Domů » Bleskovky » Microsoft Display Dock: Proč nefunguje se staršími Lumiemi a kolik bude stát?

Microsoft Display Dock: Proč nefunguje se staršími Lumiemi a kolik bude stát?

Systém Windows 10 Mobile obsahuje adaptivní prostředí Continuum, díky němuž je možné používat nové Lumie 950 a 950 XL částečně jako počítač. K tomu je však zapotřebí vlastnit speciální krabičku Microsoft Display Dock, která slouží jako rozbočovač portů. Kolik toto příslušenství stojí a proč jej nelze použít i se staršími Lumiemi?

  

Continuum umožňuje v jednu chvíli zobrazovat na připojeném monitoru jiný obsah než na displeji telefonu, jeho funkce lze používat zcela nezávisle. Tuto schopnost však musí podporovat čipset přístroje, což v současné době splňují pouze procesory Qualcomm Snapdragon 808 a 810, jimiž jsou vybaveny pouze nové Lumie, a také Acer Jade Primo. Pokud tedy chcete Continuum využívat, musíte zainvestovat do nového telefonu, a také do již zmíněného Display Docku.

  

Jeho oficiální cena stanovená Microsoftem činí v Evropě 109 EUR, což je v přepočtu 3 000 korun včetně DPH. Možná jej však někteří prodejci nabídnou zdarma s novou Lumií, například v nizozemský webový obchod Belsimpel.nl nabízí Lumii 950 XL a Microosft Display Dock za cenu 699 EUR, což je zhruba 19 tisíc korun včetně DPH. Snad se české e-shopy touto nabídkou inspirují.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. borix (neregistrovaný)

  Pro funckci continuum není nutné mít display dock.

  • ako myslis ? ten ti zobrazuje rovnaku plochu ako mas na fone (takze nemusi vykreslovat 2 rozne obrazovky naraz)

   alebo myslis pouzitie miracastu namiesto displej docku ?

  • Miracast zrcadlí displej (a prodlevou), to v zásadě dnes umí cokoli, s Continuem (resp. Video Out a Windows Apps) to nemá nic společného.

  • no to myslim či sa bude dať použiť continuum cez miracast. Surface x86 aj RT (s ARM soc) to dokažu, dve rozdielne obrazovky naraz

  • Tomáš (neregistrovaný)

   UNI – Continuum funguje přes miracast stejně jako s dockem, akorát periferie musí být připojený přes Bluetooth z důvodu absence USB portu

  • Aha, tak fajn. Mimochodem, ty telefony nemají USH OTG, aby se dalo připojit třeba klávesnici?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Uni Dnes v 8:07 :… USB OTG není automatické ani všech Google Nexus natož na Windows Phone.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  To Tomáš (neregistrovaný) Včera v 20:59 :… No bude tu „drobný“ problém s detekcí. Je pravděpodobné že ve finální verzi pokud nebude detekce doku anebo rovnou konkrétní verze Lumie tak se Continuum neaktivuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).