Domů » Bleskovky » Microsoft přemlouvá uživatele, aby neopouštěli prohlížeč Edge: Mobilní verze se naučí vyhledávat i mimo Bing

Microsoft přemlouvá uživatele, aby neopouštěli prohlížeč Edge: Mobilní verze se naučí vyhledávat i mimo Bing

Změna internetového prohlížeče (nebo jakékoliv jiné vestavěné aplikace) ve Windows 10 není jednoduchá, pokaždé je nutné prokousat se strukturou nastavení a najít položku Výchozí aplikace. Proti tomuto řešení se již dříve ohradila Mozilla, avšak Microsoft zřejmě návrat ke stavu z Windows 7 či 8 nechystá; naopak již do aktuálního preview Windows 10 ještě přidal další potvrzovací okno, v němž žádá, aby si uživatel změnu výchozí aplikace ještě jednou rozmyslel.

  

Přitom zrovna Microsoft Edge si ve své aktuální verzi zaslouží změnu jako první. Sice se jedná o rychlý prohlížeč, ale chybí mu spousta základních funkcí jako synchronizace záložek/hesel/nastavení, podivně pracuje s oblíbenými položkami či otevřenými záložkami a kromě toho stále nepodporuje slíbené doplňky. Jejich příchod má být navíc podle posledních informací odložen až na příští rok. 

  

Vítané změny se dočká mobilní verze, v níž bude možné vyměnit si výchozí vyhledávač Bing za jiný. Podle uniklého screenshotu bychom se mohli dočkat už v příštím sestavení Windows 10 Mobile, a snad i ve veřejné verzi tohoto systému, která je očekávaná na konci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. „Přitom zrovna Microsoft Edge si ve své aktuální verzi zaslouží změnu jako první.“ tak to velmi pobavilo:)

  • Tiez mam z Edge celkom dobry pocit. Nacitava sa ovela rychlejsie ako Chrome a na niektorych strankach, kde Chrome nedovoli scrollovat kvoli nacitavaniu obsahu uz Edge funguje. Zase na druhej strane sa Edge tiez vie niekedy zastavit a vtedy nedovoli prepnut ani na inu kartu.

   A vyhladavanie cez Google funguje, len si treba najprv otvorit stranku Google a potom sa objavi vo vybere vyhladavacov.

  • Přesněji, pobavilo svou trefností, aby nedošlo k omylu:)

   Edge je bohužel opravdu na nic, i jen pro „to nejzákladnější webování“ např. rodičů. Jako vysvětlovat jim, že tohle neprojde, protože si ten prohlížeč (Edge) neporadí s CAPTCHA zadáním a že se musí přes bla bla otevřít záložka v IE je neprůchodné, zato velmi snadno řešitelné. Odstřelit Edge a nastavit jako výchozí IE. Je to smutné, jsem nadšenec do nových technologií, ale Edge je opravdu přes čáru, vlastně hluboko pod ní.

   Z mého pohledu (druhé strany na stupnici uživatelů) je to Edge také naprosto nepoužitelná věc. Pro koho to vlastně je?

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   Aj ako MS priaznivec, musím s UNIm súhlasiť, na desktope je to nepoužiteľné a keď som videl ako sa pristupuje k ,,oblúbeným“ na mobilnej verzii, tak dovi dopo… Jedine že by to ešte doladili, ale ináč neviem, neviem…

  • Jak na pc, tak na mobilu je Edge des.Hrozny paskvil, zlaty IE v posledni verzi 11.

 2. xexperimente (neregistrovaný)

  Změnit vyhledávací engine se dá, řekl bych i docela dlouho.

  • Jakub Karásek

   Máte pravdu, bylo to myšleno k mobilní verzi prohlížeče, text jsem již přeformuloval, aby to bylo patrné

  • Jsem houby češtin, to přiznávám, ale když už jsem náhodou viděl příslušní díl Millerovic rodinky, neměl by tam být spíše středník?:)

 3. Nevšiml jsem si, že by uniklý build bůhví odkud je „aktuální preview Windows 10″… Až se to objeví v RTM, nebo minimálně v IP, tak se tomu můžete začít teprve vysmívat…

 4. Mobilní verze se to již naučila. Stačí přepnout preferovanou verzi na „stolní počítač“, navštívit google.cz,změnit v nastavení výchozí vyhledávač a pak přepnout zpět na mobilní verze stránek. A je to….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).