Domů » Bleskovky » Microsoft chystá portaci Age of Empires pro iOS a Android, později pro Windows Phone

Microsoft chystá portaci Age of Empires pro iOS a Android, později pro Windows Phone

Microsoft má kromě vývoje operačních systémů, kancelářských balíků a serverových a firemních řešení na svědomí i vydání několika velice povedených a úspěšných herních titulů jak pro Xbox, tak i pro PC. Jednou z takových značek je i populární strategická série Age of Empires, kterou redmondský gigant plánuje přivést z PC také na mobilní platformy.

Kdo by ovšem logicky očekával, že se jako první dostane na majitele telefonů s WIndows Phone 8, škaredě by se mýlil. Podle zprávy od agentury Reuters se totiž nejdříve dočkají konkurenční platformy Android a iOS, a to už na konci fiskálního roku 2013. Vlastní mobilní platforma Microsoftu by měla přijít na řadu o několik měsíců později. Softies na mobilní verzi Age of Empires spolupracují s japonským vývojářským studiem Klab. Hra prý bude dostupná ke stažení zdarma, její procházení si však uživatelé budou moci usnadnit za pomoci placených doplňků.

Původní zpráva hovořila i o nespecifikovaných dalších titulech z dílny Microsoftu, které by se portace na mobilní obrazovky měly také dočkat . Larry Hryb alias Major Nelson však na svém blogu potvrdil pouze práci na Age of Empires a všechny další spekulace kategoricky popřel.

Miroslav Havlíček

30 komentářů

 1. Nějak nevím, jaké datum znamná „na konci fiskálního roku 2013“, předpokládám společnosti MS. Tedy, jak moc se mám těšit. Není příliš obvyklé oznamoat mobilní hry roky dopředu jako je tomu u PC, tak snad je to brzy.

  • Miroslav Havlíček

   Jsem z toho trochu zmatený. Fiskální rok Microsoftu končí vždy 30. 6., ale nejsem si jistý, jestli 2013 končí letos, nebo až za rok. Ani jedna varianta mi moc nesedí, ale spíš to bude ta druhá.

   EDIT: Tak jsem trochu šťoural a číslo fiskálního roku odpovídá číslu kalendářního roku, ve kterém končí. To znamená, že fiskální rok 2013 končí za necelý týden.

  • Fiskální rok 2014 jim teď začíná.

  • Je to pochopitelné, když to dělá externí studio. Hlavní je, že vůbec bude.

  • Taky jsem se zasmal :D :D

   KENTUS:

   Pochopitelne to neni, kdyz MS plati vsem moznym vyvojarum, aby pro ten jejich brajgl vubec neco programovali a nezaplati studiu, ktera bude portovat hru, ktera vznikla pod jejich hlavickou. Asi i MS chape, ze ten jejich paskvil je peknej KENTUS :D

  • Jenda Lumia 800 (neregistrovaný)

   Je vidět že jsi WP nikdy nepoužíval. a jediný kdo je tu kentus jsi tak možná TY! s těmito svými názory.

   A ano i MS si spočítá že když to teď pustí pro iOS a Android že to začne rychleji vydělávat, když těch zařízení je mnohem více.

  • JENDA:

   jo 7.0ku asi tyden, 7.5ku neco pres tyden a asi pred mesicem, kdyz jsem se snazil nastavit pitomy podpis a dalsi veci na kolegove Ativu s 8kama, tak jsem ho malem vzteky rozdupal, jak je to uzasne „JEDNODUCHY“ system. Nastesti vymenil za Z10, jehoz BB10ka je jako vsechny ostatni OS na trhu asi tak 50 tis. kilometru ve vyvoji i co se tyce ovladani dal nez WP…

  • Frikulin (neregistrovaný)

   :D Takže asi takto: Kolega (rozuměj spolužák) si koupil jeden z nejhorších WP telefonů a ty jsi ho málem rozdupal z neznalosti OS, který jsi dle svých slov nikdy předtím neviděl. Z komentáře je poznat, že nejsi vývojář, ale dané problematice hodně rozumíš…ještě vložit na začátek komentáře odkaz na komentovaný článek a si jasnej (jako forma zdroje, která se učí v prvním semestru…do 2hého to většinu přejde) :D:D

 2. Předpokládá agentura Reuters, která předpokládala, že Windows Phone porazí iOS do roku 2015 a taky stejná agentura, která si myslí, že OSX bude do roku 2015 mít nadpoloviční většinu trhu s počítači.

  Hmmmmmm :D

  • maxxz: Ad ten OSX, v teoretické rovině, kdy trh s PC a NB „Wintel“ nejen stagnuje, ale i klesá, zatímco snad jediný výrobce, kterému prodeje stoupají (a o to více podíl na trhu) je Apple s MacyBooky…. No i tak je to opravdu odvážné tvrzení:-)

  • No nemyslim že Applu predaje s Macbbokmi stupaju narozdiel od iPadu

  • Nicméně to na věci samotné (tedy stoupající prodeje a podíl MB) nic nemění:-)

  • Pokud MS bude vydavat takove OS brajgly jako je kockopes Windows 8 tak bych tomu i veril :-/

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Tohle je už vrchol, že microsoft zaplatí za vývoj hry a jeho os ho dostane až jako poslední a samozřejmě jen jeho nejnovější verze. Už se opravdu těším až vyjde nástupce iphonu 5 a já se svou lumií 800 budu moci „fláknout“ o zem. jelikož telefon mám třičtvrtě roku a už dávno není témeř podporován a nové aplikace pro WP 7.8 již také téměř nevyházejí.

 4. To sou dementi nebo co, proč to nedají první na svou vlastní platformu?! to sem nežral

 5. Pavel (neregistrovaný)

  steelspace levné? nikoliv 800 stále stála 10 000, a parametry WP známy byly a že starší telefony dostanou jen wp 7.8 bylo také známo , ovšem ne že starší verze se takhle brzo odřízne.

  • Jak to bude, bylo v tu dobu již zcela jasné.

  • inovace, bez legrace

  • A jen k tomu doplním, že před čtvrt rokem se dala koupit lumia 800 za 6 litrů.

  • Před třičtvrtě mělo být napsáno

  • Já jí u operátora kupoval víc jak před rokem za 5000…

   A tenkrát jsem také nevěděl, zda update na WP8 dostane nebo ne. Doufal jsem, že ano, ale bohužel se tak nestalo.

   A víte co? Ten telefon je i tak výbornej.

  • Ano a pokud by vlastník lumie 800 chtěl v každém případě WP8 a chtěl si třeba v pátek večer místo útraty v hospodě hrát s novým telefonem, tak se dá 800 prodat a koupit lumia 520. Doplatek za nový telefon s WP8 a dvoujádrovým procesorem by v takovém případě vyšel zhruba na 500Kč…

  • A prečo by to robil? Niekomu WP8 nedostačuje a zcela neponúka to čo by mal „finálni“ výrobok robiť.

  • Na konkrétní stížnost jsem uváděl jednu možnost. Tvého „někoho co mu WP8 nedostačuje“ se to netýká.

 6. Toto je úplne logické a potvrdzujú tým že jednoducho IOS je známi hrami. Android má pomaly každý druhý. Tak prečo dávať ako prvú plaformu WP?! Takto sa im to oplatí viac…a ich zákazníci?! Počkajú si ako vždycky ;)

 7. Velda (neregistrovaný)

  Tak zase Halo: Spartan Assault bude jen pro WP. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).