Domů » Bleskovky » Microsoft Hyperlapse: Zrychlená a stabilizovaná videa na pár kliků pro Windows (Phone) a Android

Microsoft Hyperlapse: Zrychlená a stabilizovaná videa na pár kliků pro Windows (Phone) a Android

Zhruba před rokem představili výzkumníci z Microsoft Research technologii Hyperlapse, která si klade za cíl oživit a zrychlit například videa natočená například outdoorovými kamerami. Tato technologie nepracuje jako obyčejná softwarová stabilizace minimalizující otřesy, ale přidává i prvky jako náklon obrazu či zoomování. Díky tomu i video z pěší expedice po horách může vypadat, jak kdyby jej natočil dron letící metr nad terénem. Na rozdíl mezi vstupním videem a výsledkem prohnaným přes Hyperlapse se můžete podívat na následujícím videu.

Microsoft Research nyní dává tuto technologii k dispozici veřejnosti a to jak pro počítače s Windows, tak pro vybrané telefony se systémem Windows Phone a Android. Pro zpracovávání dlouhých a náročnějších videí je dokonce možné využít serverů Azure, které se o úpravy postarají vlastními prostředky.

Ovládání aplikace (alespoň té pro Windows) je velmi jednoduché, naimportujete vstupní video, nastavíte si požadovaný vzhled výsledku, tedy míru zrychlení (2 – 25x), míru stabilizace a výsledné rozlišení a snímkovací frekvenci. Nejste-li s výsledkem spokojeni, je možné se vrátit k nastavení a některé položky změnit. Pochopitelně pro zpracování videa je výhodné vlastnit výkonný hardware.

   

Aplikaci Hyperlapse pro Windows si můžete stáhnout z tohoto odkazu, verze pro Windows Phone (pro telefony Lumia 435, 530, 532, 535, 630, 635, 640, 640 XL, 730, 735, 830, 930 a 1520) a Android (pro telefony Samsung Galaxy S5, S6, S6 Edge, Note 4, Google Nexus 5 a 6, Nexus 9 tablet, HTC One M8 a M9, Sony Xperia Z3) z odkazů níže. Link na Google Play bude fungovat pouze, pokud se zaregistrujete na těchto stránkách do seznamu beta testerů. 

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Super díky za článek, jen mě furt zaráží nepodpora Lumii 20 řady, i když 1520 je zastoupena, ale porč neni 920 když je i 435,530,532 :-/

  • lerion (neregistrovaný)

   Řekl bych, že je to o výkonu procesoru.

  • Martin Alexandr

   Myslíš ? Co tak koukám na 435, tak má taky „jen“ 2 jádro , menší takt než 920, tak nevim jestli to bude procesorem, možná že jen 20 řada přijde později na řadu

  • Procesor nedělá jen počet jader a MHz…

  • až na to že S4 Plus + Adreno 225 je vykonnejši než Snapdragon 400

  • Tu ide skôr o to, aké featury daný čip podporuje

  • Jakub Karásek

   opravdu to vypadá na některé instrukce podporované čipy Snapdragon 200, 400 a 800. Telefony se Snapdragonem S4 podporovány nejsou

  • peperonni (neregistrovaný)

   Podle [odkaz] není problém v instrukcích CPU ale v ovladačích GPU.

 2. fero (neregistrovaný)

  Geniální, tleskám Microsoftu

 3. hmmm, skoda te 920, nevim jestly to do budoucna bude, ale ja cekam na novy mobily od MS tak do te doby vydrzet s 920 a uvidime co predvedet ms po lete

  • Asi tak, ja tiez cakam na dostojneho nastupcu 920 takze ma ani velmi netrapy ze nie je na x20 radu :)

 4. Tomu sa hovori inovativni Software. Konecne nieco pouzitelne :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).