Domů » Bleskovky » Microsoft i Google mají v App Store více aplikací než Apple

Microsoft i Google mají v App Store více aplikací než Apple

V Redmondu letos pořádně šlápli do rozšiřování vlastních aplikací a služeb pro konkurenční platformy, což se projevilo ve všech obchodech aplikací velké trojky. Server Venture Beat se podíval na to, kolik aplikací mají Microsoft, Google a Apple ve vlastních obchodech a v obchodech svých konkurentů.

  

Výsledky nepřekvapují, zatímco Microsoft nabízí pořádnou aplikační základnu pro všechny tři platformy, Apple si hraje na vlastním písečku a své konkurenty zcela opomíjí. V jeho vlastním App Store má dokonce více aplikací jak Google, tak Microsoft. V Play Store vládne Google, ve Windows Phone Store Microsoft, ovšem zatímco redmonští nabízí pro Android 45 aplikací, ve WP Store se Google drží při zemi s jednou aplikací pro vyhledávání. Uvidíme, zda Google v příštím roce situaci přehodnotí poté, co dojde ke sloučení všech obchodů Microsoftu do jednoho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Množství neurčuje kvalitu aplikací ani samotného os. A podle mého je na tom pořád nejlépe Apple, potom Android, BB10 a pak ten zbytek jako je Symbian a spol… Omlouvam se popř. některým členům, co místo žil mají naběhlé párky. PS: jsem v každodenním styku se vším kromě iOS.

  • xixao (neregistrovaný)

   No vidis a ja si myslim ze Apple z tech vsech prave stoji nejvic za prd.

  • lerion (neregistrovaný)

   Peete, opět jsi ze sebe udělal hlupáka. Toto není článek o Windows Store, ani o Google Plány…

   Přečti si ho div, než začneš komentovat…

  • Ok moje chyba, ale nadávky si nech třeba pro příbuzné ju ;-) a když už jsme u toho, tak mě těší, že jsem ho ze sebe jen udělal a odpověděl jsi mi na to, že stále vedeš :-)

  • Peete: vždyť o kvalitě aplikací nebo os toto vlákno není. Jsi mimo, a v tom vedení jsi v tomto vlákno ty. Pro min, ale zasloužil jsi to.

  • lerion (neregistrovaný)

   Peete: Vidíš nadávky někde, kde žádné nejsou…

  • MAREK1: S toho si nic nerob. Potreboval ako obvykle napisat prispevok, kde by trosku potopil MS.

 2. Hapy (neregistrovaný)

  A hele ta apka od Googlu je i ve Windows Storu. :D

 3. wtf (neregistrovaný)

  Coze? Google ma appku v wp store? To ked si Google vsimne, tak sprdne vyvojarov a ihnet ju zmaže :D

 4. No jo, jen se všichni pořád utěšujte, že až bude jednotný store pro všechny platformy Windows, tak bude (kvalitních) aplikací habakuk. :D

  1. Zvláštní, že teď je store jednotný pro RT i x86 a aplikace žádné. Až se k tomu připojí Windows Phone, tak jich budou miliony. Hmm… Myslím, že 2 x 0, nebo 3 x 0 je pořád jen nula.

  2. Že to budou jen jedny Windows? Společný kód a ta stejná aplikace poběží jak na PC, tabletu i mobilu? Ale, kecy v kleci! iOS je taky ten stejný systém na iPhone a iPadu, ale když si někdo nedá tu práci a nevytvoří aplikaci pro obě prostředí je aplikace pro iPhone na iPadu naprosto nepoužitelná a odporná. [odkaz] Přinejlepším to dopadne tak, že se roztáhne na celý displej. Čeští vývojáři (včetně těch úplně největších) by mohli vyprávět, jak to vypadá když se vykašlou na cokoliv jiného, než na mobil. Android je na tom téměř stejně. Apka na tabletu sice zabírá celou plochu displeje, ale je zase jen roztažená a velikost ovládacích prvků připomíná telefon pro důchodce.

  A jak asi myslíte, že to bude vypadat no novém super storu, když jediné místo, zde jsou nějaké aplikace, je Windows Phone Store.

  • wtf (neregistrovaný)

   Tolko namahy a pritom uplne OT komentar. Mozno by si si mal precitat članok ;)

  • fucker (neregistrovaný)

   Ale on ma pravdu. WP fans furt uistuju „to bude coskoro“, „novy update“, „nove WP telefony“, „viac apps“ a kde nic tu nic.

  • FUCKER: jak kde nic tu nic? :-)

   Porovnej si situaci s WP7 a současnými WP8.1 – jak z hlediska funkcí systému, nových API, tak i počtu aplikací ve STORE. To je obrovská změna k lepšímu :-)

 5. Google příští rok nic nepřehodnotí, proč by si nechával vyrůst konkurenční platformu? Pro Google budou W10+ v hledáčku teprve pokud se podaří nasbírat větší tržní podíl – pak už je nebude moci igonorovat.

  • „podaří nasbírat větší tržní podíl“ to se leda stane v nějakém pararelním vesmíru, reálně to má WP již dávno odpískáno.

   Nejprve WP odpískal celosvětový trh, poté výrobci následováni vývojáři a redaktory, kteří dříve WP obhajovali, nyní nezbývá než čekat na odpískání ze strany MS,pokud v něm zbyla špetka rozumu.

   Odpískání ze strany WP letky neočekávám,pro ně je WP i s nulovým podílem nejlepším systémem pod sluncem.

 6. Miroslav Havlíček

  Apple má v Google Play i ve Windows Phone Storu minimálně po jedné aplikaci – Beats Music.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).