Domů » Bleskovky » Doplňky pro Edge se blíží: Microsoft je krátce ukázal na svých stránkách

Doplňky pro Edge se blíží: Microsoft je krátce ukázal na svých stránkách

Internetový prohlížeč Microsoft Edge se učí nové funkce za pochodu, avšak k dokonalosti mu ještě nějaké drobnosti chybí. Mluvíme zejména o přislíbené podpoře rozšíření, která by mohla schopnosti nového modrého „éčka“ výrazněji rozšířit.

 

Dříve, než se podpora doplňků v Edge dostane ke koncovým uživatelům, dostanou ji do rukou vývojáři. Microsoft dokonce první doplňky vystavil na svůj web pro vývojáře, i když zřejmě omylem, neboť stránka již byla odstraněna.

  

Prvními vlaštovkami mají být obsluhovat sítě Pinterest a Reddit, na svých stránkách již také přislíbil svůj doplněk populární AdBlock Plus. 

 

Integrace doplňků bude probíhat podobně jako v Google Chrome, přítomnost v prohlížeči budou znázorňovat ikonky schované pod třemi tečkami. Doplňky pro Microsoft Edge mají vycházet přímo z doplňků pro Chrome, vývojáři pouze musí změnit několik drobností v kódu.

Podpora rozšíření by měla přijít příští rok v některé z aktualizací systému Windows 10, jako první ji dostanou k ozkoušení Insideři. Škoda jen, že přestože je Edge univerzální aplikací, na mobilech se doplňků v první vlně nedočkáme. Microsoft však v budoucnu jejich přítomnost nevylučuje (více informací). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments