Microsoft již prodal přes 40 milionů licencí na Windows 8

Zatímco by se mohlo zdát, že prodeje operačního systému Windows 8 nejsou moc valné, opak je pravdou. Microsoft prostřednictvím svého blogu oznámil, že již prodal 40 milionů licencí. A to není špatné vzhledem k faktu, že se systém prodává pouze jeden měsíc.

Pro srovnání můžeme uvést statistiku předchůzce a konkurence. Licencí na Windows 7 se Microsoftu podařilo prodat 60 milionů licencí za první dva měsíce prodejů, zatímco Apple dokázal prodat 3 miliony licencí na Mac OS X Mountain Lion za první 4 dny. Ačkoliv nesrovnáváme údaje za stejná období, můžeme prohlásit, že prodeje Windows 8 rozhodně nejsou špatné a nezaostávají za prodeji předchozí verze. Nesmíme také zapomenout, že jsme uprostřed období vánočních nákupů, které se ještě mohou příznivě promítnou do čísel prodejů.

Zdroje: Windows Blog, ZDNet, Yahoo

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku