Domů » Bleskovky » Microsoft poskytne svoji holografickou platformu ostatním výrobcům, Asus zvažuje vlastní brýle

Microsoft poskytne svoji holografickou platformu ostatním výrobcům, Asus zvažuje vlastní brýle

Microsoft letos v lednu představil svoji náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu Hololens, přičemž první kusy by se měly dostat do rukou vývojářů začátkem příštího roku. Nebude se však jednat o jediné zařízení svého druhu, do holografické hry Microsoftu se mohou zapojit i další výrobci třetích stran, zájem již vyjádřila například tchajwanská společnosti Asus.

  

Serveru CNet to potvrdili šéf divize Microsoftu Windows and Devices Terry Meyerson a generální ředitel Asusu Jonney Shih. Veškerý hardware Microsoftu je podle Meyersona vyvíjen s myšlenkou rozvíjení ekosystému Windows a z tohoto důvodu se redmondští zapojují i do oblasti rozšířené reality. Zda jejich holografickou platformu Asus využije, ale ještě stále není rozhodnuto. Podle ředitele tchajwanské společnosti máme „počkat a uvidíme“. Jonney Shih se nicméně nechal slyšet, že nehodlá stavět svoji virtuální realitu na Google Glass, jejichž uživatelské rozhraní mu přijde příliš omezené.

  

Asus je aktuálně šestým největším výrobcem počítačů na světě, a rozšířená realita by bezpochyby byla zajímavá pro jeho herní skupinu zařízení Republic of Gamers. Microsoft v této oblasti virtuální reality s Asusem nijak soutěžit, naopak cílem Microsoftu je podle Meyersona, aby lidé přišli domů a stali se součástí ekosystému Windows. Zda Microsoft chystá i levnější spotřebitelskou verzi Hololens, jsme se však nedozvěděli. Terry Meyerson na tuto otázku odpověděl vyhýbavě: „Jestliže si mé děti odmítnou sundat Hololens z hlavy při hraní Minecraftu, budeme vědět, že jsou brýle pro hráče Minecraftu připraveny.“ 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).