Domů » Bleskovky » Microsoft představil nové externí baterie s kapacitami od 5 200 do 12 000 mAh

Microsoft představil nové externí baterie s kapacitami od 5 200 do 12 000 mAh

Prvním produktem z dílen bývalé mobilní divize Nokie s logem Microsoftu nebyl telefon, ale externí baterie DC -21 s kapacitou 6 000 mAh. K tomuto modelu nyní přibývají tři nové kousky s kapacitami 5 200, 9 000 a 12 000 mAh a schopností dobíjet dvě zařízení v jednu chvíli. Lze také nabíjet baterii a současně z ní například telefon.

  

Nabíjení probíhá skrze dva USB porty proudem 2 100mA, o nabití a vybití battery packu informuje čtveřice diod. Microsoft slibuje, že si baterie udrží až 80 procent své kapacity, i když ji necháte ležet v batohu několik měsíců. Externí baterie budou k dispozici na vybraných trzích v příštích týdnech, dostupnost v ČR, ani tuzemskou cenu v korunách ale prozatím neznáme. 

Model Kapacita Hmotnost Doba nabití Cena
DC-32 5 200 mAh 141 g 210 min 35 USD (850 Kč bez DPH)
DC-33 9 000 mAh 215 g 360 min 45 USD (1 100 Kč bez DPH)
DC-34 12 000 mAh 275 g 480 min 55 USD (1 300 Kč bez DPH)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Nechapu, proc ceny nasadily tak vysoko.

 2. Tak údaj o udržení kapacity mi přijde v intencích LiIon technologie, tam nějak nevidím žádnou invenci ze strany MS.

  Pokud je to vybaveno USB Type-C (což by dávalo smysl s ohledem na připravované Lumie, atd.), tak je to zajímavé bižu, jinak mě ale nenapadá, čím by to mělo zaujmout oproti čemukoli na trhu.

  Bohužel je ten snímek tak blbe, že na konektory nevidíme a text nám také nepomohl.

  BTW: ty dva konektory spíše slouží k vybíjení?:) Nebo tam jsou dva USB Type-C a je jedno, jakým směrem bude proudit energie?

 3. Těch parametrů bych chtěl znát více. Moje L930 se jen tak z něčeho nenabije. Například nabíjení ze základních nabíječek Lumia trvá třeba 8hod, u lepších 3hod, v autě by to trvalo snad týden. Když pustím navigaci a zapojím mobil do nabíječky, vydrží mi asi 4 hodiny.

  Takže by mě zajímalo jak rychle se třeba taková L930 nabije z této baterie.

  • Tak jestli „lepší“ máš na mysli 2A (std.) a toto dává 2A (2,1A bude jen pro iVěci), tak…?:)

  • marekj (neregistrovaný)

   Mne sa v aute nabije v pohode. Zalezi aká nabijacka.

  • No standardní nabíječka Nokia má jen 1,3A.

 4. Kdo ma treba THL 5000, tak tohle nepotrebuje… 5 dnu staci :D Snad na to za par let prijdou i velci vyrobci…

  • THL vůbec neznám, ale podle specifikací co jsem si našel to vypadá jako že tenhle telefon má pouze jednu vadu …. (operační systém) :-)

  • Nerv (neregistrovaný)

   Nahodou system u tohoto telefonu je prvotridne vyladeny!

 5. Vypadá trošku jako moje externí baterka od Xiaomi, která stála v kapacitě 5200 mAh 400 Kč s DPH.

  Musím ale říct, že nabíjí L930 slušně a rychle, zvládne do 100% stejně jako moje 2A nabíječka. Více než jedno nabití ale nedá, pokud se telefonu u nabíjení používá, pokud ne, pak ještě třeba 20-30% nabije po dalším zapojení,

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).