Microsoft Hyperlapse nově podporuje většinu smartphonů s Windows Phone i Androidem

Loni představili výzkumníci z Microsoft Research technologii Hyperlapse, která umí softwarově vylepšit videa natočená z pohledu osoby tak, že vypadají, jako by je pořídil dron letící nad povrchem. Tato pokročilá stabilizace bere v potaz i náklon obrazu, či jeho přiblížení a také umí výsledné video zrychlit (1 – 32×). 

První ochutnávka aplikace Hyperlapse byla uvolněna letos v květnu, podporováno však bylo pouze omezené množství telefonů a pro verzi na Android bylo nutné se registrovat do beta testingu. To vše s novou verzí odpadá. Hyperlapse pro Android opouští status beta verze a zbavuje se exkluzivity na zhruba desítku posledních vlajkových modelů, nyní je omezením pouze verze Androidu, která musí být 4.4 KitKat a vyšší.

  

Microsoft rozšířil i počet podporovaných telefonů s Windows Phone, aplikaci lze spustit i na zařízeních s procesory Qualcomm Snapdragon S4 a 512 MB RAM, pro záznam videa v HD je však zapotřebí mít operační paměti rovný gigabajt. Aplikaci Hyperlapse si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Martin Alexandr (neregistrovaný)

  Pro záznam v Hd ne potreba 1gb takze pro full hd je potreba 2gb ? ;) jinak jsem rad ze se dočkala i Lumie 920 :) jak to pujde vyzkouším.

 2. Vlasta W. (neregistrovaný)

  Škoda, že odkaz na Store (přesněji Store takový) pořád přesměrovává z obchodu s aplikacemi na MS Store, to je neskutečnej fail, co se Microsoftu povedl.

 3. Her Mister (neregistrovaný)

  jo konecne i pro 920 :-)

 4. mimonaut (neregistrovaný)

  ta aplikace pro deskop dává MNOHEM, ale opravdu mnohem lepší výsledky. Tohle mi přijde jako jenom vyházená vokna ve videu.

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   Mohl bych se tě zeptat kolik ti zabírá místa aplikace pro desktop? mě to ukazuj 9,6 GB a zdá se mi to hodně, tak jestli to není jen chyba

 5. Her Mister (neregistrovaný)

  chtel bych se zeptat umi to videa i spomalene ta mobile verze? diky

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *