Domů » Bleskovky » Microsoft dnes odhalí další kapitolu Windows 10: Překvapí nás i novým hardwarem?

Microsoft dnes odhalí další kapitolu Windows 10: Překvapí nás i novým hardwarem?

V 18:00 začne tisková konference společnosti Microsoft, jejíž hlavním tématem budou spotřebitelské novinky připravované systému Windows 10. Preview by mělo být obohaceno o spoustu funkcí, z nichž musíme vyzdvihnout zejména hybridní prostředí Continuum, personální asistenku Cortanu nebo společný obchod aplikací pro počítače, tablety a mobilní telefony.

 

Událost se má také točit kolem hraní počítačových her, dokonce se objevily spekulace, že Microsoft představí vlastní náhlavní soupravu pro virtuální realitu. Nás ale především zajímají mobilní zařízení. Dnes bychom měli dostat první ochutnávku nové verze operačního systému Winodws 10 pro mobilní telefony a tablety, objevit by se mohl i nový kancelářský balík Office pro tato zařízení.

  

V neposlední řadě doufáme, že se potvrdí spekulace o chystaném komunikátoru s hardwarovou klávesnicí, který by mohl oživit zatuchlé vody obdélníkových placek. Tisková konference začíná v 18 hodin, streamována bude živě na této stránce. Po skončení vám přineseme přehledný článek o představených novinkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

35 komentářů

 1. Představení komunikátoru s HW klávesnicí by opravdu potěšilo.Věc, která z trhu prakticky vymizela a přitom je po ní poptávka.Na W10 jako takové se těším též, konečně to nebude kočkopes jako 8/8.1 na PC, provázanost s telefonem a aplikacemi bude třesničkou na dortu.

 2. Bojím se bojím, že čím víc od toho čekáme, tím větší zklamání to případně bude.

 3. tak, mame za sebou 15 minut nezazivnich kecu na temu „jsme spasa tohto sveta“ a pak stream skoncil a chvili nepomahalo ani obnoveni webu. quality by microsoft.

  • Apple bol na tom rovnako.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Tomu ze sa to vyplo WEPWZWANILOVI ma az tak neprekvapuje. Siri taku silnu negativnu energiu ze to skratka zablokovalo. Ja som si to pozrel cele az do konca ale mal som niekolko raz zastavene video s napisom buffering.

 4. Pro Windows 8.1, WP8.1 a Windows 7 budou Windows 10 zdarma.

 5. Telefony a tablety… jdeme na to :D

 6. Pořádek v natavení taky.

 7. Xbox…doufám, že pan Spencer oznámí odchod celého týmu zodpovědného za aplikaci Xbox Music.

 8. tak, souhrn. opajcli google inbox a fotky, maji stejne vypadajici kalendar na pc a mobile a prohlizec umi pdf. vitejte v roce 2011.

 9. hdhd (neregistrovaný)

  Tak pánové.. SMISKUCZ,LOGITECH,atd. atd. Doufám že sedíte. Jestli teda sledujete konferenci:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).