Domů » Bleskovky » Microsoft dokončuje výroční update Windows 10: Nové preview pro PC a telefony opravuje chyby

Microsoft dokončuje výroční update Windows 10: Nové preview pro PC a telefony opravuje chyby

Jako na běžícím páse. Microsoft po pár dnech vydal další Insider previw svého operačního systému Windows 10, a to jak pro počítače a tablety, tak pro smartphony. Sestavení nese číslo 14332 a spíše než nálož novinek přináší opravy chyb; jejich odhalování ostatně bude náplní několika dalších dní.

windows-10-mobile-3

Microsoft totiž spouští „The Bug Bash“, což je čtyřdenní program, v němž budou insideři plnit všemožné úkoly z různých oblastí systému. Nové úkoly se budou od těch tradičních ve Feedback Hubu lišit a mnoho z nich bude obsahovat více než jeden scénář, některé budou více technické a budou vyžadovat změny konfigurace systému. Microsoft chce do neděle nasbírat pořádný balík dat, na jehož základě bude odstraňovat nalezené chyby, a to i v těch částech systému, kam se běžný smrtelník obvykle nedostane.

Microsoft v posledních updatech již zřejmě do systému zapracoval všechny novinky, které chce mít ve výročním updatu, a tak nyní začíná fáze testování. Vydání aktualizace je očekáváno někdy v červenci, takže na odstranění chyb mají redmonští ve spolupráci s Insidery spoustu času. Obrovskou spoustu chyb například odstraňuje toto nové sestavení, a to jak na mobilních, tak na počítačových Windows. Verze pro počítače a tablety navíc dostala i na pár drobných novinek:

  • Cortana umí nově vyhledávat obsah v Office 365, tedy v emailech, kontaktech, kalendáři a také v souborech na OneDrive for Business či SharePoint. Pro spuštění této funkce je zapotřebí přidat k účtu Office 365 položku Cortana Notebook.
  • Vylepšená má být také výdrž baterie v režimu Connected Stanby, tedy v situacích, kdy je notebook nebo tablet uspán do pohotovostního režimu a na pozadí běží pouze méně významné aktivity.
  • Linuxový terminál Bash například korektně pracuje se sítí a také lépe vypadá na zařízeních s vysokým rozlišením displeje; lepší je také zobrazování speciálních znaků.

Jak mobilní, tak počítačová Windows 10 s současném sestavení pro Insidery obsahují spoustu chyb, kvůli nimž nedoporučujeme instalaci preview na vaše primární zařízení. Chyby jsou prakticky totožné s předchozími sestaveními, takže vás odkážeme na naše minulé články – chyby v mobilní verzí najdete zde, chyby v počítačových Windows jsou popsány zde. Windows 10 Anniversary Update by měl být vypuštěn mezi veřejnost na konci července.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments