Domů » Bleskovky » Microsoft Edge: Nové logo, podpora rozšíření konkurenčních prohlížečů a první výsledky benchmarků

Microsoft Edge: Nové logo, podpora rozšíření konkurenčních prohlížečů a první výsledky benchmarků

Ve středu Microsoft odhalil skutečné jméno svého nového internetového prohlížeče, který byl vyvíjen pod kódovým jménem Project Spartan. Jmenuje se Microsoft Edge, což přináší jednu obrovskou výhodu ukrytou v prvním písmenu – uživatelé navyklí na „modré éčko“ v hlavním panelu budou stále jako doma a možná ani nové jméno pro bránu do světa internetu nepostřehnou. Ostatně posuďte sami pohledem na nové logo a ikonu (nebo spíše dlaždici)

   

Základní funkce nového prohlížeče nám jsou známy již delší dobu, na konferenci Build nicméně zazněly i dosud neznámé skutečnosti. Stejně jako Microsoft představil jednoduché nástroje pro portaci aplikací z Androidu a iOS na Windows, bude možné jednoduše portovat i rozšíření pro browsery Google Chrome a Firefox na běh pod Edge. Joe Belfiore na úvodní keynote například na Edge ukázal bezproblémové fungování doplňku Reddit nebo Pin It pro Chrome. Prozatím není jisté, zda Microsoft nabídne pro doplňky centralizovaný „obchod“ jako je Chrome Web App Store nebo Firefox Addons, podle posledních informací ale doplňky pro Edge nebudou dostupné při uvedení Windows 10 na trh a příjdou později. 

    

Včera vypuštěné sestavení Insider Preview Windows 10 prohlížeč Edge neobsahuje, Microsoft jej však na konferenci Build demonstroval a nevyhnul se porovnání výkonu s konkurenčními prohlížeči. Edge dle očekávání v benchmarcích (JetStream, Octane a SunSpider) dominoval, na reálné výsledky si však budeme muset počkat až do oficiálního vypuštění. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. som zvedavý, IE je strašný, uvidíme ako na tom bude s ovladaním a rozšierniami Edge a hlavne ako na tom bude s naročnostou na pamäť(W8 na tablete mi už pri pár otvorených taboch v novej Opere vypisuje plnú pamäť)

  • Mám na Thinkpad tablet 8 otevreno klidne 15 založek v IE, Teitter, skype, obrázky, office a žádné zpomalení či nedostatky paměti nepozoruji. Mám teda 4GB, to je fakt.

  • Martin Alexandr

   Hele kdyz jsem koukal tak kolem 40mb si vzal a to sem mel asi 3 záložky otevřené

  • Ja mám 2GB RAM a nebavím sa o IE(ktorý úplne nepohodlný priehľadač) ale Opere. Preto píšem, že sa uvidí či má Edge nedostane na svoju stranu.

 2. fero (neregistrovaný)

  já myslel, že už IE11 byl rychlejší než Chrome

 3. Frissone (neregistrovaný)

  To logo mi přijde špatné nejen proto, že je vyloženě hnusné (subjektivní názor) a postrádá nějaký oku lahodící řád (objektivní konstatování), ale taky proto, že je příliš podobné logu mezi uživateli nepopulárního „Internet Exploderu“

  • To logo je opravdu zvlastni a nepekne.Ale logo funkcnost nedela, takze uvidíme jak to bude slapat.NA poslední verzi exploreru jak na pc tak v telefonu si nemohu stezovat a slape lepe nez konkurence.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).