Domů » Bleskovky » Microsoft Hyperlapse nově podporuje většinu smartphonů s Windows Phone i Androidem

Microsoft Hyperlapse nově podporuje většinu smartphonů s Windows Phone i Androidem

Loni představili výzkumníci z Microsoft Research technologii Hyperlapse, která umí softwarově vylepšit videa natočená z pohledu osoby tak, že vypadají, jako by je pořídil dron letící nad povrchem. Tato pokročilá stabilizace bere v potaz i náklon obrazu, či jeho přiblížení a také umí výsledné video zrychlit (1 – 32×). 

První ochutnávka aplikace Hyperlapse byla uvolněna letos v květnu, podporováno však bylo pouze omezené množství telefonů a pro verzi na Android bylo nutné se registrovat do beta testingu. To vše s novou verzí odpadá. Hyperlapse pro Android opouští status beta verze a zbavuje se exkluzivity na zhruba desítku posledních vlajkových modelů, nyní je omezením pouze verze Androidu, která musí být 4.4 KitKat a vyšší.

  

Microsoft rozšířil i počet podporovaných telefonů s Windows Phone, aplikaci lze spustit i na zařízeních s procesory Qualcomm Snapdragon S4 a 512 MB RAM, pro záznam videa v HD je však zapotřebí mít operační paměti rovný gigabajt. Aplikaci Hyperlapse si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Pro záznam v Hd ne potreba 1gb takze pro full hd je potreba 2gb ? ;) jinak jsem rad ze se dočkala i Lumie 920 :) jak to pujde vyzkouším.

 2. Škoda, že odkaz na Store (přesněji Store takový) pořád přesměrovává z obchodu s aplikacemi na MS Store, to je neskutečnej fail, co se Microsoftu povedl.

 3. ta aplikace pro deskop dává MNOHEM, ale opravdu mnohem lepší výsledky. Tohle mi přijde jako jenom vyházená vokna ve videu.

  • Martin Alexandr

   Mohl bych se tě zeptat kolik ti zabírá místa aplikace pro desktop? mě to ukazuj 9,6 GB a zdá se mi to hodně, tak jestli to není jen chyba

 4. chtel bych se zeptat umi to videa i spomalene ta mobile verze? diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).