Domů » Bleskovky » Microsoft čistí Windows Store: Odstranil 1500 aplikací, jejich majitelům vrací peníze

Microsoft čistí Windows Store: Odstranil 1500 aplikací, jejich majitelům vrací peníze

Obchod aplikací pro systém Windows pomalu roste, s rostoucím počtem aplikací a her ale také roste počet titulů, které mají zavádějící jméno, popisek, obrázek nebo jsou zařazené ve špatné kategorii, čímž nesplňují nově nastolené podmínky Microsoft pro publikování aplikací. Tyto podmínky se týkají nejen nových aplikací, ale i těch, které se již ve Windows Store nacházejí. Microsoft již některé starší tituly identifikoval a se souhlasem většiny vývojářů výše zmíněné atributy pozměnil, někteří vývojáři však nově nastolená pravidla nerespektují a proto jejich aplikace již ve Windows Store nenajdeme.

    

Jedná se o více než 1500 titulů; pokud jste některý z nich měli zakoupený, Microsoft vám vrátí investované peníze. Přezkoumávání Windows Store ještě není u konce, naopak Microsoft ještě více urychluje proces kontroly, aby identifikoval další takto zavádějící aplikace a informoval jejich vývojáře o nutnosti některých změn. Cílem této akce má být především lepší zkušenost uživatelů z vyhledávání v obchodě moderních aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

26 komentářů

 1. tom (neregistrovaný)

  To je dobře, jen tak dál. Třeba takový Voice SMS. Placená apka, aktualizace nebyla snad nikdy a pod WP8.1 nefunkční.

 2. Fíha, to je rýchlosť.

 3. MADEIN CHINA (neregistrovaný)

  Co sa tyka pomeru kvalita/odpad, tak WP je na tom bohuzial najhorsie. Aj oficialne aplikacie su na tom kvalitativne velmi pozadu, kedze ziadny vyvojar ktory vyvija aj pre iOS a Android nebude investovat svoj cas a energiu pre platformu ktora ma aj po 4 rokoch stale minoritny podiel na trhu.

 4. Je to kvůli tomu, ze aplikaci na WP je méně, na google play a i AppStore je aplikaci daleko vic, balastu je tam taky dost, ale v tom množství se to ztrati.

  • wwwww (neregistrovaný)

   Díky bohu za ten „balast“, alespoň je z čeho vybírat, kdežto u WP není vybírat z čeho.

 5. Opravdu jde o WP Store? Jinde zase píšou, že se zatím jedná o čistku na windows store a WP zatím v tomto procesu nefiguruje.

  • Jakub Karásek

   Ano, je to skutečně tak. Člověk si v hlavě automaticky domyslí jedno slovíčko a už píše úplně o něčem jiném. Děkuji za upozornění, bleskovku jsem upravil a stydím se až na zadnici, příště si raději přečtu nadpis několikrát

 6. Tom_82 (neregistrovaný)

  Tato platforma má ve svém „obchodě“ bohužel nejméně aplikací a zároveň i nejhorší úroveň – či nejvíce balastu. A to bohužel platí i u některých vývojářů, kteří na jiných platformách odvádí mnohem lepší práci..

  Nedají se čekat zázraky, když má Windows Phone po takové době stále celosvětový podíl okolo 2-3%. Tohle doslova tak tak přežívá na „kapačkách“ – kdyby Microsoft neinkasoval Google za patenty, tak to už dávno skončí podobně jako projekt KIN.

 7. Myslím, že tyhle komentáře by se měly posílatt zástupcům největších prognostických a analytických společností. Mohli by se tu rekrutovat nový zaměstnanci :)

  • V ČR je tolik odborníků, že by se pro ně musela postavit předsunutá základna na Měsíci. Značně převyšují kapacitu poptávky tady na Zemi…

  • pal (neregistrovaný)

   Koho myslis rekruty? toho jednoho wp bijce co společnost haji co to jde? jo ten by pro ne byl dobrej :DDDD

 8. GPM (neregistrovaný)

  Tom82: Taky si přeji, ať ta dlažba skape. Za to sr.ní na updaty a za ty příšerné apky si ani nic jiného nezaslouží. Že to furt ještě žije. Sám se divím, musí to být fakt fest sponzorované !

  • Taky názor.

  • Opravdu ryze „český“ názor. Nerozumím Ti – buď ten systém používáš a při Tvé nespokojenosti bys měl zřejmě přejít na jinou platformu, která Ti bude lépe vyhovovat…….a nebo ho nepoužíváš a potom nejsem sto pochopit Tvůj takhle nenávistný názor, protože Ti jako uživateli jiné platformy může být vývoj a životaschopnost WP naprosto ukradená.

 9. MS by mě měl ve WP store hlavně přidat sekci novinky a v ní možnost řazení od nejnovějších. A pak by měl zapracovat na vyhledávání, protože to jak je to teď je prostě ubohost nehodná MS.

 10. Petr (neregistrovaný)

  Já bych byl klidně za to aby ve Windows Store a Windows Phone Store (Čištění přijde doufejme taky brzo) vycházely pouze hry a appky které přímo MS otestoval, protože 90% z celkového množství na jakékoliv platformě je balast který zasekává telefon, nestartuje nebo jednoduše jde o shit. NA mysl mi přichází třeba konzole kdy prostě hra nevyjde dokud ji Sony nebo MS nedá certifikaci. Tohle by mělo být i u telefonů. Klidně ať vyjde 10 aplikací týdně ale ať jsou použitelné…

  • fuck (neregistrovaný)

   MS si to proste nemoze dovolit a preto MS aj zmenil politiku testovania z ludi na stroj. Ano, viac odpadu no aspon sa ma cim MS chavalit („pozrite na ten rast! amazing“)

 11. Doufám, že brzo bude čistka i na WP store, osobně mne nejvíce štvou aplikace, které si hrají na free a najednou po vás chtějí penízky nebo ty které chtějí, aby se jim dalo plné hodnocení, jinak nelze pokračovat, takové okamžitě mažu. Naposledy mne naštval Explorer for facebook, po poslední aktualizaci tam naskočily reklamy na horní liště, až najdu nějakou náhradu okamžitě mažu…Klidně si i zaplatím, ale chci kvalitní appku, ne srajdu, jako skoro každá facebookovská appka ve WP store a nejen tam…

 12. Bych uvítala automatické bonznutí nekvalitních appek, nejsem jistá jestli něco takového je, asi ne, šlo by to přímo ve store, vedle sdílet i nějaké tlačítko bonznutí nebo nahlášení problému

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).