Microsoft Edge bude podporovat doplňky i na telefonech, na konkurenční platformy se nechystá

Nový internetový prohlížeč Microsoftu nebude jen přejmenovaný Internet Explorer, ale zbrusu nová univerzální aplikace, která bude k dispozici nejen na počítačích s Windows, ale i na mobilních telefonech. Na přednáškách v rámci konference Build v minulém týdnu zaznělo několik podstatných informací o budoucnosti nového modrého „éčka“.

  

Ač je nový Microsoft dosti otevřený všem platformám, prohlížeč Edge má zůstat uzavřenou záležitostí za branami redmonského giganta. Microsoft nemá v plánu uvolnit jej jako open source, dokonce zástupci společnosti potvrdili, že v současnosti není na pořadu dne uvolnění Edge na Android a iOS. Microsoft navíc zřejmě tlačí termín vypuštění Windows 10, z tohoto důvodu bude v RTM chybět přislíbená podpora doplňků, která bude díky univerzálnosti aplikace k dispozici i na mobilních telefonech. Tato informace přichází přímo od manažerů Microsoftu Seana Lyndersaye a Charlese Morrise.

Doplňky však na mobilní telefony přijdou ještě později než na počítačích, Microsoft se nejprve musí poprat s problémy, které mohou na telefonech nastat – malý prostor pro přídavná tlačítka rozšíření, zvýšené nároky na výkon, stabilita apod. Přestože nebude podpora doplňků přítomna na žádné verzi Windows 10 při vypuštění, bude možné ji vyzkoušet dříve v rámci programu Insider Preview. Na počítačích údajně krátce po letním vydání Windows 10 pro počítače.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Martin Alexandr (neregistrovaný)

  Za mě super zpráva :) Edge zůstane doma, aspoň zatim a doplňky i na mobilu :) ale jsem zvědav co za doplňky bude umět, a zda bude možnost doplňky na mobilu automaticky vypnout (v nastavení, kdyz budeme chtit) když to bude univerzální apka

 2. Peete (neregistrovaný)

  …na konkurenční platformy se nechystá. Myslím, že to zas tak bolestivá informace není :D

  • Tak bud spokojny (neregistrovaný)

   a neotravuj tu svojimi priblblimy poznamkami pod kazdym clankom, co sa tyka MS.

  • Peete (neregistrovaný)

   Co jsi kazatel? Aha.. omlouvám se a už se to nikdy nestane, prosím o odpuštění. Nyní budu psát pouze u článků, které se týkají úspěšných firem viz (Apple a Google) :-)

 3. mark (neregistrovaný)

  Jeste to tak. Bylo by stejne uspesne jako kdyby chtely dat IE na linux :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *