Microsoft Hyperlapse nově podporuje většinu smartphonů s Windows Phone i Androidem

Loni představili výzkumníci z Microsoft Research technologii Hyperlapse, která umí softwarově vylepšit videa natočená z pohledu osoby tak, že vypadají, jako by je pořídil dron letící nad povrchem. Tato pokročilá stabilizace bere v potaz i náklon obrazu, či jeho přiblížení a také umí výsledné video zrychlit (1 – 32×). 

První ochutnávka aplikace Hyperlapse byla uvolněna letos v květnu, podporováno však bylo pouze omezené množství telefonů a pro verzi na Android bylo nutné se registrovat do beta testingu. To vše s novou verzí odpadá. Hyperlapse pro Android opouští status beta verze a zbavuje se exkluzivity na zhruba desítku posledních vlajkových modelů, nyní je omezením pouze verze Androidu, která musí být 4.4 KitKat a vyšší.

  

Microsoft rozšířil i počet podporovaných telefonů s Windows Phone, aplikaci lze spustit i na zařízeních s procesory Qualcomm Snapdragon S4 a 512 MB RAM, pro záznam videa v HD je však zapotřebí mít operační paměti rovný gigabajt. Aplikaci Hyperlapse si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku