Domů » Bleskovky » Microsoft bude k Lumii 950 XL rozdávat zdarma Display Dock i v ČR

Microsoft bude k Lumii 950 XL rozdávat zdarma Display Dock i v ČR

Zanedlouho se v České republice začnou prodávat nové vlajkové smartphony Microsoft Lumia 950 a 950 XL, přičemž již nyní je možné si tyto dva telefony předobjednat na oficiálním českém webovém obchodě Microsoftu. Stejně jako v několika ostatních zemích pro nás redmodnský gigant připravil speciální akci, při níž je možné získat při pořízení Lumie 950 XL zdarma krabičku Display Dock.

  

Toto příslušenství, které je určeno pro využívání hybridního prostředí Continuum na externím displeji, bude samostatně stát 2 999 korun. Pokud o jeho zakoupení uvažujete, vyplatí se paradoxně zakoupit dražší Lumii za 18 999 korun a získat Dock zdarma, než zakoupit za 16 499 korun menší Lumii 950 a za Dock si další tři tisíce připlatit. Microsoft sice u popisu Lumie 950 XL uvádí, že se akce týká obou modelů, podrobné podmínky akce však zmiňují pouze větší model, a ani u samotného popisu Lumie 950 není o speciální nabídce zmínka.

  

Display Dock nedostanou zdarma automaticky všichni. Podmínkou je zakoupit mezi 20. listopadem 2015 a 31. lednem 2016 u autorizovaných prodejců v České republice Lumii 950 XL, a do druhého zmíněného data si vytvořit účet u Microsoftu. Při splnění těchto podmínek obdrží kupující v aplikaci Lumia Offers App speciální kód, který pak může uplatnit do 29. února 2016. Display Dock by pak měl přijít 8 až 10 týdnů od objednání, akce ovšem platí pouze do vyprodání zásob.

Microsoft Display Dock rozšíří připojený smartphone o tři USB 2.0, DisplayPort a HDMI. Nejedná se však o obyčejný rozbočovač, podle posledních informací jej dokonce pohání vlastní firmware, který bude možné skrze aplikaci Gadgets aktualizovat, například pro podporu budoucího hardwaru. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

44 komentářů

 1. Aloha (neregistrovaný)

  Tak doufám ze se to ujasni i s tou 950, xl uz je na mě moc velká, ale když to dají i s menší tak si ji koupim.

 2. uni (neregistrovaný)

  Já furt nechápu, proč se to jmenuje dock, když je to replikátor portů. On vůbec MS aktuálně nějak bojuje s pojmy…

  Ad do objednání zásob, nerozumím. Pokud je dodání 1/4 roku, tak předpokládám, že žádné zásoby nejsou.

  Ad tři USB 2.0 konektory, jste si jisti, páč na stránkách výrobce: „USB: 2 x USB 2.0, Port USB 2.0 pro vysokoproudé nabíjení“, což se dá vyložit dvěma způsoby, a) 3xUSB 2.0 a jeden z nich umí pustit 2A, ale zde by se psalo „USB 2.0 s vysokproudovým nabíjením“ nebo b) 2 x USB 2.0, Port USB-A pro vysokoproudé nabíjení“, kde absolutně nemám problém věřit tomu, že daná osoba klidně zamění USB-A a USB 2.0 jakožto definici podoby konektoru (kolikrát čteme USB-C=USB 3.0 apod. že…).

  Tedy zda je konfigurace 3xUSB data nebo 2xUSB data a 1xUSB nabíjení.

  Pak nechápu, proč když z Lumie do „docku“ přitáhnou USB 3.1, tak vyvedou USB 2.0, ale asi to souvisí celkově s výkonem.

  Nicméně, akce super. Sice to bude lidem ležet v šuplíku, ale pro cílovku příjemně ušetřený peníz.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Dock se tomu říká i u PC. Dřív dělaly zacvakávací mrchy a teď se dělá přes kablík.

  • petr (neregistrovaný)

   No zdarma, pri te prehnane cene za ubohy plastacek s pochybnym dizajnem je i tak drahe. MS asi prebira taktiku od teleshopingu:D

   No nekupte to kdyz dostanete zbozi za 3k zdarma, i kdyz je vam na nic :D

  • Lukáš (neregistrovaný)

   Plasťáček má tu výhodu, že při pádu toho hodně vydrží, nežere signál, nestudí. Podívej se na iPhone, je z kovu,a le tak udělaného, že člověk pochybuje co to je vůbec za matroš. A design ? čistě individuální záležitost, ale u Lumií je dobré to, že se po nikom neopičí jako to dělá Samsung nebo HTC… a výbava je hodně slušná.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Jsou to nejvybaveneší telefony dneška. Po odnímatelných zádech s vyměnitelnou baterií a SD se volá pořád a teď je to konečně k dispozici.

  • Menty (neregistrovaný)

   Že se po něčem volá…já nevím, já pořád někde poslouchám, jak se volá po tom a po tom, to ostatně ukážou prodeje až, jestli se po tom tak volá.

  • Franta (neregistrovaný)

   Za mne je super že to má to OTG.

   Strčím a jedu.

   Už se moc těším.

  • uni (neregistrovaný)

   Když já nevím, já si furt představuji, že když něco dokuji (ať už loď do doku nebo PDA do kolíbky), že se něco někam nasune „těsně“ nebo vyloženě dle typu a dojde příp. k pevnému spojení (u PDA). Že se něco k něčemu přiváže nebo zapojí je dokování?

   Kdyby se to aspoň jak píšeš nasunulo na nějaký syst. konektor-doky pro NB, ale ani to ne. Tedy já denně dokuji telefon do USB kabelu co mi leží na stole? Pane jo:)

  • spellshaper (neregistrovaný)

   Uni, zajímá to někoho?

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Spellshaper: nechaj tak, UNI rad slovickari :)

   Menty: kukni vedla do diskusie o G5. Tam chce vacsina vymenitelny akumulator atd. Takze sa zjavne po tom vola. Uvidime ako sa to bude predavat :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Uni: nemas pravdu, treba u Fujitsu, „dockiny“ pro nitebooky, ktere do nich zacvaknes a dochazi k onomu pevnemu spojeni se odjakziva nazyvaji port replikatory. Tohle je zase opacny pripad. Takze problem v tom opravdu nevidim, zase slovickaris.

  • uni (neregistrovaný)

   Mr. Arakin (neregistrovaný): Dobře. Co ty USB?

  • RadekLaz (neregistrovaný)

   UNI, mám doma několik kolíbek a jsou mi k prdu. Víš proč? Protože kolíbka je většinou dělaná na jeden konkrétní model. Já telefony měním minimálně 1x ročně, takže dám přednost univerzálnímu zařízení jako je kabel s univerzálním konektorem. Nehledě na to, že občas budeš potřebevot, při práci v continuu, i telefonovat. A jak to uděláš když máš telefon v kolíbce? Těžo…..

  • uni (neregistrovaný)

   RADEKLAZ: logicky, přes headset, přeci nebudu viset na telefonu připojeném kabelem kamsi…:-)

  • Standa (neregistrovaný)

   Je to asi dva týdny, co jsi Uni nechápal bezdrátovou synchronizaci telefonu s PC a kabel jsi považoval za ohromnou výhodu. Ve 21. století. tak tady teď nemachruj :-D

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Ale kabel je ohromná výhoda, měl by to být standard, dnes bohužel spíše výhoda. Tedy jak kde, např. u iOS je to std. stále. A správně, ono to do sebe zapadá. Telefon na šňůře (zde např. ve spojení s Contiuuem), telefonování headsetem (bezdrát/drát), dle libosti.

  • Standa (neregistrovaný)

   No, už je opravdu 21. století. Když pominu počáteční „velkou“ synchronizaci při nákupu nového zařízení, není jediný důvod pro prehistorický drátismus. Ale já zase mám rád manuální řazení, každý je v něčem zastaralý :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Ty furt ale nějak nedokážeš pochopit, že synchronizace (nebo záloha) je jen jedna z činností, které můžeš s připojeným mobilem dělat. Jsou i jiné, kde je kabel díky svému výkonu vhodnější než bezdrát. Ale to chce prostě poněkud větší rozhled a zkušenosti. Samozřejmě, pokud na telefonu prakticky jen telefonuješ a facebookuješ, není mnoho co řešit, fakticky ti stačí jen nabíjet. Na to tom není nic špatného nebo zpátečnického (ale ani nic objevného).

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: A stále vycházíš z toho mylného faktu (varianty), že je vše zasíťováno přes WiFi, což samozřejmě není pravidlo. Naopak, WiFi je jen jako varianta, když…

  • Standa (neregistrovaný)

   Psaní sms, události, chat, skupiny, indikace příchozích hovorů – vše bezdrátově z PC, nemusím na telefon vůbec sáhnout (a nemusím použít wifi, ani bluetooth). Synchronizace hudby/PIM, automatická záloha dat/fotek/sw/nastavení, to vše bezdrátově. Párování se zařízeními přes NFC, posílání dat mezi telefony pouhé přiblížení a dotyk. V případě bezdrátového nabíjení už není potřeba vůbec nic.

   Pro tebe fejsbůkový telefon, pro mě 21. století. Nebraň se novinkám a začni je přijímat, nebo to vzdej. Tvůj kopáníčko působí v dnešním světě zoufale :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Prozradím ti jedno velké tajemství, ale nikomu ho neříkej. Každý má jiné potřeby, jinou konfiguraci, jiné možnosti, ale pst:)

   Nicméně to nic nemění na faktu, že kabel je stále nejspolehlivější, nejrozšířenější, nejvýkonnější, nejbezpečnější atd. způsob, ať už si nadšen z bezdrátů jak chceš:) Ale to chce ty zkušenosti a rozhled, jak jsem o tom tuhle mluvil…

  • Standa (neregistrovaný)

   Jasně Uni, každý zaťatec do „starých poctivých časů“ si myslí, že má zkušenosti a rozhled :-)

   Ještě chvíli té tvé typické zapšklosti do všeho nového a ujede ti vlak, starče :-)

 3. l.i.b.o.r (neregistrovaný)

  Ta akce se týká jak L950XL, tak i L950.

  [odkaz]

 4. jakub (neregistrovaný)

  A platí to jen pro zakoupeni pres MS store nebo celkově jakákoliv lumia 950? By byla paráda, bych nečekal ani na zlevnění a rovnou přeobjednal ;)dok se bude hodit treba do práce :D

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ked som pochopil musi ist o oficialnu distribuciu. To zn. operatori, velky predajcovia a pod…

 5. vojtausti (neregistrovaný)

  Kdyby dali na výběr ten dock nebo bezdrátovou nabíječku. To by se mi líbilo. Dock super funguje, ale tak často bych jej nevyužil. Ale nabíječku, to už je jiný kafe :-P

 6. Dano (neregistrovaný)

  Som sa zamyslel nad tým čo s tým:

  -internetový prehliadač,to by šlo,pohodlné čítanie

  -Office (aj keď sú poslabšie tie univerzálne apky,ale niečo urobia),neviem či nebude chýbať plná fukcionalita

  Takáto funkcia je super pre tablety s plným WIN 10,tam totiž spustím plnohodnotné programy a na posledných tabletoch ide WIN 10 na moje prekvapenie veľmi použiteľno (64GB,2GB RAM je minimum).8 palcový tablet nie je problém nosiť so sebou a keď sa takto pripojí je to plnohodnotné PC (odskúšané) za polovicu ceny Lumie… Ale trápiť takto svoj hlavný telefón ktorý mám hlavne na telefonovanie a správy? Neviem,prax ukáže. A hlavne bude dôležité aj aké aplikácie budú k dispozícii. Keď to mám použiť len sem tam tak tá redukcia bude asi viac oddychovať v šupli ako písali už vyššie.

  (mimochodom spojazdnenie Miix 2 8 do takejto zostavy stojí cca 50 Eur… Káble treba,USB HUB už som mal,no a najdrahšia bola redukcia USB – VGA za 35 Eur. Miix zvláda všetko,aj USB tlač,skener)

  • uni (neregistrovaný)

   Na druhou stranu, v zásadě jen MS je schopen mít ty koule něco protlačit. Klasický výrobce laptopů-NB bude vždy mrvit alternativu, laptop s „SD“ rozlišením, šnečím HDD a mizerným HID a uškrcenou RAM je krásně namaržovaná věc vydělávající bez velkých nákladů na vývoj/evoluci. Jakékoli nabourávání statusu quo nějakými tablety, telefony apod. není žádané.

   MS je to jedno, tomu jde o uživatele jako takového, má tedy zájem na tom nám prostě něco natlačit. Ne nás co 3 roky obrat za ten samý NB kterému odešlo kurvítko.

   MS jako výrobci HW fandím, jen on sám má šanci rozhýbat trh „wintelu“. Škoda že to dělá tak mizerně. Ještě ty koule úplně nenašel no.

 7. shd (neregistrovaný)

  keby chceli s tym plastakom s mizernymi sw tlacitkami prerazit, tak mali dat zadarmo aj dock aj nabijacku ..aspon na nejake prve 2 mesiace, aby nalakali ludi a potom ked cena padne na 10k tak uz by to taky fail nebol keby sa za prislusenstvo nieco doplacalo… nemusela by o ale byt plna cena :D

 8. Dano (neregistrovaný)

  Mimochodom stále sa všade len píše o tomto prípojnom zariadení a nikde nič som nečítal o samotnej funkcii čo to vlastne unožňuje (aspoň myslím) – a to je podpora USB Host. Čo to všetko zvládne v základe iba s OTG káblom? (Klávesnica,myš,pamäte?) Ktoré zariadenia to dostanú? (staršie,či len nové?). Neviem sa týchto informácií nejak dopátrať a pritom sú to dosť dôležité veci.

  • uni (neregistrovaný)

   Tohle téma je vcelku jasné. Umí to klávesnici, myš a úložiště (na nic jiného než HID a Storage to nemá ovladače), starší/novější nehraje roli, USB-C to jasně odděluje. Dokonce kvůli tomu u 550 (nebo jak) trapně vrazili MicroUSB kabel, jen aby „nemátli“.

   Do starší Lumie by jsi totiž „dok“ připojil jen s nevhodnou mírou síly. Což by funkčnost nezajistilo.

  • Dano (neregistrovaný)

   A ide to už teraz v prewiev verziách WIN 10 mobile? Na starších zariadeniach myslím. Pripojím napríklad k Lumii 830 už niečo?

  • uni (neregistrovaný)

   Dano (neregistrovaný): Jestli máš USB OTG kabel, tak si to zkus ne?:)

  • Dano (neregistrovaný)

   Kábel mám len nejaká Lumia mi chýba. Za súčasného stavu sa mi žiadna neoplatila kúpiť. Keby som mal niečo s Win mobile doma tak tomu ver že to mám prelúskané do detailov.

 9. RadekLaz (neregistrovaný)

  Víše jsem UNImu popsal proč je použit kabel a ne kolíbka. Teď bych se zeptal vás na logiku používání této vychytávky.

  Když budu někde na cestách a budu potřebovat upravit nějaký text, tabulku, obrázek, napsat dlouhý email, budu se moci připojit přes dock k cizímu monitoru a bude to super. Jenže kdo z nás bude tu krabičku stále tahat s sebou kdyby náhodou?

  Když budu doma a budu potřebovat stejné věci, proč bych proboha napojoval mobil na monitor? Každý má doma PC nebo noťas. Já nevím jak vy, ale vše co mám v mobilu, mám i v cloudu a co mám v cloudu mám i v notebooku a naopak a to vcelku rychle. Takže proč bych upravoval nějaký text ve wordu z mobilu když to můžu upravit v notebooku a okamžitě se mi to projeví i na ostatních zařízeních.

  Nějak postrádám logiku. Chápu, že v budoucnu by toto mohlo nahradit PC úplně, ale to je strašně daleko. Tak proč dneska vyhazovat 3tis?

  • uni (neregistrovaný)

   Mrkni na Týden Živě na toto téma….:-)

  • qwerty (neregistrovaný)

   Mam starsi monitor nevyuzity, vyuzil by sa na obcas, ked je domaci pocitac ‚obsadeny‘

  • uni (neregistrovaný)

   QWERTY (NEREGISTROVANÝ): nevím tedy co je u tebe starší monitor, ale u mě něco, co nemá HDMI:-)

  • l0lz (neregistrovaný)

   Ja si to viem predstaviť na TV, mam pri nej bluetooth klavesnicu aj myš. (ale tym padom by som nepotreboval krabičku, lebo by to fungovalo cez miracast).

  • uni (neregistrovaný)

   A už MS ví, zda jde Continuum přes Miracast? Před měsícem nevěděl (aspoň ten český) :-) Ale Miracast není to dáme co Continuum, resp. kabel! Ať už technologický nebo např. odezvou. Poměrně podstatná věc pro kurzor, resp. přímou reakci na uživatele, tedy ne stream.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *