficiální podpora tohoto systému, po novém roce již nebudou mít vývojáři možnost odemknout zařízení pro testování vlastních aplikací. Na telefonech odemčených do 31. prosince však bude možné ještě po dva roky testovat aplikace.

  

Windows Phone 7 se týká i zrušení služby Nokia Reading pro nakupování a čtení elektronických knih. Tato služba byla uvedena v květnu 2012, ale aplikace pro dlaždicový systém nebyla nikdy aktualizována. Uživatelé by si měli své nakoupené knihy stáhnout do 31. prosince, po té již tento krok nebude možný.


  

12. ledna skončí rovněž služba Nokia Memories, která sloužila k ukládání animací vytvořených aplikací Lumia Cinemagraph. Tuto službu nahradí jednoduše OneDrive, který již umí číst animované GIFy. V případě, že na Memories máte uložené některé animace, Microsoft doporučuje stáhnout je v počítači a uložit na OneDrive.

  

V první polovině příštího roku také skončí aplikace Lync pro audio a video hovory, její funkce na svá bedra převezme Skype for Bussines. Uživatelé služby Lync dostanou nového klienta a na telefonech se systémem Windows (Phone) se bude možné z běžného hovoru přepnout do videohovoru jedním klikem. Aktualizace se dotkne jak mobilních aplikací, tak serverů i služby Office 365. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

„zařízne některé služby“, „další hřebíček do rakve“

To je výrazivo možná do Blesku, ale na Smartmanii bych takové bulvární výrazy nečekal…

Peete
Uživatel
Peete

No tak buď sem na SM nelez nebo nedržkuj. Na Smartmanii taky chodí celkem fajn lidé-tedy až na některé Vopruze, co nemají nic jiného na práci než sedět 24 hodin denně u počítače a být mistrem světa. Udělej svůj web a my Ti tam taky budeme chodit zvracet, tak jako to děláš Ty tady a bohužel už i na MM…

Aaron
Uživatel
Aaron

Taky jsem si vsiml, jak najednou jisti lide prestali nadavat autorum, kdyz neuvedou do nadpisu „Spekulace“ u nepotvrzenych informaci. Asi to pro ne uz neni dulezity, kdyz se nejedna o negativni zpravu ze sveta WP :-)

Mirek (neregistrovaný)
Anonym
Mirek (neregistrovaný)

Tady se mi potvrzuje proc nemam rad kompletne uzavrene systemy s jedinym appstorem. Pokud to firma co to podporuje zarizne, tak jde do kytek vse a zustava hloupy telefon. U WP 7 to sice jeste tak daleko neni, ale driv nebo pozdeji ten obchod s aplikacemi pro WP 7 zavrou a bude konec (protoze sideloading ani alternativni appstory nejsou). Samozrejme az k tomu dojde, zariznou to s plno argumenty o soustredeni se na budoucnost… Chapu,ze odumiraji sluzby – WP 7 je minulost, ale v tom pripade by bylo pekne neco jako povoleni odemknuti pro vsechny zbyvajici naporad. „Nebudeme se starat,… Číst vice »

Dano (neregistrovaný)
Anonym
Dano (neregistrovaný)

Toto MS predviedol dokonale už pri Windows mobile – tuším marec (alebo máj) 2010 (?) ukončenie Marketu a to sa taká HD2-jk ešte v decembri 2009 normálne predávala,čiže pol roka po kúpe vám zmizol market na aplikácie. Tam to ale problém nahradiť nebol,išlo však o princíp. Odvtedy mám o nich jasnú mienku a kúpu WP telefónu som doteraz radšej neriskol.Android nieje žiadna výhra ale aspoň sa s tým dá niečo vymyslieť keď sa chce (HD2-jka ide na 4.1.2 v pohode).

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Mirek: Máš pravdu. Ale vzhledem k tomu, kolik WP7 se prodalo a už se pěkně dlouho nevyrábí, tak počet aktivních uživatelů je tak malý, že se MS prostě nevyplatí s tím cokoli dělat.

Oni se potřebují WP7 zbavit a aby se na něj zapomnělo…

Pro WP7 dnes už nikdo nevyvíjí a i kdyby telefony odemkli, tak se to kvůli maličké uživatelské skupině stejně nezmění…

Peete
Uživatel
Peete

Děláš jakoby bylo WP8 telefonů miliarda vůči WP7.x telefonů. Zjisti si statistiky kolik procent má jaká verze a s jakým telefonem(WP7 vs WP8) Na to jak M$ miluješ a WP uctíváš, tak o Tobě víc a víc pochybuji :-D

steelspace
Uživatel
steelspace

„Zjisti si statistiky“ tu píšeš jenom proto, že to sám nevíš. Taková statistika není k dispozici.

Peete
Uživatel
Peete

Nečteš-nevíš! Jistě že je, třeba na českém mobilenetu mají i pro ty pomalejší graf :-D

Peete
Uživatel
Peete

Jsem pouze na mobilu(2G) takže je to horší s hledáním. Ale zvyknul jsem si co jste uživatelé WP zač. Trocha snahy a máš to.

Aaron
Uživatel
Aaron

steelspace: vis velky kulovy a jen prskas [odkaz]

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

O co ti Peete jde? Je snad jasné, že dva roky po ukončení výroby WP 7 telefonů, které se nikdy nestaly příliš úspěšnými, tu bude prostě malé zastoupení. Sám Aaron tu postnul statistiku, kde je vidět, že WP7 telefonů je 16% ze všech používaných WP strojů. Osobně jsem opravdu čekal, že to bude méně – tak 8-10%, ale i 16 je dost málo na to, aby se s tím MS nějak dělal, když už mu z toho nejsou žádné prachy…

Peete
Uživatel
Peete

Aaron mmě jen doplnil, protože věděl o čem mluvím a i přesto mě Steelspace obvinil, že v podstatě lžu. A co se týče těch čísel, tak bych řekl, že 16% je pořád hodně, když si vezmeš jak dlouho je na trhu WP8.x To je jako Android 2.3 :-)

Velda
Uživatel
Velda

Na druhou stranu je to o polovinu víc, než dal Google Eclairu. ;-)

Velda
Uživatel
Velda

Myslím dobu podpory.

Aaron
Uživatel
Aaron

Nastesti neni Eclair, mimo jine vydany uz pred peti lety, konecna jako WP7.8, ale muzes si skoro urcite nahodit Gingerbread.