Domů » Bleskovky » Microsoft chystá portaci Age of Empires pro iOS a Android, později pro Windows Phone

Microsoft chystá portaci Age of Empires pro iOS a Android, později pro Windows Phone

Microsoft má kromě vývoje operačních systémů, kancelářských balíků a serverových a firemních řešení na svědomí i vydání několika velice povedených a úspěšných herních titulů jak pro Xbox, tak i pro PC. Jednou z takových značek je i populární strategická série Age of Empires, kterou redmondský gigant plánuje přivést z PC také na mobilní platformy.

Kdo by ovšem logicky očekával, že se jako první dostane na majitele telefonů s WIndows Phone 8, škaredě by se mýlil. Podle zprávy od agentury Reuters se totiž nejdříve dočkají konkurenční platformy Android a iOS, a to už na konci fiskálního roku 2013. Vlastní mobilní platforma Microsoftu by měla přijít na řadu o několik měsíců později. Softies na mobilní verzi Age of Empires spolupracují s japonským vývojářským studiem Klab. Hra prý bude dostupná ke stažení zdarma, její procházení si však uživatelé budou moci usnadnit za pomoci placených doplňků.


Původní zpráva hovořila i o nespecifikovaných dalších titulech z dílny Microsoftu, které by se portace na mobilní obrazovky měly také dočkat . Larry Hryb alias Major Nelson však na svém blogu potvrdil pouze práci na Age of Empires a všechny další spekulace kategoricky popřel.

Miroslav Havlíček

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Nějak nevím, jaké datum znamná „na konci fiskálního roku 2013“, předpokládám společnosti MS. Tedy, jak moc se mám těšit. Není příliš obvyklé oznamoat mobilní hry roky dopředu jako je tomu u PC, tak snad je to brzy.

steelspace
Anonym
steelspace

Fiskální rok 2014 jim teď začíná.

NextTee
Anonym
NextTee

Později pro WP :D

kentus1337
Anonym
kentus1337

Je to pochopitelné, když to dělá externí studio. Hlavní je, že vůbec bude.

bkf1
Anonym
bkf1

Taky jsem se zasmal :D :D

KENTUS:

Pochopitelne to neni, kdyz MS plati vsem moznym vyvojarum, aby pro ten jejich brajgl vubec neco programovali a nezaplati studiu, ktera bude portovat hru, ktera vznikla pod jejich hlavickou. Asi i MS chape, ze ten jejich paskvil je peknej KENTUS :D

Shone9522
Anonym
Shone9522

Je vidět že jsi WP nikdy nepoužíval. a jediný kdo je tu kentus jsi tak možná TY! s těmito svými názory.

A ano i MS si spočítá že když to teď pustí pro iOS a Android že to začne rychleji vydělávat, když těch zařízení je mnohem více.

bkf1
Anonym
bkf1

JENDA:

jo 7.0ku asi tyden, 7.5ku neco pres tyden a asi pred mesicem, kdyz jsem se snazil nastavit pitomy podpis a dalsi veci na kolegove Ativu s 8kama, tak jsem ho malem vzteky rozdupal, jak je to uzasne „JEDNODUCHY“ system. Nastesti vymenil za Z10, jehoz BB10ka je jako vsechny ostatni OS na trhu asi tak 50 tis. kilometru ve vyvoji i co se tyce ovladani dal nez WP…

Frikulin (neregistrovaný)
Anonym
Frikulin (neregistrovaný)

:D Takže asi takto: Kolega (rozuměj spolužák) si koupil jeden z nejhorších WP telefonů a ty jsi ho málem rozdupal z neznalosti OS, který jsi dle svých slov nikdy předtím neviděl. Z komentáře je poznat, že nejsi vývojář, ale dané problematice hodně rozumíš…ještě vložit na začátek komentáře odkaz na komentovaný článek a si jasnej (jako forma zdroje, která se učí v prvním semestru…do 2hého to většinu přejde) :D:D

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

Předpokládá agentura Reuters, která předpokládala, že Windows Phone porazí iOS do roku 2015 a taky stejná agentura, která si myslí, že OSX bude do roku 2015 mít nadpoloviční většinu trhu s počítači.

Hmmmmmm :D

uni
Uživatel
uni

maxxz: Ad ten OSX, v teoretické rovině, kdy trh s PC a NB „Wintel“ nejen stagnuje, ale i klesá, zatímco snad jediný výrobce, kterému prodeje stoupají (a o to více podíl na trhu) je Apple s MacyBooky…. No i tak je to opravdu odvážné tvrzení:-)

mino
Anonym
mino

No nemyslim že Applu predaje s Macbbokmi stupaju narozdiel od iPadu

uni
Uživatel
uni

Nicméně to na věci samotné (tedy stoupající prodeje a podíl MB) nic nemění:-)

bkf1
Anonym
bkf1

Pokud MS bude vydavat takove OS brajgly jako je kockopes Windows 8 tak bych tomu i veril :-/